ولوو VOLVO خودرو سنگین و احتمالا شاسی بلند در ایران می سازد. +قیمت و شرایط فروش نمایندگی ولوو 
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ولوو VOLVO خودرو سنگین و احتمالا شاسی بلند در ایران می سازد. +قیمت و شرایط فروش نمایندگی ولوو

رسانه خودرو ::مدیرعامل سایپادیزل نیز در این مراسم از انجام توافق اولیه برای تاسیس شرکت مشترک ولوو و سایپا در ایران و سرمایه‌گذاری مشترک دو شرکت در این زمینه خبر داد. رسول محمدصادقی در این مراسم اظهار کرد: با ولوو مذاکراتی کرده‌ایم تا ایران هاب منطقه‌ای تولید محصولات این شرکت در منطقه شود. در این مذاکرات موضوع صادرات خودروهای ولووی تولیدی در ایران به کشورهای خاورمیانه منطقه CIS و آفریقا پیگیری می‌شود.محمدصادقی ادامه داد: موضوع سرمایه‌گذاری مشترک با ولوو در ایران در مذاکرات مطرح شده و توافق اولیه برای تاسیس شرکت مشترک با ولوو و سرمایه‌گذاری مشترک دو شرکت در ایران به دست آمد.وی افزود: در حال حاضر عمق ساخت داخل محصولات ولوو در ایران ۲۰ درصد است که طبق توافقات صورت گرفته در مذاکرات جاری عمق داخلی‌سازی محصولات در سال آینده به ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
مدیران عامل شرکت‌های ولوو تراکس و سایپا در مراسم تحویل ۷۵ هزارمین کامیون تولیدی ولوو، نسبت به انعقاد قرارداد مشترک و توسعه همکاری‌ ابراز امیدواری کردند.

در مراسم تحویل ۷۵ هزارمین کامیون تولیدی ولوو در تهران، مدیرعامل ولوو تراکس سوئد ضمن ابراز تمایل به توسعه همکاری‌ این شرکت و سایپا در قالب قراردادی جدید و مشترک، بر ضرورت برنامه‌ریزی جهت افزایش سطح همکاری‌ بین این شرکت و گروه سایپا در زمینه تولید خودروهای تجاری تأکید کرد. در این مراسم علاوه بر مدیرعامل ولوو تراکس، معاون گروه خودروسازی ولوو نیز بر لزوم ادامه همکاری با سایپا تأکید کرد و از تمایل گروه ولوو به تولید خودروهای تجاری و سنگین در ایران در قالب شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک خبر داد.

مهدی جمالی، مدیرعامل سایپا نیز با استقبال از انعقاد قرارداد جدید با ولوو سوئد، از آمادگی گروه خودروسازی سایپا برای رهبری بازار خودروهای تجاری کشور و صادرات محصولات مشترک با شرکت‌های بزرگ خودروساز جهانی از جمله ولوو خبر داد.

کلاس نیلسون، مدیرعامل شرکت ولوو تراکس سوئد، ضمن حضور در مراسم تحویل ۷۵ هزارمین کامیون تولیدی این شرکت معتبر سوئدی گفت:

ولوو تراکس فعالیت خود را از سال ۱۹۳۴ با مجموعه‌ای از خودروهای باکیفیت، ایمن و کم‌مصرف آغاز کرد و از سال ۱۹۸۴، شرکت سایپا دیزل به‌عنوان نماینده رسمی محصولات این شرکت در ایران شناخته می‌شود. بیش از ۳۰ سال است که در ایران فعالیت داریم؛ اما به‌واقع می‌توانیم امروز را نقطه عطفی در روابطمان با شرکت سایپا دیزل تلقی کنیم. باید بپذیریم که اقتصاد ایران رو به پیشرفت است و در این راه، حمل و نقل جاده‌ای نقش بسزایی خواهد داشت.

نیلسون با بیان این مطلب که برای مردم ایران تولید خودروهای ایمن، باکیفیت و سازگار با محیط زیست بسیار اهمیت دارد؛ خاطرنشان کرد:

به دنبال انتقال تکنولوژی‌های خود به کشورهای متعدد از جمله ایران هستیم. به‌عنوان مثال خودروی ولوو FH500 در جایگاه یکی از مهم‌ترین محصولات ولوو در ایران، با همان کیفیت مشابه نمونه‌ی عرضه‌شده در اروپا تولید می‌شود.

۲۰ درصد از کامیون‌های وولو FH در ایران ساخته می‌شوند

volvo fh

مدیرعامل شرکت ولوو تراکس در مورد برنامه‌های این شرکت در راستای انتقال تکنولوژی و فناوری روز خودروهای سنگین و کشنده به ایران، اعلام کرد:

یکی از مهم‌ترین محورهای مذاکرات ما با مدیران شرکت سایپا در همین زمینه بوده است. توجه داشته باشید که حدود ۲۰ درصد کامیون‌های سری FH ولوو در ایران تولید می‌شوند و در اولین گام، برنامه‌ی ما افزایش این میزان به ۳۰ درصد در آینده نزدیک خواهد بود. به‌زودی نسبت به انتقال فناوری در حوزه تولید پیشرانه‌ و جعبه‌دنده در ایران اقدام می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد از امکانات صادراتی ایران در جهت صادر کردن محصولات ولوو به کشورهای منطقه و آفریقایی کمال بهره را ببریم.

در مذاکرات انجام‌شده بین شرکت سایپا و ولوو تراکس سوئد، طرفین صحبت‌های سازنده‌ای در زمینه ایجاد بستر مناسب برای تأسیس شرکت سرمایه‌گذاری مشترک در جهت شروع فصل جدیدی از همکاری بین دو شرکت داشتند و بر لزوم پیگیری تعهدات دو طرف در اسرع وقت تأکید کردند.

این شرکت که به تولید خودروهای سنگین می‌پردازد از سال ۱۹۳۴ در ایران فعالیت دارد. از آنجا که به‌دنبال تحریم‌های بین‌المللی تولید این شرکت در ایران متوقف بود اما به محض امضای توافق هسته ای بار دیگر تولید خودروهای سنگین این شرکت در ایران آغاز شد. به همین مناسبت مدیرعامل شرکت ولوو تراکس با حضور در سایپا دیزل جشن تولید ۷۵ هزارمین محصول تولیدی ولوو در ایران را برگزار کرد و این خودرو تحویل یکی از مشتریان شد.

مدیرعامل سایپا دیزل افزود: در مذاکرات علاوه‌بر توافق در زمینه سرمایه‌گذاری ولوو در ایران در زمینه افزایش عمق ساخت داخل محصولات به ۵۰ درصد نیز توافقاتی حاصل شد.در ادامه این مراسم، مدیرعامل ولووتراکس نیز گفت: سایپا شریک مهمی برای این شرکت است؛ به‌گونه‌ای‌که ما حتی در شرایط دشوار گذشته نیز حضور خود را در ایران حفظ کردیم.کلاس نیلسون در بازدید از خطوط تولید شرکت ولوو در سایپا دیزل گفت: ما در حال حاضر به‌دنبال تقویت و گسترش فعالیت‌های خود در ایران هستیم.وی افزود: حفظ کیفیت و امنیت محصولات و سازگاری با محیط زیست ارزش‌های اصلی فعالیت ولووتراکس در ایران است. وی ادامه داد: در مذاکره با سایپا موضوع افزایش داخلی‌سازی محصولات تولیدی در ایران مورد تاکید قرار گرفت. ضمن آنکه تولید خودروهای سنگین برقی در ایران نیز در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط