پژو ۲۰۰۸ چه زمانی تحویل می شود؟(+فیلم)
پژو ۲۰۰۸ چه زمانی تحویل می شود؟(+فیلم)
5 (100%) 1 vote
زمان ارسال دعوتنامه در هاله‌ای از ابهام

پژو ۲۰۰۸ چه زمانی تحویل می شود؟(+فیلم)

با توجه به آغاز شهریور ماه ، هنوز ایران خودرو هیچ آمار شفاف و دقیقی در مورد میزان تولید این خودرو تاکنون ارایه نداده و همچنین هیچ برنامه دقیقی نیز برای زمان ارسال دعوتنامه های سری اول این خودروها به مشتریان اعلام نگریده است.
رسانه خودرو :: گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌عنوان نخستین شرکتی است که موفق شد در صنعت خودروی کشور اولین قرارداد پسابرجامی را امضا کند، نخستین محصول پسابرجامی یعنی پژو ۲۰۰۸ را نیز رونمایی، پیش‌فروش و قیمت‌گذاری کرده است.
(عکس ها و فیلمی که در متن آمده ، مربوط به سالن مونتاژ پژو ۲۰۰۸ می باشد که در حال حاضر در سالن تولید پژو پارس مونتاژ می شوند.)
با شروع شهریور مونتاژ پژو 2008 سرعت گرفت.
طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته ایران‌خودرو در نظر دارد که تولید پژو ۲۰۰۸ را شتاب دهد و در یک‌سال ۱۶هزار دستگاه از این محصول را روانه بازار نماید. همچنین با افزایش میزان تولید، قرار است که میزان داخلی‌سازی نیز بتدریج افزایش پیدا ‌کند.
ایران خودرو که در قرارداد خود با شرکت پژو فرانسه، برنامه مونتاژ و واردات پژوهای جدید در ایران را بر عهده دارد، به صورت قطعی مشخص کرد که قیمت پژو ۲۰۰۸ برای خریداران اولیه این خودرو ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است که بنا به گفته مدیر عامل ایران خودرو، این قیمت براساس تغییرات نرخ ارز ممکن است متغیر شود و در صورت ثابت ماندن نرخ ارز با رقم ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.
پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت سال ۲۰۱۶ در فاز اول با تیراژ تولید حدودی سه هزار دستگاه به بازار عرضه می‌شود و ثبت نام آن از اوایل تیرماه ۹۶ آغاز شد. همچنین تحویل این خودرو برای شهریور ۹۶ تا مرداد ۹۷ پیش بینی شده است.
با شروع شهریور مونتاژ پژو 2008 سرعت گرفت.
در گزارش قبلی اکوتیتر در یکم شهریور اشاره ای داشتیم به احتمال تاخیر در تحویل پژو ۲۰۰۸ های ثبت نامی و راه اندازی نشدن خط تولید اصلی این خودرو و  اینکه ایران خودرو تا هفته آخر مرداد ماه فقط تعداد حدود ۵۰ عدد از این خودرو را بصورت CKD و آنهم در روی خط تولید خودرو پژو پارس مونتاژ کرده بودند.
 
با توجه به آغاز شهریور ماه که اولین ماه تحویل این خودرو می باشد و جهت جلوگیری از تاخیر طولانی در تحویل خودرو، قرار شد که فعلا و تا قبل از راه اندازی خط تولید اصلی، با تسریع در مونتاژ قطعات به صورت CKD بر روی خط تولید پژو پارس، حداقل به بخش کوچکی از تعهدات به مشتریان پاسخ داده شود ولی متاسفانه مسولان ایران خودرو هیچ آمار شفاف و دقیقی در مورد میزان روزانه تولید(مونتاژ) فعلی ارایه نداده و همچنین هیچ برنامه دقیقی نیز برای زمان ارسال دعوتنامه های سری اول این خودروها به مشتریان اعلام نگریده است.
با توجه به ثبت نام ۱۶۰۰۰ خودروی پژو ۲۰۰۸ برای تحویل در طول ۱۲ ماه از شهریور امسال تا مرداد ۹۷ ،ایران خودرو باید ماهانه حدود ۱۳۰۰ خودرو به خریداران تحویل نماید که با توجه به تولیدات بسیار محدود تا این زمان و همچنین تعطیلات دو هفته ای از هفته پیش رو مشخص نیست که اولین سری خودروهای تحویلی از چه زمانی آغاز خواهد شد.

