گزارش نمایشگاه خودروی تهران : هاوال و ماهیندرا
گزارش نمایشگاه خودروی تهران : هاوال و ماهیندرا
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

گزارش نمایشگاه خودروی تهران : هاوال و ماهیندرا

 

رسانه خودرو ::: آنچه این نمایشگاه را از نمایشگاه سال گذشته متمایز کرد، استقبال مردم نسبت به سال گذشته بود. به گونه ای که حضور علاقه مندان با  سنین مختلف در  این نمایشگاه چشمگیرتر از سایر دوران ها بود.

 

 

استقبال چشم گیر مردم از قصر باشکوه «گروه بهمن» + تصاویر

غرفه گروه بهمن در نخستین روز از شروع رسمی دومین نمایشگاه خودرو تهران، با استقبال چشم گیر از سوی مردم مواجه شد.
به گزارش خبرنگار خودروکار، گروه بهمن که با طراحی خاص و متفاوت غرفه پا به نمایشگاه تهران گذاشته، خودروهای جذاب هاوال که در آینده نزدیک از سوی این شرکت روانه بازار خواهند شد را به نمایش گذاشته است.

همچنین خودروی B30 که به تازگی از سوی این شرکت روانه بازار شده است نیز به نمایش گذاشته شده و مزدا ۳ محبوب ژاپنی نیز بخشی از مساحت این غرفه ۱۱۰۰ متری را به خود اختصاص داده است.

قصر باشکوه گروه بهمن امروز با استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان مواجه شده است.

استقبال چشم گیر مردم از قصر باشکوه «گروه بهمن» + تصاویر
استقبال چشم گیر مردم از قصر باشکوه «گروه بهمن» + تصاویر

استقبال چشم گیر مردم از قصر باشکوه «گروه بهمن» + تصاویر

استقبال چشم گیر مردم از قصر باشکوه «گروه بهمن» + تصاویر

استقبال چشم گیر مردم از قصر باشکوه «گروه بهمن» + تصاویر

رونمایی از محصولات هاوال توسط گروه بهمن

گروه بهمن در حاشیه‌ی نمایشگاه خودروی تهران از آغاز رسمی همکاری این شرکت با گروه گریت‌وال چین خبر داد و از محصولات این شرکت چینی رونمایی کرد.

محمد ضرابیان، عضو هیئت مدیره گروه بهمن در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودروی تهران از شروع همکاری این شرکت با شرکت چینی گریت‌وال به‌عنوان تولیدکننده‌ی محصولات برند هاوال خبر داد و اعلام کرد:

گروه خودروسازی بهمن نخستین خودروساز سبز کشور است که توانسته با تولید بیش از ۶۰ هزار دستگاه وانت و ۷۰ هزار دستگاه سواری سهم ۲۰ درصدی از بازار خودروهای داخلی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان را در اختیار گیرد. محصولات ما همواره جزو باکیفیت‌ترین خودروهای بازار بوده و در سال جاری میزان تولیدات گروه بهمن افزایش ۱۰۰ درصدی را شاهد بوده است.

هاوال H9

هاوال H9

عضو هیئت مدیره گروه بهمن با نام بردن از شرکت‌های مانند فاو (FAW)، مزدا، ایسوزو، هاوال و مکسوس به‌عنوان شرکای تجاری این شرکت، از عرضه‌ی محصولات جدید در سال جاری گفت که مهم‌ترین آن‌ها خودروی فاوبسترن B30، یک مدل خودروی تجاری ایسوزو و کاپرا ۲ هستند.

ضرابیان ضمن بیان این مطلب که تولید شاسی‌بلند خودروی هاوال با هدف افزایش سبد محصولات این شرکت و سهم بازار به‌زودی آغاز خواهد شد؛ افزود:

۳ محصول مورد تأیید ما برای بازار ایران قطعا به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند بازار شناخته خواهند شد. خودروهای H2 ،H6 و H9 سه محصول مد نظر ما از برند هاوال هستند که برای عرضه به بازار داخلی کشور در نظر گرفته شده‌اند.

