سایت ثبت سفارش تنها برای محصولات تویوتا باز شده . سایر خودروهای به تدریج اضافه خواهند شد.
سایت ثبت سفارش تنها برای محصولات تویوتا باز شده . سایر خودروهای به تدریج اضافه خواهند شد.
5 (100%) 1 vote

سایت ثبت سفارش تنها برای محصولات تویوتا باز شده . سایر خودروهای به تدریج اضافه خواهند شد.

 

رسانه خودرو :: پس از گذشت حدود ۶ ماه از بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو، امروز و پس از وعده و وعیدهای متعدد مسئولان سرانجام سامانه ثبت سفارش خودرو مجددا آغاز به کار کرد.

روز گذشته و پس از انتقادات بسیار به طولانی شدن فرآیند تعیین تعرفه‌های جدید واردات خودرو از سوی فعالان این حوزه و نمایندگان مجلس شوراس اسلامی، روز گذشته محمد شریعتمداری، وزیر صنعت معدن و تجارت در جلسه‌ی کمسیون اصل ۹۰ قول داد تا پیش از پایان هفته‌ی جاری دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ و سامانه ثبت سفارش خودرو مجدد آغاز به کار کند.

امروز و تنها پس از گذشت ۲۴ ساعت از این وعده، شاهد باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو هرچند نه به طور کامل، هستیم. در حال حاضر این سایت تنها برای محصولات تویوتا باز شده است و انتظار می‌رود به مرور مابقی‌ خودروهای دارای مجوز ورود به کشور به لیست این سایت افزوده شود.

البته دو خودروی قرار گرفته در لیست با قانون جدید در زمره‌ی خودروهای لوکس با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار قرار دارند که بر اساس دستورالعمل جدید ورودشان به کشور ممنوع خواهد بود. از این رو به نظر می‌رسد مسئولان وزارت صنعت در حال آماده‌سازی سایت برای آغاز به کار مجدد هستند.

با وجود باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو، تا این لحظه‌، هنوز خبری از ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو که بر اساس شنیده‌ها، تعرفه‌های واردات خودروهای بنزینی و هیبریدی به طرز چشمگیری افزایش داشته، ابلاغ نشده است.

انتظار می‌رود طی روزهای آینده و با تکمیل شدن فهرست خودروهای مجاز برای ورود به کشور، قیمت‌ خودروهای خارجی بازار که طی هفته‌های اخیر افزایش خیره کننده‌ای را تجربه کرده‌اند تعدیل شود.

در صورت ابلاغ این دستورالعمل و هرگونه تغییر در سامانه ثبت سفارش خودرو، اصلاع‌رسانی خواهد شد.

اخبار مرتبط