رکورد زنی هیوندای در ترکیه و چین
رکورد زنی هیوندای در ترکیه و چین
راستی ، نظر شما چیه ؟

رکورد زنی هیوندای در ترکیه و چین

کارخانه مونتاژ «هیوندای آسان» ترکیه در هفت ماهه نخست امسال بالاترین میزان صادرات خودرو از تاریخ تاسیس خود در ترکیه را به ثبت رساند.
چندی پیش اخبار مربوط به رکورد زنی هیوندای در بازار ترکیه از حیث صادرات خبر داغ این برند بود اما حال ریزچشم های چینی عرصه را بر هیوندای تنگ کرده اند.
قهر شرقی ها با هیوندای

هیوندای

هیوندای یکی از کلیدی ترین خودروسازان کره ای در ترکیه است که تولید i10 و i20 را در دست اجرا دارد و پس از تامین بازار بومی این کشور باقی ۹۰ درصد تولیدات خود را به کشورهای اروپایی چون انگلیس، ایتالیا و آلمان صادر می کند. این میزان پیشرفت و رکورد زنی پس از گسترش خط تولید این برند در ترکیه و طی ۵ سال گذشته اتفاق افتاده است.

اما هیوندای اخیرا در بازار چین با مشکلات عمده ای رو به رو شده است که ریشه در سیاست دارد. پس از استفاده سئول از سیستم دفاعی ضد موشکی آمریکایی، احساسات چینی ها جریحه دار شد و در نتیجه آن فروش محصولات این برند در بازار بزرگ چین با افت شدید ۴۷ درصدی به ۳۰۱ هزار دستگاه سقوط کرد.

 کارخانه هیوندای آسان(Hyundai Assan)، که در ترکیه به مونتاژ خودروهای شرکت هیوندای کره مشغول است، در هفت ماهه نخست امسال  ۱۲۰ هزار و ۴۸۲ دستگاه خودرو به خارج ترکیه صادر کرده و گردش مالی بیش از ۴ میلیارد لیره را به ثبت رسانده است تا از این حیث رکورد صادرات خود از زمان تاسیس در ترکیه تا به امروز را بشکند.
شرکت هیوندای آسان از بدو تاسیس تا به امروز بیش از یک میلیون دستگاه خودرو هیوندای را به بیش از ۴۰ کشور  دنیا صادر کرده است و نقش به سزایی در اقتصاد ترکیه ایفا می کند. کارخانه هیوندای آسان واقع در شهر ازمیت ترکیه، که مدل‌های i10 و i20 را مونتاژ می کند، علاوه بر تامین نیاز های داخلی ترکیه، ۹۰ درصد تولیدات خود را صادرات می کند و در این بین کشورهای آلمان، انگلیس و ایتالیا با بیشترین تقاضا در صدر کشور های مقصد خودروهای شرکت هیوندای آسان هستند.شایان ذکر است که گروه خودروسازی هیوندای کره از سال ۱۹۹۷ میلادی با همکاری مونتاژکاران ترکیه در این کشور اقدام  تاسیس کارخانه هیوندای آسان کرد و تنها پس از گذشت ۵ سال با گسترش خط تولید این کارخانه پروژه صادرات خودروهای هیوندای از ترکیه به کشور های اروپایی آغاز شد.

خودروکار

اخبار مرتبط