هاوال H6

هاوال H6

در ادامه مراسم رونمایی از محصولات جدید هاوال در ایران، استیون، مدیر بازارهای صادراتی گریت وال از ورود این شرکت به‌عنوان یک برند مستقل تولیدکننده‌ی خودروی شاسی‌بلند به بازار ایران خبر داد. وی با بیان این مطلب که به مدت ۱۴ سال است که محصولات گریت‌وال عنوان پرفروش‌ترین شاسی‌بلند‌های بازار چین را در اختیار دارند؛ افزود:

ایران یکی از مهم‌ترین بازارهای هدف برای هاوال است و مدیران ارشد گریت‌وال می‌دانند که مشتریان ایرانی باهوش هستند و در همین راستا انتخاب شریک تجاری مناسب برای ما بسیار حايز اهمیت است. ما و گروه بهمن تعهد می‌دهیم که در جهت رضایت خاطر حداکثری مشتریان ایرانی، بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه کنیم.

هاوال H2

هاوال H2

در بخش دیگری از این مراسم، داودزاده مدیرعامل بهمن موتور، در پاسخ به سؤالی مبنی بر زمان عرضه‌ی اولین محصول مشترک گروه بهمن و هاوال اعلام کرد:

اولین محصول مشترک ما خودروی هاوال H2‌ خواهد بود که تا پایان سال جاری به بازار عرضه خواهد شد. داخلی‌سازی این خودرو با ۳۱ درصد آغاز شده و در این زمینه هماهنگی‌های لازم با قطعه‌سازان داخلی صورت گرفته است. البته در این زمینه مشکلی نداریم؛ چراکه بزرگترین قطعه‌ساز داخلی مالک بخشی از سهام ما نیز هست.

مدیرعامل بهمن موتور در پایان به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده جهت تولید با تیراژ بالای این خودرو اشاره کرد و از اختصاص ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت خطوط تولید بهمن به تولید محصولات هاوال خبر داد. زومیت

رونمایی محصولات هندی ماهیندرا در نمایشگاه خودرو تهران

محصولات هندی ماهیندرا در نمایشگاه خودرو تهران رونمایی شدند

شرکت عظیم خودرو به‌عنوان نماینده شرکت هندی ماهیندرا در ایران، از اولین محصولات این شرکت برای بازار داخلی کشور در نمایشگاه خودروی تهران رونمایی کرد.

بابک وطن خواه، مدیرعامل شرکت عظیم خودرو در حاشیه رونمایی از محصولات شرکت خودروسازی ماهیندرا هند، از فعالیت ۲۰ ساله این شرکت در صنعت خودروسازی و گردش مالی ۱۸ میلیارد دلاری آن خبر داد. وی درباره نحوه‌ی همکاری عظیم خودرو با این شرکت هندی گفت:

تولید همه محصولات این شرکت هندی در قرارداد ما با شرکت ماهیندرا در نظر گرفته شده است و بر این اساس از سال آینده تولید ۳ محصول ماهیندرا در شرکت عظیم خودرو آغاز خواهد شد. تلاش می‌کنیم در کمتر از ۱ سال از امضای قرارداد فرآيند تولید محصولات را آغاز کنیم. البته با باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو، تعداد محدودی از خودروهای این شرکت را به‌صورت وارداتی به داخل کشور وارد خواهیم کرد.

ماهیندرا

در بخش دیگری از این مراسم، رضا عظیمی، رئیس هیئت مدیره عظیم خودرو نسبت به همکاری دولت و مجلس در راستای تسهیل شرایط برای کاهش زمان فرایند تولید محصولات این شرکت به ۸ ماه ابراز امیدواری کرد و گفت:

محصولات مشترک ما با ماهیندرا در تیراژ ۷ تا ۱۰ هزار دستگاه خودرو در سال با بازه قیمتی ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان تولید و به بازار عرضه خواهد شد. البته محدوده قیمتی خودروی پیکاپ ماهیندرا بین ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان برآورد شده است.

