ناکامی در آمریکا و چین منجر به افت فروش هیوندای-کیا
 ناکامی در آمریکا و چین منجر به افت فروش هیوندای-کیا
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

 ناکامی در آمریکا و چین منجر به افت فروش هیوندای-کیا

 

رسانه خودرو ::: دلایل اصلی کاهش سود هیوندای را می توان به افت فروش در چین در پی مناقشات سیاسی و تقاضای کم برای محصولات این کمپانی در ایالات متحده نسبت داد. این دو کشور که بزرگ ترین بازارهای خودرویی جهان هستند، نقش بسیار مهمی در موفقیت خودروسازان دارند.

اگر بخواهیم بطور جداگانه به آمار فروش این گروه بپردازیم، باید اشاره کنیم که در سال ۲۰۱۷ حدود ۴٫۵ میلیون خودرو با نشان هیوندای به فروش رسیده، حال آنکه مقامات این کمپانی فروش ۵٫۰۸ دستگاهی را هدفگذاری کرده بودند.

با ورود به سال جدید، رفته رفته خودروسازان مختلف آمار فروش محصولات خود در سال ۲۰۱۷ را منتشر می کنند. بر این اساس گروه هیوندای-کیا اخیرا اعلام کرده که در سال گذشته موفق به فروش ۷٫۲۵ میلیون دستگاه خودرو شده است.

اگر چه این رقم چشمگیر به نظر می رسد، اما کره ای ها برای سومین سال متوالی نتوانسته اند به هدف تعیین شده که این بار برابر با ۸٫۲۵ میلیون دستگاه بود، دست پیدا کنند.

Hyundai-Sonata-2018

در طول سال گذشته کیا موتورز نیز موفق به تحویل ۲٫۷۵ میلیون خودروی مختلف شده که این رقم نیز با هدف ۳٫۱۷ میلیونی فاصله زیادی  دارد. بی تردید یکی از دلایل اصلی شکست هیوندای-کیا در دستیابی به هدف تعیین شده را می توان به افت فروش محصولات این گروه در چین و آمریکا نسبت داد. این دو کشور به ترتیب بزرگ ترین بازارهای خودرویی جهان بوده و نقش بسیار مهمی در موفقیت یا شکست خودروسازان دارند.

Kia-Sorento_US-Version-2019

با توجه به ناتوانی در دستیابی به آمار فروش ۸٫۲۵ میلیونی در سال ۲۰۱۷، هیوندای-کیا فروش ۷٫۵۵ میلیون دستگاه خودرو را برای سال ۲۰۱۸ هدفگذاری کرده است. در صورت تحقق این رقم، آمار این گروه در پایان سال رشدی ۴ درصدی خواهد داشت.

در ایالات متحده سدان سوناتا که یکی از اتومبیل های پرفروش کره ای محسوب می شود، قربانی محبوبیت خودروهای شاسی بلند و کراس اوور شده و تقاضا برای آن کمتر از قبل شده است. به طور کلی فروش محصولات هیوندای در ایالات متحده ۷٫۴ درصد در نیمه نخست امسال افت داشته است.

در بیانیه ای که این خودروساز کره ای منتشر کرده، آمده:

به دلیل کاهش فروش در بازارهای اصلی مثل ایالات متحده و چین در کنار رشد آهسته اقتصاد جهان و همچنین سیاست های تدافعی برخی کشورها، شرایط بازار دشوار پیش بینی می شود.

بد نیست بدانید در مقایسه با سال ۲۰۱۶، فروش محصولات هیوندای-کیا که پنجمین خودروساز بزرگ جهان به شمار می رود، ۷ درصد افت داشته است. برای جبران این وضعیت، کره ای ها تصمیم گرفته اند مدل های شاسی بلند بیشتری را به بازار چین و ایالات متحده تزریق کنند.

به گفته آقای Chung Mong-koo رئیس هیئت مدیره هیوندای-کیا تمرکز بر روی برخی بازارهای جدید مثل جنوب شرق آسیا از دیگر راهکارهای این گروه برای فروش بهتر محصولات خواهد بود.

از طرف دیگر هیوندای امیدوار است با عرضه محصولاتی جدید مثل کراس اوور کوچک کونا و سدان اسپورت جنسیس G70 فروش جهانی خود را افزایش داده و از این طریق سود از دست رفته را جبران کند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این کمپانی خواهد توانست چالش های پیش رو را با موفقیت پشت سر بگذارد یا خیر. زومیت

اخبار مرتبط