مهلت ۱۰ روزه مجلس به وزارت صنعت برای پاسخ به دلایل افزایش تعرفه واردات خودرو 

مهلت ۱۰ روزه مجلس به وزارت صنعت برای پاسخ به دلایل افزایش تعرفه واردات خودرو 
5 (100%) 1 vote

مهلت ۱۰ روزه مجلس به وزارت صنعت برای پاسخ به دلایل افزایش تعرفه واردات خودرو

رسانه خودرو :::  ولی ملکی- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه مشترک با دو نماینده وزارت صنعت معدن و تجارت خبرداد و اظهار کرد: روز گذشته جلسه ای ما بین بنده و آقای فولادگر(عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی) با آقایان مجتبی خسرو تاج و محسن صالحی نیا، حول رسیدگی به تعرفه واردات خودروهای هیبرید برگزار شد.

 او افزود: در این جلسه مقرر شد تا دولت دلایل افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید را ظرف مدت ۱۰ روز آینده به مجلس ارائه کند. طی جلسه روز گذشته دو نماینده کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با دو معاون وزارت صنعت معدن و تجارت، قرار است تا ۱۰ روز آینده دولت دلایل افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید را اعلام کند.
ملکی با اشاره به اینکه پیش‌تر مقرر شده بود مجلس طرح دو فوریتی تعرفه واردات خودرو را در دستور کارش قرار دهد، تصریح کرد: در حال حاضر تجدید نظری صورت نمی گیرد، اما باید دولت دلایل افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید را به  صورت مستند به مجلس ارائه کند چرا که این امر جزو مسئولیت های دولت است.
 نیمه دوم دی ماه بود که دولت پس از شش ماه دستورالعمل تعرفه واردات خودروهای هیبرید را اعلام کرد. پس از اعلام این دستورالعمل، واکنش های متعددی مبنی بر افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید با حجم موتور بالای ۱۵۰۰ سی سی تا ۲۰۰۰ سی سی از ۵ درصد به ۴۵ درصد مشاهده شد.
از این رو مجلس اعلام کرد که افزایش تعرفه واردات این خودروها در دستور کار مجلس قرار می گیرد. خودروکار،

اخبار مرتبط