مقايسه دو سدان کوچک کره اي حاضر در بازار ايران ، هيونداي الانترا و کيا سراتو  که هر دو کمتر از ١٥٠ميليون قيمت دارند   .  

 

مقايسه دو سدان کوچک کره اي حاضر در بازار ايران ، هيونداي الانترا و کيا سراتو  که هر دو کمتر از ١٥٠ميليون قيمت دارند.                     

 

رسانه خودرو :: يکي دوچرخه ساز بود و ديگري عاشق ساخت آهن . داستان کيا و هيونداي اما با روند قبضه قدرت توسط سرهنگ ها در کره جنوبي تغيير کرد و هرچه طرف شــمالي با نزديک شدن به سوسياليسم وچين تلش داشت جامعه اي بدون طبقه بسازد، جنوبي ها با آموختن راه و روش صحيح تجارت جهاني هم رفاه و هم عدالــت را در کمتر از چهار دهه براي مردمشان در عالي ترين سطح ممکن به ارمغان آوردند. کيا و هيونداي هم اين وســط بزرگ شدند و قدکشــيدند و به چنان مرتبه اي از پيشرفت رسيدند که امروزه همه ســاخته هاي اين دو شــرکت ، رقيب مستقيم خودروهاي ساخت فولکس واگن ، تويوتا، مزدا و فورد هستند. در اين بين جايگاه سدان هاي کوچک دو شرکت متفاوت اســت . کيا با ســراتو و هيونداي با الانترا درســت راهي را مي روند کــه قبل کورولا ي تويوتا پيموده است . اين دو خودرو هم اينک در ايران با قيمتي کمتر از ۱٥۰ميليون تومان جايگزين تويوتا کورول ي ممنوع شده اي هستند که از پرفروش ترين خودروهای جهان هست. هرچه هیوندای قصد دارد خودرويي شکيل و اقتصادي همانند تويوتا کورولا به نظر برسد اما کيا در ســراتو به دنبال سداني اسپورت است يا چيزي شبيه مزدا۳.

در بخش بدنه با اينکه الانترا يک ســانتي متر بلندتر اســت اما فاصله بين دو محور دوقلوهــاي کره اي با ميزان ۲/٧۰متر يکسان است چرا که پلتفرم دو خودرو يکي بوده و از اين رو مهندســي هر دو سدان کره اي اين گزارش تفــاوت خاصي با هم ندارد. بــا اين نگاه و با توجه بــه وزن ۱۳۰۰کيلويي دو خــودرو، به نظر مي رسد سواري ال نترا و ســراتو تفاوت چنداني با هم نداشــته و دو خودرو به نوعي کپي همديگر باشند اما اين تصور به نوعي غلط است و سواري دو خودرو خيلي شبيه هم نيست . براي نمونه فنربندي سفت تر کيا در ترکيب با حالت خوابيده بدنه خودرويي خشــن تر را به وجود آورده در حالي کــه فنربندي و تعليق ال نترا نرم و تا حدي شبيه ســدان هاي بزرگ تر است . البته که ترکيب يکســان موتور و گيربکــس دو خودرو در کنار آيروديناميک متفاوت بدنه باعث شــده تا هرچه ال نترا خودرويي آرام تر به نظر برسد، سراتو تمايل به رانندگي اسپورت داشته و تجربه هيجان انگيزتري از يک خودروي شهري را به راننده ارائه کند، با اين حال تجربه رانندگي با دو خــودرو مي گويد فرقي چنداني بين جونز و جولی نیست. برای اثبت این موضوع ســراغ موتور و گيربکس ها مي رويم . جالب است که بدانيم موتور الانترا با حجم دو ليتر و تکنولوژي پاشش مستقيم سوخت در سيلندرها ۱٥٦ اسب بخار نيرو توليد مي کند و کيا نيز با همين موتور ۱۵۱ اسب بخار را در اختیار راننده قرار میدهد. الانترا و سراتو هر دو از یک گیربکس اتوماتیک تيپ ترونيک شش دنده هم سود مي برند که عملکردي مناسب داشته و حال و هوايي اسپورتي تر به دو خودرو به ويژه در مقايســه با محصول ت مجهز به جعبه دنده سي وي تي مي دهد.اين بين کيا به دليل استفاده از سيستم هاي حفظ تعادل خودرو )VSM( و کنترل هرزگردي در مجموع جوان پسندتر از الانترا است گرچه آپشن هاي کمتري دارد.

