کاهش سطح پوشش بیمه با افزایش نرخ شخص ثالث
کاهش سطح پوشش بیمه با افزایش نرخ شخص ثالث
راستی ، نظر شما چیه ؟

رسانه خودرو :: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اعمال نظارت موثر در صنعت بیمه گفت: افزایش نرخ بیمه شخص ثالث به کاهش سطح پوشش بیمه‌ای منجر می‌شود.

 به نقل از خانه ملت، رحیم زارع درباره افزایش نرخ حق بیمه دریافتی از سوی شرکت های بیمه در رشته ثالث گفت: سطح خدمات بیمه ای در کشور در وضعیت مناسبی نیست و با وجود سال‌ها فعالیت صنعت بیمه در کشور، تحول خاصی در این بخش وجود ندارد.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رشد نرخ حق بیمه دریافتی شرکت های بیمه باعث می شود انگیزه مردم برای استفاده از خدمات بیمه، کاهش یابد که این موضوع می تواند تبعات اجتماعی به همراه داشته باشد.

زارع با بیان اینکه افزایش نرخ بیمه شخص ثالث به کاهش سطح پوشش بیمه ای منجر می شود، افزود: در حال حاضر نیز برخی خانوارها به دلیل بالا بودن نرخ بیمه شخص ثالث از بیمه وسیله نقلیه امتناع می کنند بنابراین باید نرخ این نوع بیمه کاهش یابد.

نظارت ها در خصوص عمکلرد بیمه مطلوب نیست

وی افزود: در کمیسیون اقتصادی باید موضوع افزایش نرخ حق بیمه دریافتی از سوی شرکت های بیمه در رشته ثالث بررسی شود اما باید پذیرفت افزایش ۱۰ درصدی این نوع بیمه قابل قبول نیست.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با وجود تلاش های صورت گرفته برای ارتقای صنعت بیمه اما می توان عنوان کرد تا سطح مطلوب در این زمینه فاصله وجود دارد نکته دیگر این است نظارت ها در خصوص عمکلرد بیمه مطلوب نیست و باید از نظارت ها در صنعت بیمه به شکل سنتی نباشد.

اخبار مرتبط