 لازم بذکر است که طبق قانون پیش زمینه توزیع و تحویل هر خودروی تولیدی،مونتاژی یا وارداتی جدیدی به مشتریان ، پشت سر گذاشتن تست های جامع آدیت خودرو توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و گرفتن مجوزهای مربوطه می باشد که این مرحله نیز هنوز انجام نگرفته است.

البته اخیرا در برخی کانالهای غیر رسمی عکس پژو ۲۰۰۸ پلاک شده ای در خیابانهای تهران منتشر شده بود که با توجه به مطالب فوق الذکر در مورد طی نشدن پروسه اخذ کلیه مجوزهای قانونی جهت تحویل خودروهای پیش فروشی، قاعدتا باید مربوط به نمونه های وادراتی یا تولیدی آزمایشی باشد.

پژو 2008 چه زمانی تحویل می شود؟(+فیلم)

برنامه اولیه تولید این خودرو بر مبنای داخلی سازی ۲۰ درصدی بوده است که با کسب اطلاع از منابع آگاه هنوز هیچ قطعه ای از این خودرو به مرحله گرفتن مجوزهای مربوطه از شرکت پژو و داخلی سازی نرسیده اند.
 صرفنظر از بحث داخلی سازی، حتی در حال حاضر و جهت مونتاژ نیز خط تولید اختصاصی و سالن تولید این خودرو به مرحله بهره برداری نرسیده اند و فعلا بطور موقت این خودرو در سالن و خط تولید پژو پارس مونتاژ میگردد.
پژو 2008 چه زمانی تحویل می شود؟(+فیلم)
با شروع شهریور مونتاژ پژو 2008 سرعت گرفت.
در این مورد برنامه ایران خودرو کاملا مشخص نیست که آیا قرار است ادامه تولید، با داخلی سازی ۲۰ درصدی انجام گیرد و یا کل خودروهای ثبت نامی بصورت CKD مونتاژ خواهند شد و همچنین اینکه چه زمانی خط تولید اصلی این خودرو به بهره برداری نهایی خواهد رسید.
البته از سوی دیگر مساله این بود که معطل ماندن تولید خودرو به تکمیل فرایندهای خط تولید و داخلی سازی، موجت تاخیر به مراتب طولانی تری می گردید که در حال حاضر ظاهرا ایران خودرو تصمیم دارد به جهت جلوگیری از تاخیر بیشتر و عمل به تعهدات خود، مونتاژ را بصورت فوق الذکر و تا قبل از نهایی شدن خط تولید اختصاصی نیز ادامه دهد.
همچنین مورد قابل ذکر دیگر اینکه طبق گفته منابع مطلع به دلیل ایراد فنی شرکت پژو از فرایند رنگ آمیزی و سالن رنگ خودرو، در حال حاضر خودروهای مونتاژی فقط با رنگ سفید تولید می شوند و این در حالی است که رنگ آمیزی این خودرو در یکی از پیشرفته ترین سالنهای رنگ ایران خودرو انچام می گیرد که با این حال، ظاهرا باز هم با استانداردهای مورد نظر شرکت پژو فاصله دارد.
در مجموع و با توجه به اینکه پژو ۲۰۰۸ مونتاژی ،یکی از خودروهای مطرح و به روز در بازار اروپا بوده و دارای استانداردهای بسیار بالایی نیز می باشد، تا حدی قابل پیش بینی بود که گرفتن مجوزهای مربوط به داخلی سازی براحتی امکان پذیر نباشد ولی امید است که شرکتهای داخلی بتوانند با طی فرایندهای لازم ،بزودی به استانداردهای مورد نظر تولید شرکت پژو در تولید بعضی از قطعات این خودرو دست یافته و بر اساس قرارداد و برنامه ریزی شرکت ایکاپ(شرکت جوینت ونچر ایران خودرو با پژو) بتدریج درصد داخلی سازی این خودرو را نیز افزایش دهند.

۰۰:۰۰۰۰:۴۸

spaceplay / pause

qunload | stop

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

mmute

seek

 . seek to previous

۱۲… ۶ seek to 10%, 20% … ۶۰%

نیما خداپرست-  اکوتیتر

اخبار مرتبط