انتخاب ۱۴۰ میلیونی; مقایسه کیا سراتو ۲۰۱۷ یا هیوندایی النترا؟

ورود کیا سراتو به حدود هشت سال قبل بر می گردد در حالی که نسل جدید هیوندای الانترا پس از وقفه ای دو دهه ای (هیوندای آوانته تولیدی کرمان موتور در واقع نسل سوم هیوندای الانترا بود که البته با نام آوانته در کشورمان عرضه شد) به ایران بازگشت و به واسطه طراحی ظاهری اش که تابع همان امواج مورد علاقه طراحان هیوندای در چند سال اخیر بوده و به دلیل شباهت زیاد به برادر بزرگترش با نام سوناتای کوچک شهرت یافته است در حالی که کیا پس از تجربه موفقیت در نسل قبلی سراتو در نسل جدید آن باز هم دست به تحولاتی همه جانبه زده است. البته این نسل سراتو هم شباهت هایی با کیا اپتیما دارد.

انتخاب میان دو خودرویی که این بار رو در روی یک دیگر قرار گرفته اند، در عین حال که می تواند انتخابی بر اساس پارامترهای مقایسه‌ای باشد، ممکن است که کاملا نیز تابع سلیقه باشد؛ چون دو خودرو با تشابه زیاد و با دو نشان تجاری شناخته شده خودروسازی کره که البته در واقع یک گروه خودروسازی هستند، رو در روی یک دیگر قرار گرفته اند.

هیوندای الانترا مدل ۲۰۱۷ دارای یک جفت چراغ جلوی پروژکتوری باریک به همراه جلوپنجره ای عریض تر و شش گوشه ای زایه دارتر با قسمت های افقی است. در قسمت زیرین جلوی این خودرو نیز عناصری بومرنگ شکل برای جای گیری چراغ های مه شکن گرد تعبیه شده است.

نیم رخ این خودرو دارای خط کمری برجسته از روی گلگیر جلو، طراحی جدید ستون C و رینگ های آلیاژی ۱۶ اینچی است در حالی که در قسمت پشت آن چراغ های عقب بزرگ با مجموعه LED جذاب و اسپویلری شیک به همراه طراحی سپر نوین به چشم می خورد. بدنه الانترای جدید یکی از ایرودینامیک ترین ها در کلاس خود است.

کیا سراتو مدل ۲۰۱۷ دارای تغییراتی همچون چراغ های کشیده جدید در قسمت جلو که جایگزین چراغ های بزرگ تر و گرد تر مدل قبلی شده اند و هم چنین نسخه ای کشیده تر و بهتر از جلوپنجره tiger-nose کیا و سپر جلوی جدید با جلوپنجره زیرین کشیده به همراه چراغ های مه شکن و هواکش های بلند مصنوعی در هر طرف این خودرو تعبیه شده است. تغییرات قسمت پشت این خودرو به لنز تیره شده چراغ های عقب و قطعات LED جدید محدود می شود.

در طراحی کابین نیز الانترا تابع همان سبک سوناتا است در حالی که سراتو دارای طراحی منحصر به فردی نسبت به برادر بزرگ تر خود یعنی اپتیما دارد. اگرچه از نظر کیفیت کابین سراتو بهتر از الانترا است اما طراحی ادوات داشبورد و نشان دهنده ها جذابیت خاصی ندارد. همچنین طراحی صندلی ها و نیز غربیلک فرمان سراتو جذاب تر است.