ماهیندرا

در ادامه پراوین شاه، مشاور ارشد گروه ماهیندرا، در صحبت با خبرنگاران و اهالی رسانه ضمن بیان این مطلب که طی ۲۰۰۰ سال گذشته کشورهای هند و ایران همواره در زمینه‌های مختلف تجاری و فرهنگی همکاری گسترده‌ای با یکدیگر داشته‌اند، درباره حضور شرکت ماهیندرا در ایران گفت:

همکاری‌های اقتصادی دو کشور طی ۲۰ سال گذشته رشد قابل توجهی داشته؛ به‌نحوی که حجم معاملات تجاری بین هند و ایران در سال ۲۰۱۶ از مرز ۹ میلیارد یورو عبور کرده است. امیدواریم با بازشدن بندر چابهار، فرصت‌های سرمایه‌گذاری به‌مراتب بیشتری برای شرکت‌های هندی در ایران فراهم شود. با توجه به اینکه اقتصاد ایران و هند به شکل وسیعی مکمل یکدیگر هستند، فرصت‌های بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک فی‌مابین وجود دارد. در همین راستا ما در مجموعه خودروسازی ماهیندرا با دید مثبت به بازار خودروی ایران وارد خواهیم شد.

ماهیندرا

پراوین شاه از رونمایی جدیدترین محصولات شرکت ماهیندرا طی نمایشگاه خودروی تهران خبر داد و گفت:

از جدیدترین نسل خودروی XUV500 با پیشرانه‌ی بنزینی و جعبه‌دنده اتوماتیک مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌های روز و امکانات رفاهی مناسب، خودروی KUV100 با پیشرانه‌ی بنزینی و طراحی چشم‌نواز و جسورانه به‌عنوان یک شاسی‌بلند جمع‌و‌جور و همچنین نسل جدید وانت‌های این شرکت با پیشرانه‌های دیزلی مجهز به توربوشارژ و جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته با قابلیت بکسل ۲.۵ تنی در نمایشگاه تهران رونمایی خواهیم کرد.

ماهیندرا

مشاور ارشد گروه ماهیندرا ضمن اعلام خرسندی نسبت به همکاری با گروه صنایع تولیدی عظیم خودرو در ایران، اعلام کرد که امیدوار است این همکاری طولانی‌مدت باشد و ورود این شرکت به ایران را حرکتی استراتژیک برای گروه ماهیندرا دانست تا بتواند محصولات جهانی خود را به بازار مستعد ایران وارد کند. وی در این زمینه افزود:

طی ماه‌های گذشته شرایط بازار ایران را رصد کردیم و پس از بررسی‌ها، ما محصولاتی روانه بازار ایران خواهیم کرد که با شرایط این کشور و استانداردها همخوانی داشته باشند. فروش محصولات ما از ابتدای سال آينده میلادی آغاز خواهد شد و با شرکت عظیم خودرو تلاش خواهیم کرد تا میزان داخلی‌سازی محصولاتمان در ایران را به مرور افزایش دهیم.

در بخش دیگری از این مراسم، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری نسبت به صادرات این خودروها به کشورهای توسعه‌یافته، از لزوم حفظ و ارتقاء استانداردهای صنعت خودروسازی کشور و افزایش سطح داخلی‌سازی خودروهای خارجی تولیدی در ایران گفت.

ماهیندرا

شرکت ماهیندرا با بیش از ۲۰۰ هزار کارمند در سرتاسر جهان و فعالیت در بیش از ۱۰۰ کشور توانسته است در ۲۰ حوزه‌ی صنعتی مدرن به فعالیت بپردازد و درآمدی بالغ بر ۱۹ میلیارد دلار داشته باشد. این درحالی است که ۵۰ درصد درآمد این شرکت حاصل از فعالیت‌ آن‌ها در خارج از کشور هند است. در بازارهای صادراتی خودرو نیز این شرکت هندی سالانه بیش از ۴۰ هزار دستگاه خودرو تولید و به کشورهای متعددی مانند استرالیا، تونس، ایتالیا، نیوزیلند، شیلی، پرو، فیلیپین، تایوان و آفریقای جنوبی صادر می‌کند.

گروه ماهیندرا همچنین به‌عنوان تنها شرکت فعال در زمینه تولید و عرضه‌ی خودروهای الکتریکی سواری و تجاری سبک در کشور هند شناخته می‌شود. زومیت

اخبار مرتبط