يك خودرو چاپي سه بعدي تامين کننده نيروي خانه
يك خودرو چاپي سه بعدي تامين کننده نيروي خانه
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

 يك خودرو چاپي سه بعدي تامين کننده نيروي خانه 

محققان اظهار کردند که اتصال ساختمان به خودروي سه‏بعدي، مفهوم يکپارچه‏سازي دو جريان انرژي «ساختمان» و «حمل و نقل» را که معمولابه طور مستقل عمل مي‏کنند، نمايش مي‏دهد.
ما با مشارکت يکديگر، ساختماني را طراحي کرده‏ايم که شيوه‏هاي ساخت‏وساز را اصلاح کرده و خودرويي با برد به اندازه کافي طولاني را ساخته‏ايم که به عنوان يک منبع نيروي اوليه کار مي‏کند. سيستم يکپارچه ما به کاربر اجازه مي‏دهد تا از خودرويش چند استفاده داشته باشد. کنترل پيشرفته ساختمان و مديريت نيرو، بهره‏وري از اجزاي سيستم را به حداکثر مي‏رساند. مرکز کنترل انرژي پروژه، تقاضاي برق سيستم را با موازنه بين قدرت متناوب مجموعه خورشيدي ۲/ ۳ کيلوواتي ساختمان و نيروي مکمل خودرو مديريت مي‏کند.
محققان اميدوارند رويکرد يکپارچه آنها براي توليد انرژي، ذخيره‏سازي و مصرف، راه حلي را براي شبکه‏هاي برق مدرن که با چالش‏هاي مختلف مانند رويدادهاي آب‏وهوايي شديد روبه رو هستند، معرفي کند.

محققان نشان داده‏اند که مي‏توان با کمک يک فناوري بي‏سيم، برق را در هر جهتي بين يک ساختمان چاپي سه‏بعدي انرژي خورشيدي و يک خودروي هيبريدي الکتريکي-گازسوز جريان داد.
مفهوم انرژي يکپارچه ساخت افزودني (AMIE) در آزمايشگاه ملي اوک ريج وزارت انرژي آمريکا رونمايي شد. محققان آزمايشگاه اوک ريج براي ساخت و اتصال يک خودروي هيبريدي الکتريکي-گازسوز با يک ساختمان داراي انرژي خورشيدي براي توليد يک سيستم انرژي يکپارچه با شرکاي صنعتي مشارکت کرده‏اند. هم خودرو و هم خانه با چاپگر سه‏بعدي در مقياس بزرگ ساخته شده‏اند. به گفته محققان، نيرو مي‏تواند در هر دو جهت بين خودرو و ساختمان از طريق يک فناوري بي‏سيمي که توسط آزمايشگاه آنها ساخته شده، جريان يابد.
اين شيوه اجازه مي‏دهد تا خودرو، برق مکمل ساختماني به مساحت ۲۰ متر مربع را در زماني که خورشيد در حال درخشيدن است، فراهم کند.

اخبار مرتبط