پژو ۲۰۰۸:قیمت، نمای داخلی، معایب، مزایا،مشخصات و ثبت نام فروش اقساطی و اطلاعات دیگر در رسانه خودرو

رسانه خودرو : توليد انبوه دو خودرو دناپِلاس ايران خودرو و پژو۲۰۰۸ شركت ايكاپ با حضور رئيس جمهوري و توسط دوتن از فرزندان شهيد گروه صنعتي ايران خودرو در سايت مركزي اين گروه صنعتي آغاز شد.

حکایت عرضه پژو ۲۰۰۸ در بازار ایران از آن ماجراهاییست که باید در کتاب های تاریخ صنعتی ثبت شود.

پس از امضای قرارداد مشارکت بین ایران خودرو و پژو به فاصله چند روز پس از امضای برجام و مشخص شدن نام مدل های در نظر گرفته شده برای بازار ایران (۲۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۰۸)، پروسه عرضه این محصولات وارد فاز پیچیده ای شد که نظیر آن در طول سال های اخیر کمتر دیده شده است.

هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو در تب و تاب امضای قرارداد مشارکت از قیمت حدودی خودروهای مورد نظر در محدوده ۵۷ الی ۷۸ میلیون تومان سخن گفت اما پس از این اظهار نظر برای ماه های متوالی هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص محصولات جدید ایران خودرو منتشر نمی شد.

نمایش مدل های جدید پژو در نمایشگاه های داخلی نیز به همین ترتیب اتفاق می افتاد و در کمال تعجب حتی مشخصات فنی شاخصی نظیر نوع موتور، گیربکس و قدرت و گشتاور آن نیز در هاله از ابهام بود.

در ماه های اخیر وضعیت به همین ترتیب پیش رفته است و علیرغم قول و قرارهای قبلی مبنی بر عرضه خودروهای جدید پیش از آغاز سال ۹۶، عملا تاکنون دو بار شاهد افتتاح خط تولید و مراسم آغاز تولید انبوه مدل ۲۰۰۸ بدون اعلام قیمت آن بوده ایم.

این درحالیست که ایران خودرو در کمال تعجب حتی از اعلام زمان دقیق پیش فروش این خودرو جدید نیز خودداری می کرد و اطلاعات کلی منتشر شده از سوی این شرکت منحصر به جدید بودن خودرو تولیدی (نسخه پس از فیس لیفت) و بازه قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان آن می شد.

نکاتی نظیر تجهیزات رفاهی و آپشن های پژو ۲۰۰۸، یا مشخصات دقیق موتور و گیربکس از جمله ابهامات بزرگی است که بزرگترین خودروساز خاور میانه تاکنون تمایل چندانی به رفع آن ها نداشته است.

به هر روی حالا شرایط فروش پژو ۲۰۰۸ توسط ایران خودرو اعلام شده است و براساس اطلاعات اولیه تاریخ تحویل این خودروها نیز اواخر تابستان ۹۶ خواهد بود.

قیمت در نظر گرفته شده برای سری نخست پژو های ۲۰۰۸، در حدود ۹۷ میلیون و ۸۰۰ و ۹۹ میلیون و هشتصد هزار تومان برآورد می شود که دو تیپ تجهیزاتی مختلف پژو ۲۰۰۸ را در بر می گیرد، اما این احتمال وجود دارد که سری بعدی این خودروها با تجهیزات بیشتر نیز در ماه های آینده با قیمتی در حدود ۱۱۵ میلیون تومان عرضه شود.

بر اساس مصاحبه اخیر مدیر عامل ایران خودرو روزهای اول و سوم تیر ماه، گروه صنعتی ایران خودرو قصد دارد پیش فروش سه محصول جدید پژو ۲۰۰۸، تندر پلاس و دنا پلاس را آغاز کند. به گفته آقای هاشم یکه زراع افرادی که کد ملی آنها زوج است در روز پنجشنبه اول تیر و افرادی که کد ملیشان فرد است در روز شنبه سوم تیر ماه می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

آقای یکه زارع افزوده با هر کد ملی می توان فقط برای یک دستگاه خودرو ثبت نام کرد، شرایطی نیز در سامانه فروش اینترنتی تعریف شده که بر اساس آن تمام خریداران از فرصتی یکسان برخوردار باشند. همچنین این ثبت نام فاقد امکان صلح است.

