قیمت سراتو آپشنال افزایش اما نه  ۱۴ میلیون
 قیمت سراتو آپشنال افزایش اما نه  ۱۴ میلیون
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

 

 قیمت سراتو آپشنال افزایش اما نه  ۱۴ میلیون

رسانه خودرو ::: محسن جهرودی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا بر عدم‌ افزایش قیمت خودروی سراتو آپشنال و عرضه این خودروی مونتاژی با شرایط قبلی تأکید کرد. وی در این زمینه اعلام کرد:

گروه خودروسازی سایپا افزایش ۱۴ میلیون تومانی قیمت خودروی سراتو آپشنال را پس گرفت و این خودرو را مجددا با قیمت پیشین به فروش خواهند رساند.

از روز گذشته حرف و حدیث‌هایی مبنی بر افزایش قیمت سراتو آپشنال تولید شرکت سایپا منتشر شد. این شایعات به دنبال بسته شدن سامانه خرید اینترنتی این خودرو منتشر شد. حالا و پس از گذشت تنها ۲۴ ساعت این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفت و گروه سایپا قیمت جدید خودروی سراتو را اعلام کرد. سایپا با افزایش ۱۴ میلیون تومانی نسبت به هفته‌ی گذشته، از امروز سراتو را با رقم عجیب و غیرقابل باور ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رساند. این درحالی است که هفته گذشته قیمت این خودرو ۱۰۴ میلیون تومان بود و مهر ماه نیز این خودرو با قیمت ۹۹ میلیون تومان توسط سایپا به مشتریان تحویل می‌شد. از سویی دیگر، تقاضای بازار برای این محصول، چندان زیاد نیست و معمولا پیش‌فروش‌های ضعیفی به همراه دارد.

جدول تغییر قیمت خودروی سراتو مونتاژی در شرکت سایپا در جدول زیر قابل مشاهده است.

 

مشخصات قیمت مهرماه قیمت آبان ماه قیمت آذرماه
سراتو آپشنال  ۹۹,۱۵۸,۰۰۰ ۱۰۴,۱۵۸,۰۰۰ ۱۱۸,۵۰۰,۰۰۰

 

این افزایش قیمت خودروی سراتو را می‌توان آغازی بر روند افزایشی قیمت خودروهای مونتاژ داخل دانست. پیش از این مدیران خودرو نیز به عنوان تولید کننده‌ی محصولات برند ام‌وی‌ام در ایران بین ۲ تا ۴ میلیون تومان قیمت محصولات خود را افزایش داده بود. اما اولین شرکت داخلی که اقدام به افزایش قیمت سبد محصولات خود کرد کرمان موتور بود که خودروهای سانتافه و سوناتا را به ترتیب ۱۰ میلیون و ۶ میلیون تومان افزایش داد و بدین ترتیب این خودروها با قیمت‌های جدید ۲۰۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۲۵۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از سوی کرمان موتور به فروش می‌رسد.

این درحالی است که طی هفته‌های گذشته شاهد رشد قیمت خودروهای وارداتی بودیم و بدین ترتیب موج افزایش قیمت به خودروهای تولید و مونتاژ داخلی نیز سرایت کرده است.

: نمایندگی‌ها نباید در شرایط فعلی فروش این خودرو را با قیمت‌های بالا انجام دهند. این مدیر نمایندگی سایپا با اشاره به اینکه بسته شدن سایت فروش سراتو بدون صدور بخشنامه از سوی سایپا اتفاق افتاده است، افزود: هر وقت که شرکت می‌خواهد فروش خودرویی را متوقف کند، از قبل اطلاع‌رسانی می‌کند و به نمایندگی‌ها بخشنامه می‌زند که این اتفاق نیفتاده است.

وی اظهار داشت: برخی نمایندگی‌ها از محل خودروی امانی نسبت به فروش سراتو اقدام کرده‌اند و در شرایطی که خریدار به دنبال طی مراحل بانکی است، سایت فروش بسته شده و امکان تحویل خودرو به آنها وجود ندارد که این امر مشکلاتی را برای نمایندگی‌ها به وجود آورده است. وی در مورد دلیل افزایش قیمت سراتو نیز گفت: مشخص نیست چرا چنین اتفاقی قرار است بیفتد ولی احتمالاً به دلیل افزایش قیمت خودروهای وارداتی است. به گزارش فارس، آخرین قیمت کارخانه‌ای سراتو دنده‌ای ۸۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سراتو اتومات ۱۰۴ میلیون و ۱۵۸ هزار تومان تعیین شده و در حال حاضر بحث افزایش قیمت دوباره این خودرو مطرح است.

بسته شدن سایت فروش سراتو و مطرح شدن بحث احتمال افزایش دوباره قیمت این خودرو باعث رشد قیمت آن در بازار شده است، به‌ طوری‌که در حال حاضر سراتو اتومات در بازار ۱۰۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

 

اخبار مرتبط