همه این موارد در شرایطی است که سراتو از پیشرانه ۲ لیتری ۱۷۳ اسبی و الانترا از پیشرانه ۲ لیتری ۱۵۶ اسب بخاری بهره می برد و با وجود جعبه دنده هایی با عملکرد شبیه به هم و اخلاف وزن ناچیز اما باز هم الانترا در شتاب گیری ۰٫۳ ثانیه از رقیبش برتر باشد.

 

کیا سراتو ۲۰۱۷ و هیوندای النترا ۲۰۱۷

دوئل: کیا سراتو 2017 و هیوندای النترا 2017

شما از بین نسل جدید هیواندایی الانترا و نسل جدید سراتو کدام را بیشتر می‌پسندید؟ آیا از طرفداران پروپاقرص یکی از این دو برند کره‌ای هستید؟ اگر در جایگاه کسی باشید که بخواهد یکی از این دو خودرو را برای خود انتخاب کند، کدام یک را بر خواهید گزید؟ برای پاسخ به این سوال‌ها تصمیم گرفتیم تا در قالب یک گزارش اجمالی به بررسی این دو خودروی متوسط (مسلما متوسط با تعاریفی که از خودروهای کره‌ای داریم!) بپردازیم و برتری‌های نسبی هر یک را در چند زمینه‌ی مورد بررسی‌مان یادآوری کنیم.

معرفی اولیه

کیا سراتو و هیوندای النترا جز خودرو های محبوب و ارزان گروه سدان‌های کامپکت یا سگمنت C در بازارهای جهانی هستند که بر روی پلت‌فرم مشترکی به تولید می‌رسند. این دو خودروی کره‌ای، در کشورمان نیز جز خودرو های وارداتی پرفروش و پر طرفدار تلقی شده و از محبوبیت مناسبی برخوردارند. سابقه حضور کیا سراتو در بازار فروش ایران در مقایسه با هیوندای النترا بیشتر بوده و نسل‌های گذشته‌ی آن، حضور پر‌رنگی را در کشورمان تجربه کرده‌اند. این در حالی است که هیوندای النترا پس از وقفه‌ای چند ساله، و با معرفی و واردات نسل پنج آن، بعد از حضور نسل سوم خود با نام هیوندای آوانته در سال های گذشته، بار دیگر به بازار کشورمان راه‌ یافته‌ است. حال خیابان‌های ایران، شاهد ورود نسل سوم کیا سراتو و نسل ششم هیوندای النترا به عنوان آخرین نمونه های تولیدی این دو خوروساز هستند که در این مقاله، به بررسی و مقایسه‌ی این دو خودو، خواهیم پرداخت.

عملکرد فنی

در بخش فنی نسل سوم کیا سراتو در تمامی مدل‌های خود از یک موتور بنزینی ۴ سیلندر ۲ لیتری MPI، با حداکثر قدرت ۱۵۲ اسب بخار در دور موتور ۶۲۰۰ و حداکثر گشتاور خروجی ۱۹۶ نیوتون متر در موتور ۴۰۰۰ سود می‌برد. گیربکس‌های قابل سفارش برای این خودرو شامل مدل‌های ۶ سرعته‌ی دستی و ۶ سرعته‌ی اتوماتیک می‌شود که گیربکس ۶ سرعته‌ی دستی تنها در مدل پایه S ارائه شده و سایر مدل‌ها از گیربکس اتوماتیک استفاده می‌کنند. همچنین کیا سراتو در مدل‌های مجهز به گیربکس اتوماتیک از سیستم انتخاب نوع رانندگی یا Drive Mode بهره می‌برد که می‌توان وضعیت آن را در یکی از حالات Eco، Normal یا Sport تنظیم نمود.