مدیر عامل ایران خودرو مبلغ پیش پرداخت برای پژو ۲۰۰۸ را ۶۰ میلیون تومان عنوان کرده و یادآور شد که نرخ سود مشارکت در طرح حاضر ۱۵ درصد و نرخ سود انصراف ۱۲ درصد می باشد.

علاقه مندان به خرید محصولات جدید ایران خودرو برای کسب هر گونه اطلاعات بیشتر درباره جزئیات ثبت نام می توانند به سایت این شرکت به آدرس www.ikco.ir مراجعه نمایند.

برای آشنایی بیشتر با مشخصات فنی پژو ۲۰۰۸ و قابلیت های آن توصیه می کنیم این مطلب دیجیاتو را از دست ندهید. 

پیش فروش پژو 2008

آغاز تولید انبوه دناپِلاس و پژو 2008

 

شرکت ایکاپ به تولید و مونتاژ خودروهای تولید مشترک ایران خودرو و پژو در ایران خواهد پرداخت. بر اساس توافق انجام‌شده و شرایطی که وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده است، خودروهایی در این کارخانه تولید می‌شوند که کمتر از ۳ سال از طراحی و تولید آن‌ها در بازار روز جهان گذشته باشد.

ایکاپ در فاز اول به تولید و داخلی سازی سه خودروی پژو ۲۰۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۸ می‌پردازد تا در عرض سه سال این خودرو به ۸۰ درصد ساخت ایران برسد. در کنار این سه خودرو مونتاژ پژو ۵۰۸ در ایران قطعی شده و احتمالا خودروی پژو ۵۰۰۸۸ در ایران مونتاژ شود.

پژو ۲۰۰۸ که یک خودروی شاسی بلند است حدود ۴ سال پیش به بازارهای دنیا عرضه شده است.قرار است این خودرو با سرمایه‌گذاری مشترک پژو و ایران خودرو در شرکت ایران خودرو تولید شود که برای این کار نیاز به ایجاد خط مونتاژ جدید در شرکت ایران خودرو است. در اظهار نظرات اولیه قیمت این خودرو حدود ۸۰ میلیون برآورد شده که احتمال تغییر آن زیاد است. این اختلاف قیمت مربوط به رده های مختلف تجهیزاتی و گیربکس دستی یا اتوماتیک خواهد بود.

با بررسی فنی و تخصصی پژو ۲۰۰۸ با ما همراه باشید.

پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین محصول مونتاژ شده در شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران‌خودرو و پژو یا همان شرکت ایکاپ است. این خودرو به‌عنوان اولین کراس اوور شرکت پژو در ایران شناخته خواهد شد. پژو ۲۰۰۸ را می‌توان اولین محصول مونتاژ داخلی بعد از برجام دانست که حاصل قرارداد ایران‌خودرو و پژو است.

پژو 2008 / peugeot 2008

شرکت پژو پس از استقبال خریداران از پژو ۲۰۸ و با توجه به رشد قابل توجه بازار خودروهای کراس اوور یا شاسی بلند شهری، تصمیم گرفت نمونه‌ی کراس اوور این خودرو را تولید کند و آن را با نام ۲۰۰۸ برای اولین بار در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۳ که یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های خودروی اروپا است، معرفی کرد.

شاسی‌بلند‌ها در سال‌های گذشته با توجه به استقبال مردم و استفاده بیشتر در شهر به دو دسته تقسیم شدند. دسته اول کراس اوورها هستند. کراس‌اوورها در اصل مدل جمع و جورتری از شاسی‌بلندها هستند که با حجم داخلی کمتر، به پیشرانه‌ی کم‌مصرف‌تر و البته ضعیف‌تری نیز مجهز هستند و قابلیت‌های چندانی در بخش آفرود ندارند. هیوندای توسان و کیا اسپرتیج دو نمونه معروف از این دسته از خودروها در بازار در کشورمان هستند. دسته دوم SUV هستند که به فضای کابین بزرگ و پیشرانه‌ی توانمند‌تری مجهز شده‌اند. تویوتا لندکروزر، هیوندای سانتا‌فه و کیا سورنتو چند نمونه از خودروهای شاسی‌بلند مطرح در کشورمان هستند.

پژو ۲۰۰۸ با کابین شیک و طراحی زیبا، یک کراس اوور کوچک محسوب میشود که بر پایه مدل هاچبک ۲۰۸ ساخته شده و رقیب خودرو هایی نظیر رنو کپچر و نیسان جوک است. این خودرو علیرغم ابعاد کوچکش، از فضای بار قابل قبول (۳۶۰ لیتر) و کابین جادار، خصوصا برای سرنشینان عقب بهره می‌برد که آن را برای استفاده خانواده ها مناسب میکند. همچنین امکان خواباندن صندلی های عقب برای افزايش فضای بار تا ۱۱۹۴ لیتر نیز وجود دارد.

