عدم رعایت استاندارد منجر توقف تولید؛ از پراید و پژو پارس تا بسترن و  حتی هیوندای
 عدم رعایت استاندارد منجر توقف تولید؛ از پراید و پژو پارس تا بسترن و  حتی هیوندای
راستی ، نظر شما چیه ؟

 عدم رعایت استاندارد منجر توقف تولید؛ از پراید و پژو پارس تا بسترن و  حتی هیوندای

رسانه خودرو :::سازمان ملی استاندارد با ارائه لیستی از برخی خودروهای تولیدی در ایران تاکید کرد که خودروهای یادشده با اجرای فاز اول استانداردهای جدید اجباری خودرو که از ابتدای دی‌ماه سال‌جاری کلید خورده است، متوقف شد، این خبر در شرایطی منتشر شد که بسیاری از خودروسازان در واکنش به این خبر اعلام کردند، برخی از خودروهای نامبرده در لیست سازمان ملی استاندارد یا از خطوط تولید خارج شده‌اند یا با تغییر در مشخصات فنی، تاییدیه‌های مدنظر این سازمان را دریافت کرده‌اند. در این میان برخی از شرکت‌ها نیز از دریافت مهلت یکساله از سازمان استاندارد برای تولید این خودروها خبر داده‌اند.

سازمان استاندارد کشور امروز در خبری از عدم تطابق استاندارد حدود ۲۵ نمونه از خودروهای تولیدی و مونتاژی کشور با قوانین جدید استاندارد خبر داد وتوقف تولید تمامی آن ها را از اول دی ماه اعلام نمود.

براساس اعلامیه سازمان ملی استاندارد، خودروهای MVM ۳۱۵ سدان، MVM ۵۵۰، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز، آریو ۱۵۰۰ سی سی، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک‌کابین و دو کابین مزدا بنزینی و دوگانه‌سوز، کارا ۱۷۰۰(بنزینی و دوگانه سوز)، آساB ۵۰F، لیفان ۶۲۰، لیفان X۵۰، لیفان X۶۰، جک J۵، هیوندای i۱۰ مشمول افزایش استانداردهای اجباری خودرو شده‌اند بنابراین از اول ماه جاری اجازه تولید ندارند.

خودروهای مذکور بسیار متنوع اند و طیف بسیار وسیعی از انواع پراید، پژو پارس با موتور XUM، بسترن B50، تا چری و آریو و حتی هیوندای i10 را نیز شامل می شوند.

این درحالیست که نام برخی دیگر از خودروهای قدیمی تولید داخل نظیر پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶، سمند و حتی وانت زامیاد در فهرست خودروهای غیر استاندارد دیده نمی شود و گویا تمامی این پیرمردهای فرتوت صنعت خودرو هنوز یارای پشت سر گذاشتن تازه ترین قوانین کشور را دارند.

از این رو به نظر نمی رسد در مجموع مشکل خاصی در مورد تولید سایر خودروهای ظاهرا غیر استاندارد نیز وجود داشته باشد و احتمالا شرکت های مربوطه پس از رایزنی با سازمان و استاندارد و اعمال کمی تغییرات، بار دیگر مجوز تولید را دریافت خواهند کرد.

از آنجا که خودروسازان تاکید دارند تولید این خودروها پیش‌تر متوقف شده یا با تغییر در مشخصات فنی به روز شده و تاییدیه نوع جدید برای محصولات خود دریافت کرده‌اند این پرسش مطرح می‌شود که دلیل عدم‌اطلاع سازمان استاندارد از تغییرات ایجاد شده در تولید این خودروها چیست؟ در صورتی که این خودروها از خطوط تولید خودروسازان خارج شده یا فیس‌لیفت آنها عرضه می‌شود، چرا سازمان ملی استاندارد لیست خودروهای فاقد استاندارد را براساس شرایط روز تولید اعلام نکرده است.

براساس برنامه‌ زمان‌بندی‌شده سازمان ملی استاندارد در فاز اول استانداردهای اجباری خودرو از ۵۳ مورد به ۶۱ مورد افزایش پیدا کرده و در مرحله بعدی که تیرماه سال آینده است، دو مورد دیگر به استانداردها اضافه می‌شود و در مرحله آخر که دی‌ماه سال آینده است، استانداردهای مدنظر به ۸۵ مورد افزایش پیدا خواهد کرد.

تولید خودرو

در واقع در میان تمام خودروهای موجود در کشور، تنها پراید بود که شائبه توقف تولیدش از اواخر امسال وجود داشت، اما این موضوع نیز ظاهرا با مخالفت برخی مسئولان و نمایندگان مجلس مواجه شد که خواستار معرفی خودرو جایگزین اقتصادی برای پراید پیش از توقف خط تولید آن شده بودند.

تمام این موارد در حالی مطرح می شود که اساسا معیار سازمان استاندارد در مورد مردود دانستن چنین خودروهای مشخص نیست و جا دارد این سازمان با ذکر جزییات فنی اعلام نماید که خودرویی مانند وانت زامیاد بر چه اساسی استاندارد تر از هیوندای i10 اعلام شده است؟

شرکت کرمان موتور به عنوان نماینده هیوندای در ایران در واکنش به این خبر اعلام کرده است که تاکنون هیچ ابلاغیه ای در مورد غیر استاندارد بودن هیوندای i10 به این شرکت اعلام نشده است و از این رو خبر منتشر شده توسط سازمان استاندارد پر ابهام و غیر قابل استناد به نظر می رسد.

اخبار مرتبط