در بخش فنی النترا با سه موتور چهار سیلندر ۱٫۴ توربو شارژ در مدل Eco، ۱٫۶ توربو شارژ در مدل Sport و موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی در سایر مدل ها ارائه می‌شود که موتور ۲ لیتری، موتور اصلی و مورد بحث این خودرو بوده و النترا در کشورمان نیز با همین موتور به بازار عرضه می‌شود. موتور چهار سیلندر دو لیتری Atkinson با ۱۶ سوپاپ قادر به تولید توان بیشینه ۱۴۷ اسب بخار در دور موتور ۶۲۰۰ و حداکثر گشتاور خروجی ۱۷۹ نیوتون متر در دور موتور ۴۵۰۰ می‌باشد که بازده خروجی آن اندکی کم تر از کیا سراتو است. این موتور با دو گیربکس ۶ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک عرضه شده که همانند کیا سراتو، در نمونه مجهز به گیربکس اتوماتیک سیستم انتخاب حالت رانندگی یا Drive Mode قرار دارد.

نمای جلو هیوندای النترا 2017
نمای جلو کیا سراتو 2017
نمای کنار هیوندای النترا 2017
نمای کنار کیا سراتو 2017

طراحی و امکانات

کیا سراتو در نسل سوم خود پذیرای یک فیس‌ لیفت بوده و چهره ای به روزشده و هماهنگ با سایر محصولات گروه خودرو‌سازی کیا موتورز دارد. این طراحی در نمای خارجی، اکنون چهره ای اسپرت‌تر و جسور به آن بخشیده و با این دگرگونی، دیگر آن ظاهر محافظه‌کارانه‌ی نسل‌های پیشین خود را به دنبال ندارد. با این حال طراحی فضای داخلی خودرو در مقایسه با سال‌های گذشته، دستخوش تغییرات و به‌روزرسانی کمتری شده‌ و سبک و سیاق و تم آن همچنان یاد آور مدل‌های پیشین این خودرو است. طراحی کابین خودرو، همچنان حال و هوای اسپرتی را القا می‌کند و ارگونومی آن هم در سطح مطلوبی ارزیابی می‌شود. نورپردازی ادوات و دکمه‌های داخل خودرو به رنگ قرمز بوده و دسترسی به آنها، به سهولت انجام می‌گیرد.

در این بررسی هیوندای النترا نماد پررنگ‌تری در رابطه با علاقه‌ی کره‌ای ها نسبت به تغییرات شگرف است. النترا در نسل شش خود اکنون چهره‌ای هماهنگ و منطبق بر خط مشی جدید طراحی خودروهای هیوندا را به دنبال داشته و بر خلاف نسل قبل خود دیگر خبری از آن حجم‌های اغراق‌گونه در فضای بیرون خودرو نیست. طراحی بیرون خودرو اکنون ساده‌تر و پخته‌تر شده، اما در عین حال چهره‌ی خشنی را به خصوص در قسمت جلوی خودرو ارائه می‌دهد. سادگی و پختگی طراحی، به داخل کابین نیز سرایت کرده و طراحی داخلی در مقایسه با نسل پیشین پیچیدگی کمتری دارد. ادوات و دکمه‌ها به صورت مرتبی جایگذاری شده‌اند و طراحی داخلی خودرو، هم اکنون نویدبخش آرامش بیشتری در هنگام رانندگی بوده و ارگونومی بسیار مناسبی دارد.

