رنو، نیسان، میتسوبیشی، پرفروش‌ترین خودروساز ۲۰۱۷ با پشت سرگذاشتن فولکس واگن و تویوتا

رنو، نیسان، میتسوبیشی، پرفروش‌ترین خودروساز ۲۰۱۷ با پشت سرگذاشتن فولکس واگن و تویوتا
راستی ، نظر شما چیه ؟

رنو، نیسان، میتسوبیشی، پرفروش‌ترین خودروساز ۲۰۱۷ با پشت سرگذاشتن فولکس واگن و تویوتا

رسانه خودرو :::  گروه خودرو سازی رنو-نیسان-میتسوبیشی با فروش ۱۰.۶۱ میلیون خودرو بر اساس آمار رسمی منتشر شده در سال ۲۰۱۷ پرفروش‌ترین گروه خودروسازی شد. فروش مشترک اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی موتورز نسبت به سال گذشته %۶٫۵ افزایش داشته ، درضمن در فروش خودروهای برقی اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی همچنان مقام نخست را دارد.
بسیاری از شرکت‌های خودروسازی بزرگ با تلاش در افزایش فروش محصولات، به‌دنبال کاهش هزینه‌ها و سرمایه‌های لازم برای توسعه‌ی فناوری‌های نسل بعدی صنعت خودروسازی همچون خودروهای خودران، برقی و سرویس‌های حمل و نقل اشتراکی هستند. هدف اصلی مدیران گروه رنو-نیسان نیز همین مورد بوده است؛ در واقع یکی از اهداف اصلی خرید شرکت میتسوبیشی موتورز در سال ۲۰۱۶ که البته رقیب کوچک نیسان هم محسوب می‌شود، دستیابی به فروش و سرمایه‌ی بیشتر بود.

نیسان

نیسان و رنو در سال گذشته‌ی میلادی، به ترتیب حدود ۵ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار دستگاه فروش داشته‌اند. با افزودن فروش ۱ میلیون ۳۰ هزار دستگاه محصولات میتسوبیشی، گرو خودروسازی رنو-نیسان-میتسوبیشی در مجموع حدود ۱۰ میلیون و ۶۱۰ هزار دستگاه خودرو (کلاس سبک وزن) در سال ۲۰۱۷ فروخته است. این در حالی است گروه خودروسازی فولکس واگن که با برندهای زیرمجموعه‌ مانند آئودی، اشکودا، سئات و پورشه پرفروش‌ترین گروه سال ۲۰۱۶ بود، در سال ۲۰۱۷ در مجموع حدود ۱۰ میلیون ۵۳۰ هزار دستگاه خودرو (کلاس سبک وزن) فروش داشته است.

در سال ۲۰۱۷، شرکتهای زیرمجموعه اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی، برندهای رنو، نیسان، میتسوبیشی موتورز، داچیا، رنو سامسونگ موتورز، آلپاین (Alpine)، لادا (Lada)، اینفینیتی (Infiniti)، ونوشا (Venucia) و داتسون (Datsun) را در ۲۰۰ کشور عرضه کردند.

تویوتا

گروه خودروسازی تویوتا که در سال ۲۰۱۶ مقام دوم فروش را داشت، با یک پله سقوط ،سال گذشته میلادی حدود ۱۰ میلیون ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو فروخته است. این رقم کامیون‌های شرکت هینو موتورز (Hino Motors) که در کلاس خودروهای سنگین قرار می‌گیرند را شامل نمی‌شود.

 

کارلوس گوسن، مدیرعامل گروه رنو-نیسان متعهد شده است که با افزایش فروش سالانه به ۱۴ میلیون دستگاه، از این فرصت برای صرفه‌جویی مخارج تا ۱۰ میلیارد یورو (حدود ۱۲ میلیارد دلار) تا سال ۲۰۲۲ استفاده کند. مقامات رنو، نیسان و چند شرکت دیگر به‌دنبال اشتراک گذاری قطعات و پلتفرم‌های خودرو هستند تا هزینه‌های تحقیق و توسعه را کاهش و سود را حاصله را افزایش دهند. مدیران شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا نیز با همکاری شرکت‌های مزدا و سوزوکی در ساخت و بازاریابی خودروهای برقی و دیگر فناوری‌های نوین، رویکرد مشابهی در پیش گرفته اند. اما تمام شرکت‌های خودروسازی، افزایش کارایی و سود را در همکاری توسعه‌ی زیرساخت‌ها با برندهای دیگر نمی‌بینند.

Renault Nissan Mitsubishi Alliance

این درصد در مقایسه با افزایش فروش ۵، ۴.۳ و ۴.۸ درصدی ۶ ماهه‌ی نیسان، میتسوبیشی و رنو جالب توجه است. در اوایل سال ۲۰۱۸ بود که مقامات جنرال موتورز به تصمیم خود مبنی بر تولید وانت پیکاپ‌ها و شاسی‌بلندهای جدید و کم‌خرج برای بازار جهانی و محصولات برند لوکس کادیلاک برای خریداران نسل جدید اشاره کردند.گروه خودروسازی جنرال موتوز علاقه‌ای به خرید دیگر برندها ندارد. مقامات این شرکت آمریکایی با فروش زیر مجموعه‌ی اروپایی خود، اوپل؛ به گروه پژو-سیتروئن (PSA) و اشاره به مهم نبودن بزرگ بودن یک گروه خودروساز، به روش‌های دیگری روی آورده‌اند. به‌نظر می‌رسد که با توجه به افزایش فروش ۶.۸ درصدی این شرکت در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر، استراتژی جدید مقامات جنرال موتوز مفید بوده است.منبع REUTERS ترجمه زومیت

 

رنو-نیسان-میتسوبیشی در ایران

ایران با فروش ۱۶۲٫۰۷۹ خودرو جایگاه هشتم از ۱۰ بازار برتر گروه خودروسازی رنو را کسب کرده است.اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی در برنامه استراتژیک خود برای سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده است که هم افزایی سالیانه این سه گروه خودروسازی به بیش از ۱۰ میلیارد یورو خواهد رسید. علاوه بر این، ۱۲ خودرو برقی آلایندگی صفر و ۴۰ خودرو با تکنولوژی خودران زیر پرچم این اتحاد روانه بازار خواهد شد. پیش بینی می شود معرفی مدل¬ها و تکنولوژی¬های جدید فروش مشترک سالانه رنو-نیسان-میتسوبیشی را به بیش از ۱۴ میلیون واحد برساند. انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۲۲ درآمدی این اتحاد خودروسازی به ۲۴۰ میلیارد دلار برسد.

اخبار مرتبط