سایپا کوئیک بر قله قیمت ها : ۴۲ میلیون ناقابل و غیر قابل باور + اعلام شرایط فروش و قیمت نهایی
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

سایپا کوئیک بر قله قیمت ها : ۴۲ میلیون ناقابل و غیر قابل باور + اعلام شرایط فروش و قیمت نهایی

گروه خودروسازی سایپا برای اولین بار شرایط فروش و قیمت نهایی محصول جدید خود با نام سایپا کوییک را اعلام کرد.

 

خودرو قیمت پیش‌پرداخت سود مشارکت سود انصراف موعد تحویل
کوییک اتوماتیک پلاس ۴۲,۰۰۰,۰۰۰ ۱۹,۰۰۰,۰۰۰ ۱۸ ٪ ۱۵ ٪ دی ۹۶
بهمن ۹۶
اسفند ۹۶

همچنین گروه سایپا قیمت دو تیپ دیگر این خودرو یعنی نسخه‌ی جعبه دنده دستی و اتوماتیک ساده را به ترتیب ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

با این وجود تفاوت های فنی و آپشنی کوییک نسبت به تیبا ۲ و ساینا آنچنان نیست که چنین افزایش قیمتی را توجیه کند، به خصوص آنکه نسخه اتوماتیک ساینا چندی پیش با قیمت ۳۸ میلیون تومان پیش فروش شد و مورد استقبال مشتریان نیز قرار نگرفت.

 

به هرحال براساس اطلاعات اولیه کوییک فول آپشن اتوماتیک به تجهیزاتی نظیر دوربین دنده عقب، استارت دکمه ای، فرمان برقی، نمایشگر ۷ اینچی مجهز به GPS مجهز است و تیپ متوسط که از چنین امکاناتی برخوردار نیست نیز با قیمت ۴۰ میلیون تومان، دی لایت، چراغ همراهی تا در منزل، کروز کنترل، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، آینه های جانبی برقی، قابلیت نصب صندلی کودک، سیستم ترمز BAS (علاوه بر سیستم های ABS و EBD) و دو ایربگ را ارائه می دهد.

در نهایت ساده ترین مدل یعنی کوییک دستی که به جز آینه های برقی تفاوت آپشنی محسوسی نسبت به تیبا هاچ بک نیز ندارد با قیمت ۳۳ میلیون تومان عرضه می شود.

تاکنون فرصتی برای تجربه عملکرد و نحوه رانندگی با کوییک برای خبرنگاران ایجاد نشده است، اما آنطور که از شواهد امر بر می آید از یک گیربکس اتوماتیک با تکنولوژی CVT برای این مدل و ساینا اتوماتیک استفاده شده است که احتمالا کُندی عملکرد را نیز در پی دارد.

موتور مورد استفاده برای کوییک همان موتور نام آشنا تیبا و ساینا با ۱٫۵ لیتر حجم و ۸۷ اسب بخار قدرت است که در واقع موتور ارتقاء یافته و حجم خورده پراید به حساب می آید.

تمام این موارد درحالیست که در بازه قیمتی بیش از ۴۰ میلیون تومان به راحتی خرید نمونه های دست دوم تندر ۹۰ اتوماتیک امکان پذیر است و حتی سایپا نیز نسخه های اتوماتیک برلیانس H220 و H230 را در همین بازه قیمتی عرضه می کند. حال آنکه برلیانس به ترمز های چهار چرخ دیسک مجهز است و از مشخصات ایمنی قابل استنادی (۴ ستاره C NCAP) سود می برد اما شرایط ایمنی خانواده تیبا، ساینا و کوییک به هیچ عنوان مشخص نیست.

اخبار مرتبط