کیا سراتو به ترتیب در چهار رده‌ی امکاناتی S، S PERIMIUM، Si و SLi ارائه می‌شود. امکانات خودرو در مدل پایه یا مدل S شامل ۶ عدد ایربگ، صندلی‌های پارچه‌ای، سنسورهای پارک جلو و عقب، سیستم صوتی مجهز به شش بلندگو به همراه نمایشگر ۳٫۵ اینچی و خروجی USB و IPod، کروز کنترل، سیستم ورود بدون سوییچ به خودرو، سیستم تهویه دستی و رینگ‌های ۱۶ اینچی می‌شود. همچنین در این مدل با پرداخت مبلغ اضافه‌ای می‌توان صفحه نمایشگر ۷ اینچی سیستم صوتی و تصویری همراه با سیستم ناوبری را سفارش داد که این آپشن در سایر مدل‌ها به صورت استاندارد وجود دارد. در مدل S PERIMIUM علاوه بر موارد فوق، رینگ‌های ۱۶ اینچی آلومینیومی متفاوت، چراغ‌های خودکار، دستگیره‌های داخل کروم و دوربین دید عقب وجود دارند. در مدل Si نیز امکاناتی مانند سیستم هشدار نقاط کور، سیستم هشدار خروج از خط، سیستم هشدار نزدیک شدن خودروی پشتی، صندلی‌های تمام چرم، دستگیره‌های بیرونی کروم، سیستم استارت بدون سوییچ، چراغ‌های اصلی کرومی و آینه‌های تاشوی برقی دیده می‌شوند. در کامل‌ترین مدل خودرو با نام SLi، علاوه بر تمامی موارد بالا امکاناتی همچون، سیستم تهویه مطبوع دو نقطه‌ای، لامپ‌های LED رانندگی در روز، صندلی راننده ۸ جهته برقی، شیفترهای تعویض دنده پشت فرمان، گرمکن و سرد‌کن صندلی‌های جلو، سانروف، چراغ های اصلی زنون HID و سیستم هشدار برخورد از جلو وجود دارند. همچنین مدل SLi مجهز به رینگ های ۱۷ اینچی می‌باشد. تمامی مدل‌های سراتو به صورت استاندارد به سیستم ترمز ABS به همراه EBD، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم جلوگیری از حرکت خودرو به عقب در سراشیبی‌ها، سیستم مدیریت پایداری خودرو و چراغ‌های خطر اضطراری مجهز هستند که از این حیث، کیا سراتو موفق به دریافت ۵ ستاره ایمنی از مرکز ANCAP شده است.

هیوندای النترا ۲۰۱۷ به ترتیب در پنج رده قیمتی SE، Value، Eco، Sport و Limited عرضه می‌شود و لیست بلند بالایی از امکانات در آن ها به چشم می‌خورند. در مدل پایه SE امکاناتی از قبیل : رینگ های ۱۵ اینچی، پاور ویندوز، سیستم تهویه مطبوع، کروز کنترل، سیستم صوتی مجهز به شش اسپیکر و خروجی USB، صفحه نمایشگر ۳٫۵ اینچی داخل صفحه کیلومتر، چراغ های جلوی اتوماتیک، روکش پارچه‌ای صندلی‌ها، تنظیم ۶ جهته صندلی راننده به همراه تنظیم ارتفاع صندلی راننده و مسافر وجود دارند. در مدل‌های Value و Eco موارد بیشتری از جمله سانروف، صفحه‌ی نمایشگر ۷ اینچی سیستم صوتی سازگار با اندروید اتو و اپل کار پلی، دوربین دید عقب، سیستم تهویه اتوماتیک و هوشمند Clean Air، چراغ های LED رانندگی در روز، بلوتوث و هنزفری هوشمند، آینه‌های برقی مجهز به گرم‌کن، فرمان و سردنده چرم، صندلی برقی راننده به همراه تنظیم گودی کمر ( در مدل Value ) استراحت‌گاه کشویی دست، کد مجاورت ورود به خودرو و استارت دکمه ای وجود دارند. رینگ های النترا در مدل Value، ۱۶ اینچی و در مدل Eco، ۱۵ اینچی هستند. در مدل Sport هیوندای النترا شاهد وجود موارد متفاوت‌تری با تاکید بر ویژگی‌های اسپرت خودرو هستیم. در این مدل مواردی همچون رینگ‌های ۱۸ اینچی، سیستم تعلیق چند لینک مستقل عقب، سیستم تعلیق و فرمان اسپرت، جلوپنجره‌ی متفاوت اسپرت، چراغ‌های جلو از نوع زنون HID به همراه قاب مشکی، سپر عقب و سراگزوزهای اسپرت، آینه‌های جانبی با ایجاد سیگنال، روکش چرمی صندلی‌ها به همراه فرمان اسپرت و دوخت اسپرت قرمز به چشم می‌خورند. در کامل‌ترین مدل النترا با نام Limited علاوه بر امکانات مدل‌های فوق، مواردی همچون دستگیره درهای کرومی، جلوپنجره متفاوت کرومی، رینگ های ۱۷ اینچی، پوشش تمام‌چرمی صندلی‌ها و ادوات داخل کابین، سیستم گرم کن و سرد کن صندلی های جلو، کروز کنترل هوشمند، صفحه نمایشگر ۸ اینچی همراه با سیستم ناوبری، ۲ پورت USB برای شارژ، رادار نقطه کور و سیستم ارتباطی Blue Link شرکت هیوندای با قابلیت کنترل خودرو به وسیله تلفن همراه ( به همراه اکانت سه ماهه تریال) وجود دارند. همچنین امکاناتی از جمله سیستم صوتی Infinity همراه با ۸ بلندگو، صفحه نمایشگر ۴٫۲ اینچی اطلاعات داخل کیلومتر شمار، آینه داخلی HomeLink به همراه قطب نما، حافظه صندلی راننده و آینه جانبی و گرم کن صندلی های عقب نیز از جمله موارد قابل سفارش در مدل Limited می‌باشند و هیوندای النترا از حیث امکانات و آپشن ها در رتبه بالاتری نسبت به کیا سراتو قرار می‌گیرد. همچنین هیوندای النترا با داشتن امکانات ایمنی همچون سیستم ترمز ضد قفل سیستم ترمز ABS به همراه EBD و سیستم ترمز اضطراری AEB، ۷ ایربگ، سیستم کنترل فشار تایر TPMS، سیستم کنترل شیب HAS، سیستم پایداری خودرو ESC، سیستم هشدار خروج از خط و سیستم پایداری در خط به همراه رادار نقطه کور موفق به دریافت بالاترین رده ایمنی از موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها شده است.