 

peugeot_2008_%d9%be%da%98%d9%88_%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c

طول پژو ۲۰۰۸ برابر ۴۱۵۹ میلی متر، عرض آن معادل ۱۷۳۹ میلی متر و ۱۵۵۶ میلی متر نیز ارتفاع دارد. فاصله بین دو محور ۲۵۳۷ میلی متر بوده و ارتفاع کف خودرو از سطح زمین نیز ۱۶.۵ سانتی متر است. برای مقایسه بد نیست بدانید پژو ۲۰۰۸ حدود ۹ سانتی متر از تندر ۹۰ کوچک تر بوده و تقریباً هم عرض با هم هستند در حالیکه پژو ۲۰۰۸ حدود ۳ سانتی متر از تندر ۹۰ مرتفع تر است.

محل قرار گیری پشت فرمان طوری است که به اطراف خودرو تسلط و دید خوبی خواهید داشت و فرمان نرم این فرانسوی نیز رانندگی با آن در مسیر های داخل شهری را آسان کرده است.

 

طراحی بدنه‌ و کابین پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ از المان‌های طراحی برادر کوچک‌تر خود، پژو ۲۰۸ بهره گرفته است. البته این خودرو با این که در کلاس بدنه‌ی کراس اوور قرار دارد، اما تفاوت چندانی در وزن بدنه با هاچبک ۲۰۸ ندارد. بدنه‌ی سبک ۲۰۰۸، استفاده از پیشرانه‌ی ۱.۲ لیتری PureTech را منطقی ساخته است.

هر چند پژو ۲۰۰۸ در کلاس بدنه‌ی کراس‌اوورها قرار می‌گیرد؛ اما طراحی عضلانی آن باعث شده است خود را خودروی شاسی‌بلند و جاداری معرفی کند؛ این نشان از طراحی هوشمندانه‌ی پژو دارد. پژو در سال‌های اخیر تغییرات عمده‌ای در بخش طراحی خودروهای خود ایجاد کرده است که ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ نیز از همین روند پیروی می‌کند.

پژو ۲۰۰۸ از خطوط طراحی قوسی و عضلانی بهره می‌برد تا خود را به‌عنوان محصولی جذاب و اسپرت معرفی کند. جلو پنجره‌ی این خودرو نسبت به طراحی قبلی افزایش اندازه تجربه کرده و ظاهر زیبایی در بخش جلوی خودرو به ارمغان آورده است. این تغییر در طراحی‌های جدید هیوندای کیا و در محصولات ۲۰۱۶ این شرکت‌ها نیز مشاهده شده است. برجستگی‌هایی کاپوت، به همراه فرورفتگی درب پشت این خودرو نمای بسیار زیبایی به آن می‌دهد. چراغ‌های قوسی به همراه فرورفتگی در بخش میانی آن‌ها، اکنون به امضای استودیو‌ی طراحی پژو تبدیل شده است. زه‌های مشکی دور تا دور خودرو به‌خصوص در زیر درها، سپر و گلگیر نمای خارجی را جذاب‌تر کرده است. سپر جلو به همراه ورودی عظیم هوا نیز بخش جلوی خودرو را بیش از پیش جذاب‌تر کرده است.

در کابین خودرو اولین چیزی که توجه افراد را به خود جلب می‌کند، طراحی زیبای داشبورد است. نورپردازی آبی‌رنگ دور نشانگر‌‌های وضعیت سرعت و دور موتور، فرمان حجیم و طراحی ساده‌ی داشبورد و کنسول وسط باعث می‌شوند تلاش پژو برای اسپرت نشان دادن ۲۰۰۸ بیش از پیش مشهود باشد.

پژو 2008 / peugeot 2008

فضای کابین از لحاظ حجم برای سرنشینان مناسب است و فضای خوبی برای آن‌ها تعبیه شده است. پژو ۲۰۰۸ را از لحاظ فضای داخلی می‌توان مناسب برای جوانان و خانواده‌های کم‌جمعیت دانست. بخش عقبی خودرو نیز برای حمل بار در مسافرت مناسب است و حدود ۴۱۰ لیتر حجم دارد که با خواباندن صندلی سرنشینان عقب این حجم را تا ۹۱۷ لیتر افزایش می‌یابد.

