لغو افزایش تعرفه‌ واردات خودرو توسط مجلس 
لغو افزایش تعرفه‌ واردات خودرو توسط مجلس 
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

 

لغو افزایش تعرفه‌ واردات خودرو توسط مجلس

رسانه خودرو ::: بهرام پارسایی، رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در تلاش هست تا با طرحی دو فوریتی، مخالفت خود را با افزایش سرسام‌آور تعرفه‌ی واردات خودروهای خارجی در دستورالعمل جدید واردات خودرو که هفته‌ی گذشته توسط دولت ابلاغ شد، ا چراکه این افزایش تعرفه به هیچ عنوان توجیهی ندارد.نمایندگان مجلس در تلاش هستند طرحی دو فوریتی در راستای لغو مصوبه اخیر دولت در زمینه واردات خودرو و افزایش تعرفه خودروهای وارداتی به تصویب برسانند.

پارسایی در پاسخ به این موضوع که بسیاری معتقد هستند این تصمیم دولت با هدف جلوگیری از خروج ارز از کشور گرفته شده است؛ اظهار داشت:

این حرف کاملا نادرستی است. چه زمانی که قیمت خودرو در کشور پایین بود و چه الان که قیمت خودروهای خارجی به دلیل ایجاد انحصار در واردات برای عده‌ای خاص سربه فلک کشیده است؛ هیچگاه شاهد کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش ارزبری در این زمینه نبودیم و همچنان ارز از کشور در حال خارج شدن است.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ نسبت به افزایش ۱۱ برابری تعرفه‌ی واردات خودروهای هیبریدی نیز واکنش نشان داد. وی با بیان این مطلب که تا به امروز تنها دستاورد افزایش تعرفه‌ی واردات خودرو به کشور، ایجاد انحصار و رانت برای عده‌ای خاص بوده است؛ خاطرنشان کرد:

ما اصرار داریم که نه‌تنها برای ورود خودروهای هیبریدی و پاک به کشور نباید تعرفه‌ی سنگین لحاظ شود بلکه باید بسته‌های تشویقی نیز برای واردات این خودروها به کشور لحاظ شود؛ نه اینکه در شرایط بحرانی کنونی که کشور با آلودگی روزافزون هوا و مشکلات عدیده‌ی محیط زیستی روبرو است، با اعمال تعرفه‌های سنگین عملا امکان واردات خودروهای هیبریدی به کشور را از بین ببریم.

واردات خودرو

پارسایی ضمن انتقاد مجدد از نحوه‌ی تعرفه‌گذاری برای واردات خودرو خاطرنشان کرد:

حتی خودروهای غیر هیبریدی که وارد کشور می‌شوند به واسطه‌ی تکنولوژی بالایی که دارند از مصرف سوخت پایینی بهره‌ می‌برند و با توجه به کاتالیزورهایی که در این خودروهای بنزینی روز دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد سوخت به‌صورت ناقص منتشر نشده و موجب آلودگی محیط زیست و به‌خصوص هوای کلان‌شهرها نمی‌شوند.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ در حالی سخن از بررسی و احتمال لغو تعرفه‌های جدید واردات خودرو به میان می‌آورد که امروز گمرک جمهوری اسلامی ایران طی ابلاغیه‌ای عملا از آغاز اجرای دستورالعمل جدید واردات خودرو بر اساس تعرفه‌های جدید خبر داد. گمرک ایران در این ابلاغیه‌ قید کرده است که از این پس واردات خودروهای مدل ۲۰۱۶ به کشور ممنوع خواهد بود و تنها خودروهایی با حداکثر حجم پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتر و ارزش گمرکی ۴۰ هزار دلار مجوز ورود به کشور خواهند داشت.

هفته‌ی گذشته بود که دستورالعمل جدید واردات خودرو توسط اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور به‌صورت رسمی ابلاغ و سازوکار جدید نحوه‌ی واردات خودرو به کشور در آن اعلام شد. براساس این مصوبه همانند گذشته، ورود خودروهای با حجم پیشرانه‌ی بیش از ۲.۵ لیتر به کشور ممنوع خواهد بود و  از این پس سقف ارزش گمرکی خودروها ۴۰ هزار دلار خواهد بود. جدول تعرفه‌های جدید واردات خودروهای خارجی به کشور را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