نمای داخل هیوندای النترا 2017
نمای داخل کیا سراتو 2017
صندلی هیوندای النترا 2017
صندلی کیا سراتو 2017

قیمت‌ها و مصرف سوخت و گارانتی عرضه در بازار ایران

هم اکنون کیا سراتو نیو‌فیس ۲۰۱۷ با حدود قیمت ۱۴۴ میلیون تومان و با گارانتی ۵ ساله اطلس خودرو و هیوندای النترا نیوفیس ۲۰۱۷ با حدود قیمت ۱۵۲ میلیون تومان و با گارانتی ۲ ساله یا ۴۰ هزار کیلومتر آسان موتور در بازار به فروش می‌رسند. میانگین مصرف سوخت سراتو در حالت ترکیبی ۷٫۱ لیتر در یکصد کیلومتر است. مصرف سوخت ترکیبی النترا نیز در حالت ترکیبی برابر با ۷٫۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ثبت شده است.

ارزیابی کلی نقاط قوت و ضعف

نقاط قوت کیا سراتو :

طراحی اسپرت داخل و بیرون خودرو

ارگونومی مناسب فضای داخلی

بازدهی موتور بهتر نسبت به النترا

قیمت کمی پایین تر و گارانتی مناسب تر

نقاط ضعف کیا سراتو :

آپشن های کمتر نسبت به النترا

تغییرات کمتر طراحی داخل خودرو

نقاط قوت هیوندای النترا :

طراحی مناسب و پخته فضای بیرون خودرو

ارگونومی مناسب فضا و ادوات داخلی

آپشن های بیشتر نسبت به سراتو

نقاط ضعف هیوندای النترا :

