پس از ایران‌ خودرو، سایپا نیز با هیوندای قرارداد همکاری امضا کرد. دومین قرارداد هیوندای پاورتک
پس از ایران‌ خودرو، سایپا نیز با هیوندای قرارداد همکاری امضا کرد. دومین قرارداد هیوندای پاورتک
5 (100%) 1 vote

پس از ایران‌ خودرو، سایپا نیز با هیوندای قرارداد همکاری امضا کرد. دومین قرارداد هیوندای پاورتک

پس از ایران خودرو، سایپا نیز با شرکت هیوندای پاورتک در جهت تولید جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته اتوماتیک تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

امروز و طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت مگا موتور به‌عنوان زیرمجموعه شرکت سایپا، قرارداد همکاری بین این شرکت و هیوندای پاورتک کره‌جنوبی به امضا رسید. به موجب این قرارداد همکاری، شرکت کره‌ای متعهد به تولید جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته اتوماتیک برای محصولات سایپا خواهد بود. محمدرضا شیخ عطار، مدیرعامل مگا موتور در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت:

از ابتدای سال ۹۵ مذاکرات خود را با شرکت هیوندای پاورتک آغاز کردیم و همکاری بین ما و این شرکت کره‌ای با انعقاد این قرارداد جدید وارد فاز دوم شده که بسیار گسترده‌تر از گذشته خواهد بود. گروه سایپا جهت استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای خودروهایی که بر اساس پلتفرم جدید این شرکت با نام SP تولید خواهند شد؛ پس از بررسی گزینه‌های مختلف نهایتا شرکت هیوندای پاورتک را در بخش قوای محرکه انتخاب کرد و اواخر سال گذشته بود که یک قرارداد اولیه همکاری با این شرکت در راستای تأمین جعبه‌دنده‌های ۶ سرعته اتوماتیک برای خودروی SP100 به امضا رساند.

شیخ‌عطار با اشاره به گشتاور ۱۷۰ نیوتن‌متری جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته اتوماتیک شرکت پاورتک، از آن به‌عنوان یکی از جعبه‌دنده‌های پرکاربرد در سطح جهان نام برد که توانسته است با رعایت استانداردهای روز دنیا در بحث میزان مصرف سوخت و آلایندگی، در زمان رانندگی انتظارات راننده را از یک سیستم قوای محرکه خوب فراهم کند. مدیرعامل مگاموتور در ادامه افزود:

در قرارداد اولیه، تولید این جعبه‌دنده تنها برای استفاده در خودروی sp100 در نظر گرفته شده که امروز با انعقاد قرارداد دوم، جعبه‌دنده‌ی جدیدتر با گشتاور ۲۷۰ نیوتون متر برای خودروی sp0 و همچنین خودروهای کراس‌اور پلتفرم sp تولید خواهند شد و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

شیخ عطار با بیان این مطلب که علاقه و گرایش به استفاده از خودروهای اتوماتیک، روز به روز در حال افزایش است؛ از اهمیت بررسی و انتخاب جعبه‌دنده‌ی مناسب برای خودروهای جدید گروه سایپا گفت و قرارداد امروز مگاموتور با هیوندای پاورتک را در همین زمینه دانست. وی در ادامه افزود:

بر اساس همین نگرش، گروه خودروسازی سایپا برای مجموعه‌ خودروهای اقتصادی خود مانند گروه x200، از جعبه‌دنده‌ی CVT شرکت پانچ بلژیک استفاده می‌کند و دو خودروی اقتصادی ساینا و کوییک که به‌زودی روانه بازار خواهد شد، از این جعبه‌دنده بهره می‌برند.

شیخ عطار از تحویل یک دستگاه خودروی sp100 به شرکت هیوندایی پاورتک جهت نصب جعبه‌دنده‌ی مذکور خبر داد و اعلام کرد که تست‌های نهایی آن در حال انجام است. وی با بیان این مطلب که با انتخاب این نوع جعبه‌دنده، سایپا قدرت مانور و حق انتخاب بالایی در استفاده از جعبه‌دنده‌های مختلف برای پلتفرم‌های خود خواهد داشت؛ ابراز امیدواری کرد؛ محصولاتی که در آينده به بازار روانه می‌شوند همگی از این جعبه‌دنده‌ها بهره‌مند شوند.

مدیرعامل مگاموتور با اعلام اینکه هدف اصلی از این قرارداد، داخلی‌سازی و انتقال فناوری جعبه‌دنده‌های اتوماتیک به داخل کشور است؛ اظهار داشت:

قاعدتا برای دستیابی به این مهم، باید از مرحله مونتاژکاری عبور کنیم و وارد پروسه‌ی ساخت پوسته و دنده‌های جعبه‌دنده‌ شویم. البته افزایش تیراژ تولید جهت اقتصادی شدن این فرآيند نیز نقش بسزایی در این زمینه داشته و با روندی که سایپا در جایگزینی محصولات جدید خود دارد این موضوع در آينده عملی خواهد شد.

