سایپا کوئیک و ساینا مواجه با ضعف های جدی مونتاژ
سایپا کوئیک و ساینا مواجه با ضعف های جدی مونتاژ
5 (100%) 1 vote

سایپا کوئیک و ساینا مواجه با ضعف های جدی مونتاژ

 

رسانه خودرو :: در متن خبر آغاز دور جدید پیش فروش کوییک عنوان شده که به دستور مدیرعامل جدید سایپا، پیش فروش کوییک چند هفته گذشته متوقف شده و محمدقاسم جهرودی خواستار این شده تا زمان ارتقا کیفی و امکاناتی این خودرو، پیش فروش جدیدی برای کوییک آغاز نشود. حال سوال اینجاست که امروز کوییک ارتقا کیفی و امکاناتی را تجربه کرده است؟
شواهد نشان می دهد که کوییک سایپا هنوز نتوانسته به نسخه واحد و نهایی برای عرضه رسمی برسد و نسخه های نمایشگاهی این خودرو ضعف های عجیبی دارند. در نمایشگاه خودرو مازندران، بندرعباس، تهران و کرمان، کوییک های حاضر از نظر مونتاژ خطاهای نابخشودنی را داشتند. در آخرین حضور کوییک در نمایشگاه های خودرو کشور، امکان بازدید و لمس کیفیت خودرو وجود نداشت و تنها می توانستید خودرو را از پشت شیشه های چرخ گردان ببینید. وقتی به جزئیات کوییک دقت می کردید، می دیدید که در اولین اشتباه، هنوز رو دری خودرو کامل نصب نشده و خارهای و گیره های اتصالی جدای از بدنه هستند. از طرفی سایپا اعلام می کند که بر روی کوییک و ساینا، سیستم دستگیره درب آسان بازشو را نصب کرده است. ولی واقعیت آن است که دستگیره های جدید خودروهای سایپا به قدری ناهماهنگ در جای خود قرار دارند و سفت هستند که به نظر می آید، همان دستگیره های قبلی خیلی بهتر از نسخه های جدید کار می کنند.
در اشتباه بعدی می بینیم که با توجه به تغییرات به نسبت جذاب برای سپر کوییک، این قطعه به صورت کج روی خودرو نصب شده و فاصله آن از یک طرف با چراغ و گلگیرها متفاوت با طرف دیگر است. در اتفاق عجیب بعدی، سایپا به خود زحمت نداده تا رودری های جدید این خودرو را با قالب های جدید تولید کند. اگر به رودری های عقب ساینا و کوییک نگاه کنید، هنوز جای دستگیره شیشه بالابر وجود دارد که در حال حاضر شیشه های عقب این خودرو به صورت برقی جابه جا می شوند. گویا مدیران سایپا با برند کوییک و ساینا اتوماتیک به خیابان سورنا تهران، خواستار این شدند تا شیشه های عقب خودرو بعد از تولید بر روی آن ها نصب شود و با اینکار هزینه های جاری تولید را کاهش داده اند!
این اتفاق نادر را می توان دستاورد صنعت خودرو کشور دانست که هنوز هیچ کمپانی معتبر جهانی هم نتوانسته به این سبک خودرویی را به مشتری بفروشد. پیش فروش کوییک برای بار دوم آن هم در شرایطی که هنوز خودرو نهایی نشده، نشان از حمایت های بی دریغ وزیر محترم صنعت معدن و تجارت است که در دولت جدید با افزایش تعرفه واردات خودرو برنامه دارد تا باز هم حمایت های بدون کارشناسی از دو خودروساز قدیمی را بیشتر کند.
به هر حال آن چه که بر اساس شواهد مشخص است، روز سه شنبه در حالی که مشتریان در صف خرید کوییک قرار می گیرند، مهندسان سایپا در آن فکر هستند که آیا خودرو فعلی را اصلاح کنند و یا با همین مشخصات ناامیدکننده به دست مشتریان برسانند؟

اخبار مرتبط