پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸ را بیشتر بشناسید.
پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸ را بیشتر بشناسید.
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸ را بیشتر بشناسید.

رسانه خودرو :: پژو با رونمایی از خودروی کراس اوور ۳۰۰۸ مشخصات و جزییات این خودرو را نیز اعلام کرد. این خودرو که در ماه مارس به عنوان خودروی سال اروپا در سال ۲۰۱۸ شناخته شد امید زیادی را برای پژو ایجاد کرده است تا بتواند فروش خود را در بازار کراس اوورها افزایش دهد.
این خودرو قرار است در بازار استرالیا نیز نقش مهمی در افزایش فروش پژو داشته باشد و با موتور ۴ سیلندر و گیربکس خودکار ۶ سرعته عرضه خواهد شد. ضمن اینکه از دیگر تجهیزات آن می توان به سیستم استاپ/استارت نیز اشاره کرد.
این خودرو در سه تیپ اکتیو، GT و GT Line عرضه خواهد شد که قیمت آنها چیزی بین ۳۶ تا ۴۹ هزار دلار استرالیا خواهد بود.

 

پژو 3008 مدل 2018

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸

موتورهای مختلفی نیز برای این خودرو قابل سفارش هستند که به آنها خواهیم پرداخت. اولین موتور که بر روی تیپ اکتیو عرضه می شود THP 165 نام دارد که یک موتور ۱٫۶ لیتری بنزینی مجهز به توربوشارژر است و می تواند ۱۶۲ اسب بخار قدرت در ۶ هزار دور بر دقیقه و ۲۴۰ نیوتون متر گشتاور را نیز از دور موتور ۱۴۰۰ دور بر دقیقه تولید کند.
موتور دیگر با نام BlueHDi 180 است که یک موتور توربو دیزل ۲ لیتری است و می تواند ۱۷۸اسب بخار قدرت د ۳۷۵۰ دور و ۴۰۰ نیوتونم تر گشتاور را از ۲۰۰۰ دور بر دقیقه تولید کند.
بسته به نوع موتور انتخابی نیز مصرف سوخت ۳۰۰۸ در سیکل ترکیبی معادل ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برای مدل بنزینی و ۴٫۸ لیتر در هر صد کیلومتر برای مدل دیزلی است. میزان انتشار دی اکسید کربن این خودرو نیز بسته به نوع موتور چیزی بین ۱۵۶ گرم الی ۱۲۴ گرم در هر کیلومتر است که سبب شده این خودرو جزو خودروهای یورو ۶ به حساب بیاید.

 

پژو 3008 مدل 2018

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸

پژو ۳۰۰۸ بر روی پلتفرم EMP2 گروه پژو سیتروئن ساخته می شود که پیش از این نیز برای ساخت پژو ۳۰۸ مورد استفاده قرار گرفته بود. وزن این پلتفرم نیز به میزان ۱۰۰ کیلوگرم در مقایسه با قبل کاهش پیدا کرده است و به ۱۳۷۵ کیلوگرم در مدل بنزینی و ۱۵۴۰ کیلوگرم در مدل دیزلی رسیده است.
سیستم تعلیق این خودرو نیز از نوع مک فرسون در جلو و یک تکه در عقب است.
گرچه پژو ۳۰۰۸ تنها به صورت دیفرانسیل جلو تولید خواهد شد اما پژو عنوان کرده است که با این خودرو می توان به آفرود سبک رفت و برای همین منظور نیز سازنده امکاناتی چون سیستم Grip Control را در این خودرو تعبیه کرده است که دارای پنج نوع حالت رانندگی برفی، نرمال، گلی، شن و ESP Off است. ضمن اینکه برای فرود از شیب نیز سیستم فرود از تپه در این خودرو موجود است.
در خصوص توانایی های حرکتی پژو ۳۰۰۸ نیز باید گفت که شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو ۹٫۹ ثانیه برای مدل بنزینی و ۸٫۹ ثانیه برای مدل دیزلی است. ضمن اینکه تونایی یدک کشیدن ۶۰۰ کیلوگرم بار را با موتور بنزینی و ۱۷۰۰ کیلوگرم را با موتور دیزلی دارد.

