يك خودرو چاپي سه بعدي تامين کننده نيروي خانه

 يك خودرو چاپي سه بعدي تامين کننده نيروي خانه 

محققان اظهار کردند که اتصال ساختمان به خودروي سه‏بعدي، مفهوم يکپارچه‏سازي دو جريان انرژي «ساختمان» و «حمل و نقل» را که معمولابه طور مستقل عمل مي‏کنند، نمايش مي‏دهد.
ما با مشارکت يکديگر، ساختماني را طراحي کرده‏ايم که شيوه‏هاي ساخت‏وساز را اصلاح کرده و خودرويي با برد به اندازه کافي طولاني را ساخته‏ايم که به عنوان يک منبع نيروي اوليه کار مي‏کند. سيستم يکپارچه ما به کاربر اجازه مي‏دهد تا از خودرويش چند استفاده داشته باشد. کنترل پيشرفته ساختمان و مديريت نيرو، بهره‏وري از اجزاي سيستم را به حداکثر مي‏رساند. مرکز کنترل انرژي پروژه، تقاضاي برق سيستم را با موازنه بين قدرت متناوب مجموعه خورشيدي ۲/ ۳ کيلوواتي ساختمان و نيروي مکمل خودرو مديريت مي‏کند.
محققان اميدوارند رويکرد يکپارچه آنها براي توليد انرژي، ذخيره‏سازي و مصرف، راه حلي را براي شبکه‏هاي برق مدرن که با چالش‏هاي مختلف مانند رويدادهاي آب‏وهوايي شديد روبه رو هستند، معرفي کند.

محققان نشان داده‏اند که مي‏توان با کمک يک فناوري بي‏سيم، برق را در هر جهتي بين يک ساختمان چاپي سه‏بعدي انرژي خورشيدي و يک خودروي هيبريدي الکتريکي-گازسوز جريان داد.
مفهوم انرژي يکپارچه ساخت افزودني (AMIE) در آزمايشگاه ملي اوک ريج وزارت انرژي آمريکا رونمايي شد. محققان آزمايشگاه اوک ريج براي ساخت و اتصال يک خودروي هيبريدي الکتريکي-گازسوز با يک ساختمان داراي انرژي خورشيدي براي توليد يک سيستم انرژي يکپارچه با شرکاي صنعتي مشارکت کرده‏اند. هم خودرو و هم خانه با چاپگر سه‏بعدي در مقياس بزرگ ساخته شده‏اند. به گفته محققان، نيرو مي‏تواند در هر دو جهت بين خودرو و ساختمان از طريق يک فناوري بي‏سيمي که توسط آزمايشگاه آنها ساخته شده، جريان يابد.
اين شيوه اجازه مي‏دهد تا خودرو، برق مکمل ساختماني به مساحت ۲۰ متر مربع را در زماني که خورشيد در حال درخشيدن است، فراهم کند.

اخبار مرتبط