نیسان پاترول و پاجرو فامیل می شوند و البته رنو کلیو و میراژ . پلتفرم مشترک برای نسل بعدی نیسان پاترول و میتسوبیشی پاجرو
نیسان پاترول و پاجرو فامیل می شوند و البته رنو کلیو و میراژ . پلتفرم مشترک برای نسل بعدی نیسان پاترول و میتسوبیشی پاجرو
5 (100%) 1 vote

نیسان پاترول و پاجرو فامیل می شوند و البته رنو کلیو و میراژ . پلتفرم مشترک برای نسل بعدی نیسان پاترول و میتسوبیشی پاجرو

 

 

نسل بعدی میتسوبیشی میراژ از پلتفرمی مشترک با رنو کلیو بهره خواهد برد.

رسانه خودرو ::پس از ماجرای رسوایی تقلب اعلام مصرف سوخت ، کمپانی نیسان که به نوعی شریک تجاری میتسوبیشی محسوب می شود وارد میدان شده و اعلام کرد که برای کاهش هزینه های میتسوبیشی پلتفرم های خود را در اختیار این شرکت قرار خواهد داد.سال ۲۰۱۶ برای میتسوبیشی چندان خوش یمن نبود؛ چرا که بعد از فولکس واگن، رسوایی مربوط به تقلب در اعلام میزان مصرف سوخت دامنگیر این شرکت ژاپنی نیز شده و شرایط دشواری را برای آن بوجود آورد.

 

آنطور که شواهد نشان می دهد، نیسان با تمام توان قصد دارد میتسوبیشی را به جایگاه گذشته قبلی بازگرداند؛ به همین جهت کارلوس گون و تروور مان پس از خروج از نیسان، مسئولیت های جدیدی را در میتسوبیشی عهده دار شده اند.

آقای مان که اکنون سمت مدیریت عملیاتی میتسوبیشی را بر عهده دارد، در گفتگو با یک نشریه استرالیایی با اشاره به این موضوع افزوده که نسل بعدی پاترول و پاجرو هم رزمانی در یک جبهه خواهند بود.

طبق گفته های آقای مان، به دلیل سخت تر شدن قوانین مربوط به میزان گازهای آلاینده خروجی هر دو کمپانی به این نتیجه رسیده اند که بکارگیری پیشرانه های هیبریدی یک ضرورت است.

استفاده از موتور الکتریکی نیز می تواند گشتاور زیادتری را در اختیار راننده بگذارد که آن هم در خودروهای شاسی بلند از اهمیت بالایی برخوردار است.

شاید از این صحبت ها بتوان اینگونه برداشت کرد که نسل بعدی پاترول و پاجرو با پیشرانه های هیبریدی عرضه خواهند شد.

علی رغم گذشت زمان نسبتا زیاد از ارائه آخرین نسل های پاترول و پاجرو، هنوز اطلاعات دقیقی از زمان معرفی نسل جدید این دو شاسی بلند محبوب ژاپنی در دست نیست.

از آنجایی که نسل کنونی پاجرو از سال ۲۰۰۶ و نسل کنونی پاترول از سال ۲۰۱۰ بر روی خط تولید قرار دارند، ارایه نسل جدید این دو خودرو برای رقابت بهتر با رقبا امری ضروری به نظر می رسد.

شایان ذکر است که نیسان پاترول و میتسوبیشی پاجرو جزو شاسی بلندهای بسیار محبوب ژاپنی در بازار ایران بوده و نسل های پیشین این دو خاطرات بسیار خوبی برای آفرودبازان ایرانی رقم زده اند.

میراژ، آتراژ یا اسپیس استار؛ اینها نام هایی هستند که میتسوبیشی در بازارهای مختلف برای کوچک ترین مدل خود در نظر گرفته است. این خودرو از زمان ورود به نسل فعلی در سال ۲۰۱۲ با مشکل فروش مواجه شده و نتوانسته آن چنان که انتظار می رفت، در جذب مشتریان موفق ظاهر شود.

بعد از پیوستن به رنو-نیسان، میتسوبیشی به تجارب شرکای خود چشم امید دوخته و قصد دارد نسل بعدی میراژ را با کمک آنها توسعه دهد. در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودروی توکیو معاون ارشد و مدیر بخش راهبردی این کمپانی ژاپنی صراحتا اعلام کرد که توسعه نسل جدید میراژ به صورت مستقل از لحاظ مالی اصلا قابل توجیه نیست.

آقای وینست کوبی (Vincent Cobee) در گفتگو با نشریه انگلیسی اتو اکسپرس اظهار کرده که طراحی و ساخت چنین پلتفرمی گران بوده و در سوی مقابل حاشیه سود در کلاس اتومبیل های کوچک کمتر از سایرین است؛ بنابراین استفاده از پلتفرم رنو-نیسان برای توسعه نسل جدید میراژ بسیار محتمل خواهد بود.

از سوی دیگر آقای کوبی تایید کرده که میتسوبیشی و رنو-نیسان در توسعه نسل بعدی میراژ با هم همکاری خواهند کرد. با کنار هم قرار دادن حرف های آقای کوبی می توان نتیجه گرفت که استفاده از پلتفرم مشترک یکی از همکاری های میتسوبیشی با شرکا یا به عبارت بهتر کمپانی مادر خود خواهد بود.

با توجه به اینکه رنو خود را برای معرفی نسل جدید کلیو بر اساس پلتفرم کاملا جدید CMF-B در سال ۲۰۱۸ آماده می کند، دست اندرکاران نشریه اتو اکسپرس بر این باورند که نسل بعدی میراژ نیز بر روی این پلتفرم تولید خواهد شد.

آنطور که مقامات میتسوبیشی پیش از این اعلام کرده اند، میراژ بعدی نسخه ای کاملا الکتریکی نیز خواهد داشت. این موضوع با استراتژی گروه رنو-نیسان که قرار است در سال های آینده مدل هایی برقی بر روی پلتفرم CMF-EV تولید کند، همخوانی دارد.

تا سال ۲۰۲۰ حدود ۷۰ درصد از محصولات گروه فرانسوی-ژاپنی بر اساس پلتفرم CMF شکل خواهند گرفت. پر واضح است که در این صورت هزینه های موجود تا حد زیادی کاهش یافته و رنو-نیسان با شرایط بهتری به مصاف رقبا خواهد رفت؛ در این بین میتسوبیشی نیز از مزایای استفاده از پلتفرم مشترک قطعا بی نصیب نخواهد ماند.

ناگفته نماند چندی پیش اخباری مبنی بر تولید نسل بعدی میتسوبیشی پاجرو و نیسان پاترول بر روی پلتفرمی مشترک منتشر شده بود.

اخبار مرتبط