خیز بلند هیوندای برای پیشتازی در دنیای تکنولوژی‌های نوین خودرویی + 
خیز بلند هیوندای برای پیشتازی در دنیای تکنولوژی‌های نوین خودرویی + 
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

خیز بلند هیوندای برای پیشتازی در دنیای تکنولوژی‌های نوین خودرویی + هیوندای Nexo معرفی شد؛ شاسی‌بلند هوشمند و مجهز به سلول‌‌های سوختی

هیوندای برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تبدیل شدن به پیشتاز فناوری در دنیای خودرو دارد.با تغییر و تحولات گسترده‌ی صنعت خودروسازی، هیوندایبرنامه‌ی گسترده‌ای برای پیشتازی در حوزه‌ی خودروهای هوشمند و خودران دارد. سیونگ هو هوانگ، مدیر ارشد بخش خودروی هوشمند هیوندای، در جریان نمایشگاه CES 2018 از اهداف غول خودروسازی کره‌ی جنوبی برای جبران فاصله و پیشتازی در دنیای خودروسازی و فناوری‌های نوین این صنعت سخن گفت. وی در این خصوص اعلام کرد:

با عصر جدید فناوری در صنعت خودروسازی، هیوندای تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا به‌عنوان پیشتاز فناوری در دید خریداران باشد، نه شرکتی متوسط. ما برنامه‌های گسترده‌ای برای ارتباط خودرو‌ها داریم و باید شرکت پیش‌روی جهانی در این حوزه باشیم.

در حوزه‌ی فناوری‌های نوین، هیوندای بسیار بابرنامه و قاطع عمل می‌‌کند و بلافاصله به توسعه و استفاده از آن‌ها در محصولات خود می‌پردازد. در بخش قیمتی نیز همچنان به استراتژی قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ی محصولات خود ادامه خواهیم داد.

هیوندای هوشمند

یکی از بخش‌هایی که هیوندای به‌صورت فعال مشغول توسعه‌ی آن‌ است، اتصال خودروها به یکدیگر است. با این فناوری خودروها با استفاده از شبکه‌ی موبایل به یکدیگر متصل خواهند بود و در کنار امکان دریافت بروزرسانی، یکدیگر را از شرایط محیطی و وضعیت جاده و ترافیک مطلع می‌‌کنند. هوانگ در رابطه با استراتژی هیوندای در این زمینه گفت:

ما می‌توانیم تصویری مبهم از آینده برای خود رسم کنیم. اما فناوری‌های آینده واضح نیستند و این موضوع مشاهده‌ی آینده‌ی دور را بسیار سخت می‌کند. در شاخه‌ی ICT، تخمین‌های بلندمدت عموما دقیق نیستند. اما در حال حاضر می‌توان تصویری از آینده‌ی صنعت خودروسازی ترسیم کرد؛ جایی که خودروها باید امکان مدیریت و تعمیر از راه دور داشته باشند. هم‌چنین توانایی حرکت خودکار آن‌ها می‌‌تواند راحتی بیشتری برای سرنشینان به ارمغان بیاورد. تمامی اهداف بالا با اتصال خودروها، خانه‌ها و شهرها به یکدیگر ممکن می‌شوند.

سرویس و عیب‌یابی خودروهای هوشمند و متصل به شبکه، هدفی قدیمی در استراتژی‌های هیوندای است. هر سرویس و قابلیت جدیدی، تغییراتی در قیمت نهایی برای کاربران به همراه خواهد داشت. این در حالی است که انتظار کاربران برای تجهیز به فناوری‌های پیشرفته بسیار بالا است؛ اما آمادگی افزایش قیمت را ندارند. هیوندای در صدد است توازنی بین استفاده از فناوری‌های نوین و قیمت مصرف‌کننده ایجاد کند.

هیوندای هوشمند

درحالی‌که انتظار استفاده‌ی خودروها از پردازنده‌ و فناوری‌های نوین انویدیا، اینتل و AMD می‌رود، هیوندای در نظر دارد با استفاده از سخت‌افزار فعلی خود کاربری‌های جدیدی ایجاد کند. درست مانند استراتژی شرکت‌های تولید‌کننده‌ی کامپیوتر و سخت‌افزار که عموما برپایه‌ی سخت‌افزاری یکسان و سیستم‌عامل ویندوز توسعه یافته‌اند اما تفاوت‌های بسیاری دارند. مدیر ارشد هیوندای در این خصوص گفت:

اگر هر یک از شرکت‌ها از راه‌ حل و فناوری یکسانی استفاده کنند، نتیجه‌ی نهایی بسیار مشابه خواهد بود. اما آن‌ها از پردازنده‌ و فرم‌ور یکسان در قدم اول بهره می‌برند و در ادامه کاربری‌های خاص خود را برای تغییر توسعه می‌دهند. در نتیجه محصولات هر برند شخصیت و رفتار متفاوتی از جنبه‌های مختلف خواهند داشت؛ درست مانند استراتژی‌ شرکت‌های کامپیوتری.

هیوندای نکسو / Hyundai Nexo

انتظار می‌رود فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ی هیوندا به‌زودی در خودروهای جنسیس، برند لوکس این شرکت به کار گرفته شوند و در ادامه به محصولات هیوندای و کیا راه پیدا کنند.

منبعCARADVICE  ترجمه زومیت

هیوندای Nexo معرفی شد؛ شاسی‌بلند هوشمند و مجهز به سلول‌‌های سوختی

هیوندای جدید‌ترین دستاورد‌های خود در حوزه‌ی حمل‌و‌نقل هوشمند را در قالب شاسی‌بلند نکسو به نمایش گذاشت.