تعرفه‌های جدید واردات خودروهای بنزینی

خودرو با حجم پیشرانه تعرفه‌ی پیشین (٪) تعرفه‌ی جدید (٪)
۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی ۴۰ ۵۵
۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی‌سی ۴۰ ۷۵
۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی‌سی ۵۵ ۹۵
۲۵۰۰ سی‌سی و بیشتر ممنوعیت واردات ممنوعیت واردات

تعرفه‌های جدید واردات خودروهای هیبریدی

خودرو با حجم پیشرانه تعرفه‌ی پیشین (٪) تعرفه‌ی جدید (٪)
۱ تا ۱.۵ لیتر ۵ ۲۵
۱.۵ تا ۲ لیتر ۵ ۴۵
۲ تا ۲.۵ لیتر ۵ ۶۵
۲.۵ و بیشتر ۵۵ ۱۰۰
منبع عصرایران

پس از کش و قوس‌های فراوان و امروز و فردا کردن‌های مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و به دنبال بسته بودن ۶ ماهه‌ی سامانه ثبت سفارش خودرو، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور رسما طی ابلاغیه‌ای دستورالعمل جدید واردات خودرو را  اعلام کرد. بر این اساس سقف ارزش گمرکی خودروهای وارداتی ۴۰ هزار دلار تعیین شده و تعرفه‌های خودرو، این بار در قالب ۳ گروه مختلف تعیین شده است.

میثم رضایی،‌ رئیس انجمن صنفی واردات کنندگان خودرو با بیان این خبر اظهار داشت:

براساس ابلاغیه‌ی معاون اول رئیس جمهور ملاک واردات خودرو همانند گذشته براساس حجم پیشرانه خواهد بود اما با این تفاوت که سقف دلاری نیز برای خودروهای وارداتی لحاظ شده است. بدین ترتیب خودروهای با حجم پیشرانه تا ۱۵۰۰ سی‌سی که تا پیش از این با تعرفه‌ی ۴۰ درصد وارد کشور می‌شدند؛ از این پس مشمول تعرفه ۵۵ درصدی خواهند شد. از سوی دیگر تعرفه‌ی خودروهای با حجم پیشرانه‌ ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی‌سی نیز با رشد ۳۵ ردصدی مواجه شده است و از ۴۰ درصد به ۷۵ درصد افزایش یافته است. اما خودروهای با حجم پیشرانه ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰  سی‌سی که قبلا با تعرفه‌ی ۵۵ درصدی اجازه ورود به کشور را کسب می‌کردند، اکنون دارای تعرفه‌ی ۹۵ درصدی خواهند بود.

خودرو با حجم پیشرانه تعرفه‌ی پیشین (٪) تعرفه‌ی جدید (٪)
۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی ۴۰ ۵۵
۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی‌سی ۴۰ ۷۵
۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی‌سی ۵۵ ۹۵
۲۵۰۰ سی‌سی و بیشتر ممنوعیت واردات ممنوعیت واردات
رضایی همچنین از ادامه روند ممنوعیت واردات خودروهای با حجم پیشرانه‌ی بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی در دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغی از سوی معاون اول رئیس جمهور خبر داد. پیش از این تعرفه‌های ذکر شده به تصویب کمیسیون زیربنایی دولت رسیده بود و حالا با ابلاغ رسمی آن، به تصویب نهایی رسیده است.

واردات خودرو

تعرفه‌ی خودروهای هیبریدی نیز دچار تحولی عظیم شده است. در حالی که تا پیش از این واردات خودروهای هیبریدی با هر نوع پیشرانه‌ای تنها شامل ۵ درصد تعرفه‌ی گمرکی می‌شد این خودروها نیز از این پس متناسب با حجم پیشرانه دارای تعرفه‌های بین ۲۵ تا ۱۰۰ درصد! خواهند بود.

تغییرات تعرفه‌ی واردات خودروهای هیبریدی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

خودرو با حجم پیشرانه تعرفه‌ی پیشین (٪) تعرفه‌ی جدید (٪)
۱ تا ۱.۵ لیتر ۵ ۲۵
۱.۵ تا ۲ لیتر ۵ ۴۵
۲ تا ۲.۵ لیتر ۵ ۶۵
۲.۵ و بیشتر ۵۵ ۱۰۰

بدین‌ترتیب از این پس تنها خودروهایی که دارای حجم پیشرانه‌ی کمتر از ۲۵۰۰ سی‌سی و با ارزش گمرکی حداکثر ۴۰ هزار دلار مجور ورود به کشور را خواهند داشت و متناسب با حجم پیشرانه، مشمول ۵۵ تا ۹۵ درصد تعرفه خواهند شد.