شیخ‌عطار در پایان با نام بردن از کشورهای آمریکا، چین، کره جنوبی و مکزیک به عنوان کشورهایی که در آن‌‌ها محصولات شرکت هیوندای پاورتک تولید و مونتاژ می‌شود؛ از ورود محصولات این شرکت معتبر جهت استفاده در خودروهای شرکت سایپا در آينده‌ای نه‌چندان دور خبر داد.

 

انعقاد دومین قرارداد همکاری سایپا و هیوندایی / sp سایپا با گیربکس هیوندایی مجهز می شود (+عکس)

یکدستگاه خودروی تولید شده sp100 در اختیار شرکت هیوندایی پاور تک قرار گرفته که پس از نصب گیربکس مذکور در حال گذراندن مراحل پایانی تست های مربوطه می باشد.

فاز دوم همکاری گروه سایپا با شرکت هیوندایی پاور تک (HPT) در خصوص تولید گیربکس۶ سرعت اتوماتیک با انعقاد قرارداد جدید آغاز شد.

به گزارش عصر ایران ؛ محمدرضا شیخ عطارمدیرعامل شرکت مگا موتور در حاشیه امضا این قرارداد گفت: مذاکرات شرکت مگاموتور با هیوندایی پاور تک از اوایل سال ۹۵ آغاز شده و این همکاری با انعقاد این قرارداد بسیار گسترده تر از قبل وارد فاز دوم خود خواهد شد.

وی افزود: گروه سایپا بر اساس برنامه توسعه محصول خود و به منظور بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا بر روی پلتفرم های sp پس از بررسی تامین کننده های مختلف در خصوص قوای محرکه شرکت هیوندایی پاور تک را انتخاب و در اواخر سال ۹۵ با این شرکت قراردادی جهت تامین گیربکس شش سرعته اتوماتیک برای خودروی sp100 به امضا رساند.

انعقاد دومین قرارداد همکاری سایپا و هیوندایی / sp سایپا با گیربکس هیوندایی مجهز می شود

مدیرعامل مگاموتور گفت: این گیربکس با توان ۱۷۰ نیوتن متر از جمله گیربکس های پرکاربرد در سطح دنیاست که ضمن رعایت استانداردهای روز دنیا در مباحث آلایندگی و مصرف سوخت پایین تر، در حین رانندگی انتظارات راننده را از یک سیستم انتقال قدرت خوب فراهم می نماید.

وی تصریح کرد: در قرارداد اول تولید این نوع گیربکس، برای استفاده بر روی محصولات خودروی sp100 در نظر گرفته شده و امروز با انعقاد قرارداد دوم، گیربکس قوی تری با گشتاور ۲۷۰ نیوتن متر برای خودروهای sp0 و همچنین مدل های کراس اوور پلتفرم sp است تولید خواهد شد.

شیخ عطار با اشاره به تغییر ذائقه مردم در استفاده از خودروهای اتوماتیک گفت: نظر مردم نسبت به گذشته تغییر کرده و علاقه بیشتری به استفاده از خودروهای اتوماتیک دارند و این موضوع اهمیت انتخاب و بهره گیری از گیربکس مناسب اتوماتیک را بیشتر کرده و مگاموتور بر همین اساس اقدام به انعقاد قرارداد با این شرکت معتبر بین المللی کرده است.

وی تاکید کرد: با همین رویکرد گروه سایپا برای خودروهای اقتصادی خود چون گروه ایکس ۲۰۰ از گیربکس CVT شرکت پانچ بلژیک بهره گرفت و در حال حاضر این نوع گیربکس بر روی دو خودرو ساینا و کوییک مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرعامل مگاموتورگفت: یکدستگاه خودروی تولید شده sp100 در اختیار شرکت هیوندایی پاور تک قرار گرفته که پس از نصب گیربکس مذکور در حال گذراندن مراحل پایانی تست های مربوطه می باشد.

وی افزود: با انتخاب این نوع گیربکس توانستیم گستره وسیعی از گیربکس های مختلف را برای پلتفرم های خود انتخاب کنیم و پوشش خوبی را برای محصولات متنوع گروه سایپا که در آینده به بازار وارد خواهد شد ارائه دهیم.

انعقاد دومین قرارداد همکاری سایپا و هیوندایی / sp سایپا با گیربکس هیوندایی مجهز می شود

شیخ عطار گفت: نگاه به همکاری با این شرکت درسال های آینده، برای داخلی سازی و انتقال دانش و تکنولوژی به داخل کشور است که قاعدتا برای این موضوع باید از مرحله مونتاژ عبور کرده و وارد ساخت پوسته و دنده های گیربکس شویم و البته این موضوع ارتباط بسیار زیادی با افزایش تیراژ تولیدی جهت اقتصادی شدن از نظر سرمایه گذاری آن دارد و با روندی که گروه سایپا در جایگزینی محصولات جدید خود دارد این موضوع در آینده ای نزدیک انجام خواهدشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر محصولات شرکت هیوندایی پاورتک در چهار کشور آمریکا، مکزیک، کره و چین تولید و مونتاژ می شود و بر اساس قراردادی که با گروه سایپا منعقد کرده، در آینده ای نزدیک محصولات این شرکت معتبر بر روی محصولات گروه سایپا، به بازار ایران هم وارد خواهد شد.

اخبار مرتبط