 

پژو 3008 مدل 2018

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸

در خصوص ابعاد خارجی این خودرو باید به طول ۴٫۴۵ متر، فاصله‌ی محوری ۲۶۷۵ متر و عرض ۱٫۸۴ متر اشاره کرد که فاصله ی محوری این مدل در مقایسه با نسل قبلی ۶۲ میلی متر افزایش پیدا کرده است. فضای داخلی نیز بزرگ تر از قبل است و فضای پای سرنشینان ۲۴ میلی متر بیشتر شده است و در مدل های فاقد سانروف نیز فضای سر به میزان ۳۶ میلی متر افزایش پیدا کرده است.
فضای صندوق بار نیز ۵۲۰ لیتر است که با خواباندن صندلی ها به ۱۵۸۰ لیتر افزایش پیدا می کند.

 

پژو 3008 مدل 2018

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸

پژو در داخل کابین ۳۰۰۸ از فناوری جدید خود با نام i-Cockpit نیز استفاده کرده است که شامل یه نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی در مقابل راننده می شود. ضمن اینکه یک نمایشگر رنگی لمسی ۸ اینچی نیز بر روی داشبورد نصب شده است.
نحوه ی قرار گیری نمایشگر مقابل راننده نیز طوری است که در بالای غربیلک فرمان قرار دارد و به این ترتیب حواس راننده را از جاده پرت نمی کند.
تجهیزات استاندارد این خودرو در تیپ پایه شامل تهویه ی خودکار دوگانه، خروجی تهویه ی سرنشینان عقب، پاور ویندوز، قابلیت تنظیم ارتفاع فرمان، ترمز پارک برقی، سیستم فرود از تپه و آینه ی فتوکرومیک هستند.
سیستم رسانه ای و سرگرمی خودرو نیز با اپل کارپلی و اندروید اتو سازگار است و توانایی شارژر بدون سیم اسمارت فون را نیز دارد.

 

پژو 3008 مدل 2018

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸

در تیپ اکتیو ۳۰۰۸ مجهز به غربیلک فرمان چرمی، صندلی های پارچه ای و رینگ ۱۷ اینچی آلومینومی است. این تیپ همچنین به ایربگ های هوشمند جلو، ایربگ جانبی جلو، ایربگ پرده ای سرتاسری، سیستم کنترل پایداری، سیستم ضد لغزش، سیستم هشدار هوشیاری راننده، سیستم هشدار خروج از خط، صندلی های ایزوفیکس، کروز کنترل مجهز به لیمیتر و سیستم تشخیص محدودیت سرعت مجهز است.
امکانات دیگری نیز نظیر چراغ های هالوژنی، چراغ های عقب LED، سنسور پارک عقب، آینه ی خودکار جانبی و دوربین ۱۸۰درجه ی دید عقب هم در این خودرو موجود هستند.

 

پژو 3008 مدل 2018

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸

تیپ اکتیو این خودرو البته حتی به صورت سفارشی نیز فاقد سیستم های پیشگیری از تصادف نظیر ترمز خودکار اضطراری، سیستم هشدار نقطه کور و سیستم رانندگی بین خطوط است.
در تیپ Allure نیز می توان امکاناتی نظیر دوربین ۳۶۰ درجه، ورود و استارت بدون کلید، شیشه های دودی عقب، آینه های تاشوی برقی، داشبورد و رودری با پوشش نرم، محافظ سپر جلو و چراغ روشن کننده ی پدال ها را دریافت کرد که این تیپ قیمتی ۳۹ هزار دلاری دارد.

 

پژو 3008 مدل 2018

پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۸

تیپ Allure به رینگ های ۱۸ اینچی و سیستم پارک خودکار نیز مجهز است.
امکانات تیپ GT Line هم شامل ترمز خودکار اضطراری، سیستم تشخیص عابر پیاده، چراغ های هوشمند، سیستم هشدار نقطه کور، سیستم حرکت بین خطوط، روف رک مشکی رنگ، تودوزی چرم، جلوپنجره ی کرومی، قاب آینه ی مشکی، سپر اسپرت، رکاب فولادی،چراغ های اصلی LED، دو عدد خروجی اگزوز و رینگ های ۱۸ اینچی دیترویت است.
گران قیمت ترین تیپ نیز تیپ جی تی با قیمت ۴۹ هزار الار است که به تودوزی آلکانترا، کلیدهای روی داشبورد فلزی، قاب آینه ی کرومی، گلگیرهای پف کرده و رینگ های ۱۹ اینچی مجهز است.
در این تیپ گرمکن صندلی های جلو، حافظه ی صندلی و تنظیم هشت جهته ی برقی صندلی راننده نیز وجود دارد.

خودرو بانک

اخبار مرتبط