توان کم‌تر خروجی موتور

قیمت بالاتر و گارانتی کم تر نسبت به سراتو

جدول مشخصات فنی
مشخصات کیا سراتو ۲۰۱۷ هیوندای النترا ۲۰۱۷
حجم موتور ۲٫۰ لیتر ۲٫۰ لیتر
تعداد سیلندر ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶
نوع گیربکس ۶ سرعته دستی/۶سرعته اتوماتیک ۶ سرعته دستی/۶سرعته اتوماتیک
حداکثر قدرت ۶۲۰۰/۱۵۲ ۶۲۰۰/۱۴۷
حداکثر گشتاور ۴۰۰۰/۱۹۶ ۴۵۰۰/۱۷۹
شتاب صفر تا صد ۹ ۹٫۵
میانگین مصرف سوخت (ترکیبی) ۷٫۱ ۷٫۲
حجم باک ۵۰ ۵۰
وزن خالص ۱۲۸۰ ۱۲۵۰
حدود قیمت ۱۴۴ میلیون تومان ۱۵۲ میلیون تومان
نمای پشت هیوندای النترا 2017
نمای پشت کیا سراتو 2017
هیوندای الانترا کیا سراتو
پیشرانه موتور ۴ سیلندر – گیربکس اتوماتیک موتور ۴ سیلندر – گیربکس اتوماتیک
گیربکس ۶ دنده اتوماتیک ۶ دنده اتوماتیک
حجم موتور ۱۹۹۹ cc ۱۹۹۹ cc
دیفرانسیل جلو جلو
سیلندر ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶
اسب بخار ۶۵۰۰/۱۵۶ ۶۵۰۰/۱۷۳
گشتاور ۴۷۰۰/۱۷۸ ۴۷۰۰/۲۰۹
طول ۴۵۳۰ mm ۴۵۶۰ mm
عرض ۱۷۷۵ mm ۱۷۸۰ mm
ارتفاع ۱۴۱۵ mm ۱۴۴۵ mm
وزن ۱۱۹۴ kg ۱۲۶۸ kg
سایز تایر ۱۹۵/۶۵R15 ۲۰۵/۵۵R16
حداکثر سرعت ۲۰۰ km/h ۲۱۰ km/h
شتاب ۱۰٫۲ ۱۰٫۵
مصرف سوخت ۷٫۱ ۷٫۷
ظرفیت مخزن ۵۰ ۵۰
استاندارد محیط زیست یورو ۴ یورو ۴
کیسه های هوا راننده – سرنشین – جانبی – پرده ای راننده – سرنشین – جانبی – پرده ای
ترمز ABS – EBD – ESP – BAS ABS – ESP – EBD – BAS
صندلی راننده برقی – چرم – گرمکن و سردکن قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۱۰ جهت – گرمکن و سردکن
تهویه مطبوع دستی – کنترل اتوماتیک سفارشی جداگانه برای سرنشینان جلو
پنجره برقی برقی
آینه برقی – گرمکن برقی
چراغ روشن و خاموش شدن اتوماتیک سفارشی LED
سایر ۵ گرمکن ۲سردکن، فرمان ۳حالته ، کول باکس، کروز کنتری ، سانروف ، سیستم کمکی پارک، اتوهلد، کیلس استارتر، سانروف، دی لایت، سیستم ولکام، کروز مموری صندلی، سنسور جلو شش ایربگ/مانیتور/فرمان سه حالته/۵ گرم کن و ۲سرد کن/کیلس استارتر/دنده پشت فرمان/صندلی راننده برقی/مموری صندلى راننده/سانروف/کولر دیجیتال دوال/ESP/سنسور جلو و عقب/دوربین عقب/زنون/دی لایت/سنسور نور/آیینه فتوکرومیک/آیینه تاشو برقی/سیستم ولکام/کول باکس/کروز/بلوتوث/دستور گفتارى/مه شکن عقب/ رادار نقطه کور
قیمت ۱۴۰ میلیون تومان ۱۴۴ میلیون تومان

این مشخصات نزدیک و ویژگی های شبیه به هم، در تجهیزات رفاهی نیز دیده می شود. اما با تمامی این اوصاف برتر محسوب شدن نام هیوندای نسبت به شریکش کیا، خوش نامی الانترا که از گذشته در ذهن ها باقی مانده و بازار دست دوم هیوندای می تواند برگ های برنده الانترا در بازار خودرو کشورمان باشد.

اخبار مرتبط