هیوندای در جریان کنفرانس خود در نمایشگاه CES 2018 از شاسی‌بلند نکسو (Nexo) رونمایی کرد. این خودرو که توان مورد نظر خود را از سلول‌های سوختی تأمین می‌کند، در سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

نکسو جایگاه ویژه‌ای در سبد محصولات هیوندای خواهد داشت و جایگزین نمونه‌ی سلول‌سوختی توسان خواهد شد. اما نکته‌ی تمایز این شاسی‌بلند، تجهیز آن به جدید‌ترین قابلیت‌ها و سیستم‌های کمکی راننده‌‌ی هیوندای است.

هیوندای نکسو / Hyundai Nexo

طراحی محصول جدید هیوندای، شباهت زیادی به خودروی مفهومی سلول سوختی این شرکت دارد که سال گذشته معرفی شد. چراغ‌های باریک و کشیده، جلوپنجره‌ی عظیم در کنار چراغ‌های مه‌شکن بزرگ، نمایی تهاجمی و آینده‌نگرانه به نکسو داده است. این در حالی است که در بخش انتهایی خودرو با طراحی ساده‌تری مواجه هستیم و خبر از المان‌های طراحی اغراق‌شده‌ی جلوی آن نیست.

سیستم قوای محرکه‌ی هیوندای نکسو توانایی تولید ۱۶۱ اسب بخار قدرت و ۳۹۴ نیوتن‌متر گشتاور دارد که امکان رسیدن سرعت خودرو از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۹.۵ ثانیه فراهم می‌کند.

هیوندای نکسو / Hyundai Nexo

هیوندای اعلام کرده است که بر اساس آزمایش‌های مؤسسه‌ی استاندارد کره‌ی جنوبی، نکسو با هر بار سوخت‌گیری قابلیت طی کردن ۵۹۵ کیلومتر مسافت دارد. این در حالی است که میزان مسافت قابل پیمایش این شاسی‌بلند بر اساس استاندارد‌های اروپا بیش از ۸۰۰ کیلومتر خواهد بود.

با این حال تمرکز اصلی هیوندای در مراسم معارفه‌ی نکسو در نمایشگاه CES، نمایش توانایی‌های پیشرفته و فناوری‌های کمکی راننده‌ی جدید این شرکت است. یکی از این فناوری‌ها، مانیتور نمایش نقاط کور خودرو است که پشت و طرفین خودرو را هنگام تغییر لاین و مسیر حرکتی نمایش می‌دهد. این سیستم عملکردی مشابه Lane Watch هوندا دارد؛ اما هیوندای اعلام کرده که سیستم جدید این شرکت اولین نمونه‌ی موجود در این صنعت است که هر دو طرف خودرو را برای نمایش نقاط کور، پوشش می‌دهد.

هیوندای نکسو / Hyundai Nexo

فناوری نوین دیگر به‌کاررفته در شاسی‌بلند نکسو، سیستم هدایت خودرو بین خطوط است که از سرعت صفر تا ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت فعالیت می‌کند. این فناوری هنگام رانندگی در بزرگراه‌ها به کمک نقشه و اطلاعات دریافتی، در کنار کنترل سرعت، به‌صورت خودکار خودرو را در مسیر نگه می‌داد تا شاهد حضور فناوری نیمه‌خودران در شاسی‌بلند جدید هیوندای باشیم.

فناوری هوشمند کمکی پارک، دیگر دستاورد جدید هیوندای است که به کمک آن، خودرو به‌صورت خودکار قابلیت پارک یا خروج از پارک و بدون نیاز به راننده دارد. این فناوری که مشابه نمونه‌ی به‌کاررفته در بی‌ام‌و سری ۵ است، با دستور راننده از بیرون خودرو انجام می‌شود.

هیوندای نکسو / Hyundai Nexo

در نهایت هیوندای از کابین هوشمند خود رونمایی کرد. تکنولوژی ارتباط خودروها که از هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء بهره می‌برد، امکان اعمال تنظیمات مختلف کابین از طریق دستورات راننده را دارد. هم‌چنین امکان اعمال دستورات مختلفی در وسایل هوشمند خانه از درون خودرو، مانند تنظیم دما و پخش موسیقی خاص پیش از رسیدن در دسترس خواهد بود.

به گفته‌ی هیوندای، کاربران در کابین هوشمند هیوندای قابلیت اعلام چندین فرمان به‌طور پیوسته خواهند داشت؛ به‌عنوان مثال می‌توان دستور «وضعیت آب و هوا را به من بگو، چراغ‌های خانه را خاموش کن و آهنگ … را پخش کند» را بدون نیاز به جدا گفتن هر یک و به‌صورت پیوسته داد.

در نهایت باید به فناوری تشخیص شرایط سرنشین اشاره کرد که با استفاده از داده‌های وضعیت فرمان دادن خودرو و صندلی، ضربان قلب و میزان استرس راننده را بررسی می‌کند. در صورتی که خودرو استرس را در راننده حس کند، دستیار هوشمند کابین نکسو می‌‌تواند به‌صورت آنلاین با مشاور یا دکتر ارتباط برقرار کند، موسیقی خاصی پخش کند و با نورپردازی، محیطی آرام برای راننده فراهم کند.

منبع NEWATLAS CARADVICE

اخبار مرتبط