پژو ۲۰۰۸ در ۹ رنگ متفاوت عرضه می‌شود. طراحی جذاب و هیجانی در بخش بدنه و کابین باعث شده است با خودرویی به‌روز و مناسب برای اقشار جوان روبرو باشیم. ۲۰۰۸ در بازار داخلی مملو از خودروهای چینی و با طراحی‌های کسل‌کننده و نامتناسب، می‌تواند به‌خوبی بدرخشد.

وقتی وارد کابین پژو ۲۰۰۸ میشوید، طراحی زیبا و کیفیت خوب مواد بکار رفته جلب توجه میکند. فرمان بسیار کوچک این کراس اوور که به نوعی مشخصه پژو به حساب می‌آید، در ابتدا کمی عجیب به نظر میرسد و عادت کردن به آن نیازمند زمان است. کابین جادار است و سرنشینان عقب از بابت فضای سر و پاها مشکلی نخواهند داشت و پژو ۲۰۰۸ از این نظر نسبت به رقبایی همچون نیسان جوک برتری دارد.

این کراس اوور فرانسوی کیفیت سواری خوبی نیز دارد و به لطف بهره مندی از هندلینگ مناسب، رانندگی لذت بخشی را به ارمغان می‌آورد. البته در پیچ های تند شاهد کمی بادی رول خواهید بود.

 

%d9%be%da%98%d9%88_2008-8

 

این کراس اوور پژو، با مجهز بودن به سیستم پژو سیتروئن موسوم به ‘کنترل چسبندگی’ یا ‘Grip Control’ و با در نظر گرفتن ارتفاعش از سطح زمین، تا حدودی قابلیت های آفرود را ارائه میدهد. تمامی مدل های ۲۰۰۸ بطور استاندارد از سیستم کنترل الکترونیکی پایداری خودرو (ESP) بهره میبرند که شامل سیستم ضد لغزش (ASR)، سیستم کنترل پایداری (CDS)، سیستم کمکی ترمز در مواقع اضطرار (EBA) و سيستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBFD) میشود.

 

%d9%be%da%98%d9%88_2008-12

 

نسل جدید موتور های ۳ سیلندر بنزینی پژو سیتروئن با مصرف سوخت پایین و میزان آلایندگی کم کربن دی اکسید، توانست امسال رتبه چهارم را در رقابت با موتور های خودرو سازان مطرح جهان همچون فراری، بی ام و، پورشه، فورد، مرسدس بنز و آئودی کسب کند. از طرفی این موتور ها کوچک و سبک هستند؛ بطور مثال موتور ۳ سیلندر ۱.۲ لیتری VTi نسبت به موتور ۴ سیلندر با قدرت مشابه، ۲۱ کیلوگرم سبک تر است. VTi به معنی سیستم لیفت متغیر سوپاپ و زمان بندی تزریق است که برگرفته از Variable Valve Lift and Timing injection بوده و سری موتور های VTi با همکاری پژو سیتروئن و بی ام و ساخته شده است.

پژو ۲۰۰۸ با موتور های مختلفی عرضه میشود:

 

مشخصات فنی ۱٫۲L PureTech 82 ۱٫۲L PureTech 110 ۱٫۲L PureTech 130 ۱٫۶ VTi 120
نوع موتور تنفس طبیعی توربو توربو تنفس طبیعی
تعداد سیلندر ۳ ۳ ۳ ۴
حجم موتور (سی سی) ۱,۱۹۹ ۱,۱۹۹ ۱,۱۹۹ ۱,۵۹۸
حداکثر قدرت (اسب بخار / دور در دقیقه) ۸۲ / ۵۷۵۰ ۱۱۰ / ۵۵۰۰ ۱۲۸ / ۵۰۰۰ ۱۲۰ / ۶۰۰۰
حداکثر گشتاور (نیوتن متر / دور در دقیقه) ۱۱۸ / ۲۷۵۰ ۲۰۵ / ۱۵۰۰ ۲۳۰ / ۱۷۵۰ ۱۶۰ / ۴۲۵۰

 

طبق مشخصات فنی ارائه شده در نمایشگاه مشهد، پژو ۲۰۰۸ با موتور ۱٫۶ لیتری VTi در ایران به فروش خواهد رسید. این موتور میتواند حداکثر ۱۲۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودرو در دو مدل ۴ سرعته اتوماتیک و ۵ سرعته دستی عرضه میشود که شتاب صفر تا صد مدل اتوماتیک ۱۱٫۲ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۸۸ کیلومتر بر ساعت است. این ارقام برای مدل دستی به ۹٫۵ ثانیه و ۱۹۶ کیلومتر بر ساعت میرسد.