این در حالی است که از پنج‌شنبه هفته گذشته، سایت ثبت سفارش خودرو مجددا آغاز به کار کرد و لیست خودروهای دارای مجوز برای ورود به کشور بر اساس دستورالعمل جدید واردات خودرو به تدریج در سایت قرار گرفت و نهایتا امروز این لیست تکمیل شد. بدین ترتیب در مجموع ۸۵ مدل خودروی سواری در تیپ‌ها و آپشن‌های متنوع از این پس اجازه ورود به کشور را خواهند داشت.

بنابراین پس از ۶ ماه بلاتکلیفی در زمینه واردات خودرو و بسته بودن سامانه ثبت سفارش، از امروز به صورت رسمی واردات خودرو به کشور از سر گرفته خواهد شد.

لیست خودروهای دارای مجوز، شرکت‌های سازنده و شرکت‌های واردکننده‌ی این خودروها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

نام خودرو شرکت سازنده حجم پیشرانه شرکت وارد کننده
بی‌ام‌و ۱۲۰i بی‌ام‌و ۱۹۹۸ پرشیا خودرو
بی‌ام‌و ۱۲۵i بی‌ام‌و ۱۹۹۸ پرشیا خودرو
بی‌ام‌و ۲۲۰i بی‌ام‌و  ۱۹۹۸ پرشیا خودرو
بی‌ام‌و ۲۲۵i بی‌ام‌و ۱۹۹۸ پرشیا خودرو
DS3 سیتروئن ۱۱۹۹ آرين موتور تابان
DS5 سیتروئن ۱۵۹۸ آرين موتور تابان
DS5 LS سیتروئن ۱۵۹۸ آرين موتور تابان
DS6 سیتروئن ۱۵۹۸ آرين موتور تابان
C4 سیتروئن ۱۵۹۸ سایپا سیتروئن
Escape رنو ۱۶۱۸ خدمات تجارت نگين خودرو
تالیسمان رنو ۱۶۱۸ خدمات تجارت نگين خودرو
کولئوس رنو ۲۴۸۸ خدمات تجارت نگين خودرو
داستر رنو ۱۹۹۸ خدمات تجارت نگين خودرو
کپچر رنو ۱۵۹۸ خدمات تجارت نگين خودرو
راو۴ تویوتا ۲۴۹۴ ایرتویا
راو۴ تویوتا ۲۴۹۴ توسعه خدماتی بازرگانی آریتا
ایکس‌تریل نیسان ۲۴۸۸ جهان نوین آریا
جوک نیسان ۱۶۱۸ جهان نوین آریا
BX5 بورگوارد ۱۷۹۷ کيان موتور وارنا
BX7 بورگوارد ۱۹۸۱ کيان موتور وارنا
سراتو YD کیا موتورز ۱۹۹۹ اطلس خودرو
سورنتو کیا موتورز ۲۳۵۹ اطلس خودرو
اپتیما کیا موتورز ۲۳۵۹ اطلس خودرو
اسپورتیج کیا موتورز ۲۳۵۹ اطلس خودرو
توسان هیوندایی ۱۹۹۹ کرمان موتور
النترا هیوندایی ۱۹۹۹ کرمان موتور
سانتافه هیوندایی ۲۳۵۹ کرمان موتور
سوناتا هیوندایی ۲۳۵۹ کرمان موتور
سوناتا هیبرید هیوندایی ۱۹۹۹ پاکرو سبز قشم
ایبزا سئات ۱۵۹۸ بازرگانی معين موتور
لئون سئات ۱۷۹۸ بازرگانی معين موتور
تیوولی سانگ یانگ ۱۵۹۷ رامک خودرو
کوراندو سانگ یانگ ۱۹۹۸ رامک خودرو
ساوانا فوتون ۱۹۸۱ شرکت توسعه صنایع تولید عظیم خودرو
پاسات فولکس واگن ۱۷۹۸ ماموت خودرو
تیگوان فولکس واگن ۱۹۸۴ ماموت خودرو
کادی فولکس واگن ۱۳۹۵ خودروسازی سینا
لنسر میتسوبیشی ۱۷۹۸ آرين موتور پويا
میراژ میتسوبیشی ۱۱۹۳ آرين موتور پويا
اوتلندر هیبرید میتسوبیشی ۱۹۹۸ آرين موتور پويا
منبع

اخبار مرتبط