معلق بين سازنده و مصرف كننده
معلق بين سازنده و مصرف كننده
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

معلق بين سازنده و مصرف كننده

خودروهاي الکتريکي توسعه بسيار آهسته را تجربه مي کنند. گويا صنعت خودرو جهان هنوز تصميم نهايي خود را براي آنها نگرفته است که قرار است آنها خودروهايي جدي براي توليد انبوه باشند يا خودروهايي که تنها نشان دهنده توانايي شرکت سازنده هستند. خودروسازان بزرگ جهان هنوز خودروهاي الکتريکي را جدي نگرفته اند. شايد فهرستي از خودروها در ذهن شما بيايند که آنها را به عنوان خودروهاي الکتريکي مي شناسيد. البته اشتباه هم نمي کنيد خودروهاي زيادي به عنوان الکتريکي معرفي شده اند، اما اکثر خودروهاي الکتريکي در جهان گونه اي خودروهاي هيبريد هستند. شايد تعداد خودروهاي الکتريکي جهان که به توليد انبوه رسيده اند تنها به اندازه انگشتان يک دست باشد.
اکثر خودروسازاني که اقدام به توليد خودرو الکتريکي کرده اند هنوز جرات نکرده اند پيشرانه سوخت فسيلي را از محصول خود حذف کنند. اغلب خودروسازان تقصير را به گردن بازار و مشتريان مي اندازند. آنها عقيده دارند که مصرف کنندگان هنوز اعتماد بيشتري به خودروهاي بنزيني دارند و خودرو الکتريکي را وسيله نقليه اي فانتزي به حساب مي آورند، اما اين قطعا همه حقيقت نيست اگر بخشي از آن هم باشد. خودروسازان محصولات هيبريدي را در سطحي گسترده توليد کردند و در بازار جا انداختند. به گونه اي که اکنون سهم قابل توجهي از خودروها در کشورهاي توسعه يافته و اقتصادهاي نوظهور به خودروهاي هيبريدي اختصاص يافته است.
خودروسازان بزرگ هنوز به طور کامل به خودروهاي الکتريکي نياز پيدا نکرده اند. به اين معني که از نظر اکثر کشورها، خودروهاي الکتريکي مساله کشورهايي است که در موضوعاتي مانند آلودگي هوا و قيمت بنزين و گازوئيل مشکل دارند. با اين فرض عملاآنها بازار خودروهاي الکتريکي را براي خودشان محدود مي کنند. عمده تبليغاتي که روي استفاده از خودروهاي الکتريکي انجام مي شود موضوعاتي مانند تغييرات آب و هوايي و گرم شدن کره زمين به دليل آلاينده هاي کربني را هدف گرفته است. اين به نوعي مي تواند يک تبليغ دور از ذهن براي بسياري از جوامع باشد که اساسا چنين دغدغه اي ندارند. در حالي که خودروسازان مي توانند روي هزينه هاي پايين تر استفاده از خودروهاي الکتريکي تبليغ کنند. از نظر علمي توسعه موتورهاي الکتريکي به مراتب ساده تر و تکامل يافته تر از توسعه موتورهاي احتراق درونسوز است. با اين حال خودروسازان بزرگ جهان همچنان الکتريکي هايشان را در مرحله خودروهاي مفهومي و نمونه اوليه نگه داشته اند و عمده تلاش خود را روي توسعه موتورهاي درونسوز صرف مي کنند.
در حال حاضر شرکت هاي ژاپني بيشتر از ديگر خودروسازان جهان در مسير ساخت خودروهاي تمام الکتريکي گام بر مي دارند. شرکتي مانند جنرال موتورز که به نوعي با عرضه شورولت ولت اولين خودرو الکتريکي را به توليد انبوه رساند چندان در جا انداختن آن در بازار موفق نبود. اين در حالي است که اين شرکت هرگز به اندازه خودروهاي بنزيني اش روي اين خودرو سرمايه گذاري تبليغاتي انجام نداد؛ هر چند که ولت هم يک خودرو تمام الکتريکي نبوده و موتور بنزيني دارد.
در ميان خودروسازان آمريکايي تنها شرکت تسلااست که به شدت روي خودروهاي الکتريکي سرمايه گذاري مي کند. دليل آن هم علاقه شخصي و ديوانه وار مالک اين شرکت به فناوري است. ايلان ماسک از نانو تکنولوژي تا سفر به فضا را در شرکت خود پيگيري مي کند و به موازات آن براي توليد خودروهاي الکتريکي نيز برنامه دارد. ايلان ماسک در کنار ساخت خودروهاي الکتريکي به دنبال حل مشکل مصرف کننده با اين خودروها نيز هست. يکي از مهم ترين اين مشکلات اين است که مصرف کنندگان عقيده دارند که مسافتي که خودروهاي الکتريکي با هر بار شارژ در حال حاضر طي مي کنند کافي نيست. شرکت تسلابه همين دليل سرمايه گذاري گسترده اي روي توسعه باتري مورد نياز خودروها انجام داده است. روياي ايلان ماسک اين است که برد خودروهاي الکتريکي را به ۸۰۰ کيلومتر با هر بار شارژ برساند. به اين ترتيب يکي از ايرادات بزرگي که به اين خودروها گرفته مي شود برطرف خواهد شد. از سوي ديگر ايستگاه هاي شارژ سريع را طراحي کرده است.
اما برخي نيز عقيده دارند که ماسک با تغييراتي که در طراحي خودروهاي تسلاايجاد کرده، اگر چه آنها را کاربردي تر کرده است اما برخي از اين تغييران نيز مصرف کنندگان معمولي و سنتي بازار را از خودروهاي الکتريکي دورتر مي کند. خودروهاي تسلاتقريبا تمام کليدهاي کنترلي خودرو را حذف کرده و آنها را به نمايشگر ديجيتال لمسي انتقال داده اند. سوال اين است که آيا سليقه مصرف کنندگان در سال ۲۰۱۶ يعني زماني که در آن قرار داريم براي اين تغييرات آمادگي دارد و آن را پس نمي زند؟ اين تغييرات ممکن است به ذهنيتي که مي گويد خودروهاي الکتريکي خودروهايي فانتزي هستند دامن بزند.بسياري از مردم هنوز به شوق رانندگي کردن و حس ارتباط با ماشين پشت فرمان مي نشينند و حذف عملکرد راننده و محدود کردن آن به فرمان و پدال گاز و ترمز مي تواند باعث شود بسياري تمايل خود به اين خودروهاي فضايي را از دست بدهند.

 

اخبار مرتبط