ایمنی پژو ۲۰۰۸

موسسه تست تصادف اتحادیه اروپا هنوز اطلاعاتی در مورد ایمنی پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ اعلام نکرده است؛ اما نسخه‌ی قبلی این خودرو در سال ۲۰۱۳ توانست ۵ ستاره ایمنی از این مؤسسه دریافت کند. کراس‌اوور پژو ۲۰۰۸ در تجهیزات ایمنی از سیستم‌های کمکی راننده ABS، EBFD،EBA استفاده کرده است و می‌توان در این بخش به فقدان TCS اشاره کرد که می‌تواند از نقاط ضعف یک کراس اوور به شمار برود.

پژو 2008 / peugeot 2008پژو ۲۰۰۸ امکانات ایمنی دیگری اعم از ایربگ‌های کنسول جلو، ایربگ‌های کناری برای سرنشینان جلو و عقب، قلاب ISOFIX، سنسور نشانگر فشار باد لاستیک، نشانگر اخطار کمربند ایمنی و ایموبلایزر دارد.

و اما در قسمت ایمنی پژو ۲۰۰۸ با کسب ۵ ستاره از موسسه بلژیکی Euro NCAP در سال ۲۰۱۳ و ۸۸ درصد در بخش صدمات وارده به سرنشینان بسیار خوب عمل کرده و تقریبا با تویوتا راو ۴ برابری میکند.

 

نتیجه تست تصادف EURONCAP پژو ۲۰۰۸

 

تجربه رانندگی پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ را می‌توان کراس اوور چابک دانست که البته این موضوع تنها در انواع مجهز به پیشرانه‌های توربوشارژ ۱۱۰ تا ۱۶۵ اسب بخار احساس می‌شود. ۲۰۰۸ از فرمان نرمی برخوردار است؛ اما عملکرد این بخش در مسیرهای ناهموار و آفرود افت محسوسی خواهد داشت. سیستم تعلیق این خودروی شاسی‌بلند شهری را نمی‌توان با انواع مطرح SUV بازار اعم از سانتا‌فه مقایسه کرد، اما این بدین معنا نیست که با سواری خشک و خسته‌‌کننده‌ای روبرو هستید. پژو ۲۰۰۸ با توجه به ذات اسپرت خود به سیستم تعلیق بهینه‌شده برای بهبود فرمان‌ پذیری و رانندگی شهری مجهز شده است که این موضوع باعث می‌شود در جاده‌های ناهموار تا حدودی از راحتی سرنشینان کاسته شود. با این حال در کاربری اصلی این خودرو (رانندگی شهری) تجربه‌ی خوب و راحتی برای سرنشینان به ارمغان خواهد آمد.

پژو 2008 / peugeot 2008

هر چند استفاده از بدنه‌ی سبک این ذهنیت را به‌ وجود می‌آورد که ۲۰۰۸ از چسبندگی نامناسبی برخوردار است؛ اما پس از رانندگی با این خودرو عملکرد حرکتی و فرمان‌ پذیری آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

در نهایت باید گفت تجربه‌ی سواری با پژو ۲۰۰۸ شباهت زیادی به نیسان جوک و ذات اسپرت این خودرو دارد؛ البته اگر به دنبال خودرویی با سواری آرام‌ و راحت هستید، رنو کپچر گزینه‌ی بهتری خواهد بود. اگر برای رفت‌وآمدهای درون‌شهری به همراه چند سفر در سال به دنبال خودرویی جادار و جذاب هستید، ۲۰۰۸ محصولی مناسب است که نمی‌توان روی قابلیت‌های آفرود آن در خارج شهر و مناطق کوهستانی، حساب باز کرد.

کیفیت ساخت و خدمات پس از فروش پژو ۲۰۰۸

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که کیفیت ساخت خودروهای پژو را در حد متوسط بدانید. چیزی که تا قبل از سال ۲۰۱۳ در اروپا نیز همانند تولیدات پژو در ایران در حال رواج پیدا کردن بود. اما از سال ۲۰۱۳ به بعد پژو تصمیم به تغییراتی در این بخش گرفت تا بتواند با فروش بیشتر، از کاهش بیشتر بازار خود جلوگیری کند. پژو ۲۰۰۸ نیز همانند پژو ۲۰۸ و پٰژو ۵۰۸ در کیفیت ساخت پیشرفت خوبی تجربه کرده است و خود را در عرصه‌ی رقابت با دیگر کرا‌س اوورها‌ی مطرح جهانی در حد قابل قبولی قرار داده است. کسب سه جایگاه نخست در مسابقات طاقت‌فرسای رالی داکار توسط پژو ۳۰۰۸ خود گواهی بر پیشرفت این شرکت فرانسوی در کیفیت ساخت تولیدات خود است.

یکی از مواردی که پیش‌تر توسط مالکان مدل‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ پژو ۲۰۰۸ گزارش شده بود، صدا و لرزش بالای پیشرانه در دور موتور بالاتر از ۳۰۰۰ و نفوذ آن به کابین است. پژو در نسخه‌ی فیس‌لیفت این خودرو با بهبود ایزولاسیون کابین و استفاده از پیشرانه‌ی جدید سعی در حل این مشکل داشته است.پژو 2008 / peugeot 2008

کیفیت ساخت در تیپ‌های GTLINE و ALLURE در سطح بالاتری نسبت به دو تیپ ACCESS و ACTIVE قرار دارد. البته باید منتظر بود و دید کیفیت محصولات تولیدی در کارخانه ایکاپ چگونه خواهد بود. امسال در آخرین ارزشیابی‌های تولیدات خودرو، دو محصول پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶ صندوقدار که توسط کارخانه‌ی ایران خودرو تولید می‌شوند، توانسته‌اند سه ستاره‌ی کیفیت دریافت کنند که اگر پژو ۲۰۰۸ با این کیفیت به بازار ارائه شود، برای مردم قابل قبول نخواهد بود.

از نظر خدمات پس از فروش با توجه به نتایج اعلام‌شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، ایساکو که وظیفه‌ی خدمات ایران خودرو را دارد در ارزیابی‌های سال قبل در شاخص رضایتمندی مشتریان رتبه ۶، وضعیت نمایندگی‌ها رتبه ۲ و در نظام مدیریتی رتبه‌ی یک کسب کرده است. ایساکو در جمع‌بندی خدمات پس از فروش توانسته رتبه‌ی ۲ خدمات پس از فروش را به همراه سایپا یدک، مزدا یدک و پارس خودرو کسب کند، اما از آنجایی که رتبه‌ی یک خدمات پس از فروش توسط هیچ شرکتی احراز نشده، این ۴ شرکت بهترین خدمات پس از فروش در ایران از نظر مجموع شاخص‌های خدمات پس از فروش دارد. هر چند مشتریان از خدمات ایساکو ناراضی هستند، یکی از امتیازهای ایساکو شعبات زیاد و فراوانی قطعات یدکی در سرتاسر کشور است.

پژو 2008 / peugeot 2008

البته احتمال دارد که خدمات پس از فروش خودروهای تولید ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) به عهده‌ی ایساکو نباشد و مسئولیت این خدمات به عهده‌ی ایکاپ یا بخش جدیدی از این شرکت قرار گیرد.

لیست تجهیزات و امکانات قابل ذکر پژو ۲۰۰۸:

سنسور نور و باران

آیینه عقب الکتروکرومیک

آیینه های جانبی تاشوی برقی به همراه گرمکن

سیستم مسیر یابی ماهواره ای

سیستم کنترل پایداری الکترونیکی به همراه سیستم کمکی حرکت در سربالایی (ESP with Hill Assist)

سیستم ضد قفل ترمز (ABS)

سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)

سیستم کمکی ترمز در مواقع اضطراری (EBA)

کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

کیسه های هوای جانبی جلو

کیسه های هوای پرده ای جلو و عقب

لاستیک زاپاس کوچک (Space saver spare wheel)

سنسور فشار باد لاستیک ها

سنسور پارک عقب

کروز کنترل

فرمان تقویت شده برقی

صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی با خروجی USB و جک ۳٫۵ میلی متری به همراه بلوتوث

کلید های کنترل سیستم صوتی از روی فرمان

۶ بلندگو (۲ عدد جلو، ۲ عدد عقب به اضافه ۲ تویتر)

سیستم تهویه مطبوع خودکار دوگانه

کامپیوتر سفری

فرمان با روکش چرمی

چراغ های LED مخصوص روز

تنظیم ارتفاع صندلی راننده