تعداد خودروهای مانده در گمرک در مدت کوتاهی از هفت هزار به بیش از ۱۰ هزار دستگاه رسید.
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

تعداد خودروهای مانده در گمرک در مدت کوتاهی از هفت هزار به بیش از ۱۰ هزار دستگاه رسید.

بیش از ۷۰۰۰ خودروی خارجی در انبارهای گمرک
رسانه خودرو :: طبق  اعلام گمرک ایران،تعداد خودروهای مانده در گمرک در مدت کوتاهی از هفت هزار به بیش از ۱۰ هزار دستگاه رسید.این درحالی‌ است که بیش از ۵ ماه از بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو می‌گذرد؛ تعداد خودروهای مانده در گمرکات ایران به بیش از ۱۰ هزار دستگاه رسیده است. سال ۹۵ در مجموع بیش از ۵۰ هزار خودروی خارجی از مبادی رسمی وارد کشور شد و درآمد دولت از محل حقوق ورودی این تعداد خودرو، بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. در طی هفته‌های اخیر بسیاری از خودروهای وارداتی حتی بیش از افزایش میزان نرخ ارز در بازار آزاد شاهد افزایش قیمت بوده‌اند که دلیلی جز وجود محدودیت و عدم واردات این خودروها نیست. بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو از تیرماه سال جاری و حرف و حدیث‌های گوناگون در مورد تغییر قوانین و دستورالعمل‌های واردات خودرو، منجر شده است بازار خودروهای خارجی شاهد تلاطم‌ فراوانی طی چند ماه اخیر باشد. پس از بسته شدن سامانه ثبت سفارش عملا امکان واردات خودرو نه‌تنها برای واردکنندگان غیر رسمی، بلکه برای شرکت‌های به‌اصطلاح نمایندگی‌ خودروسازان خارجی نیز غیر ممکن شده است.

پس از بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو، شواهد از وجود بیش از ۷۰۰۰ خودرو در محوطه های گمرکی خبر می‌دهند.

در حالی که نزدیک به ۳ ماه از زمان بسته شدن سامانه ثبت سفارش واردات خودروهای خارجی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گذرد، هنوز دستور العمل جدیدی از سوی این وزارتخانه برای واردات خودرو منتشر نشده است.

دی ماه سال گذشته، در یک تصمیم جنجالی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور طی ابلاغیه‌ای واردات خودروهای خارجی توسط وادرکنندگان غیر نمایندگی را ممنوع و این امر را تنها در اختیار نمایندگی‌های رسمی خودروسازان جهانی قرار داد. با توجه به این مطلب که اسناد ثبت سفارش تا ۶ ماه اعتبار دارند؛ لذا تا تیرماه سال جاری امکان وارد کردن خوردو توسط افراد و واردکنندگان غیر نمایندگی فراهم بود اما پس از آن تاریخ و به موجب بسته شدن سامانه ثبت سفارش واردات خودرو حتی نمایندگی‌های رسمی نیز نتوانستند نسبت به واردات خودرو اقدام نمایند. همین امر موجب افزایش ناگهانی و چشمگیر برخی خودروهای داخلی از ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان شد.

واردکنندگان رسمی که از این پس به عنوان یکه‌تازان عرصه واردات خودرو شناخته خواهند شد نیز بیش از دو ماه است که نتوانستند خودرویی را وارد کشور کنند. در همین حال یک مقام مسئول در گمرک ایران از خاک خوردن بیش از ۷۰۰۰ خودوروی وارداتی در محوطه‌های گمرکات کشور خبر داد.

واردات خودرو

علت عدم ترخیص این خودروها قالبا نداشتن برگه ثبت سفارش خودرو و متعاقب آن مجوز رسمی جهت ترخیص آن است؛ ولو اینکه مشخصات فنی و مدل خودروهای وارد شده با دستورالعمل پیشین وزارت صنعت کاملا همخوانی داشته باشد.

در طول این ۳ ماه که سامانه ثبت سفارش خودرو بسته شده است؛ بحث‌های زیادی توسط کارشناسان و منتقدان این حرکت مطرح شد. حتی یکی از تشکل‌های صنفی خبر شکایت از وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت به علت اقدام غیر قانونی آن‌ها در بستن سامانه مربوطه را اعلام کرد. البته این قبیل تحرکات بعید است که به جایی برسد و بیشتر از جنبه اعمال فشار به ارگان‌های مربوطه در جهت باز شدن هرچه سریعتر سامانه ثبت خودرو است.

در همین حال، هفته گذشته رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در یک گفتگوی رادیویی از توقف بیش از ۸۰۰۰ هزار خوردوی خارجی در گمرکات کشور خبر داده بود.

سال ۹۶ حدود ۴۹ هزار دستگاه خودرو به‌صورت قانونی وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی نشان می‌دهد. با استناد به همین آمار، مدیران و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده‌اند که روند واردات خودرو متوقف نشده است. اما نکته‌ی حائز اهمیت این است که دلیل افزایش واردات خودرو، دریافت مجوز از وزارت صنعت و ثبت سفارش نیست؛ چراکه این سامانه بیش از ۵ ماه است که از دسترس خارج شده و مجوزهای پیشین نیز تنها ۶ ماه اعتبار دارند.

به اعتقادان فعالان بازار خودرو، دلیل اصلی افزایش واردات خودرو در ۷ ماه ابتدایی سال جاری، استفاده از مجوزهای ثبت سفارش قبلی است و این افزایش واردات نه‌تنها باعث کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار نشده؛ بلکه به دلیل نگرانی‌های موجود از وضعیت مبهم این بازار، منجر به رشد قیمت شده است.

همزمان با افزایش واردات خودرو، تعداد خودروهای بلوکه‌شده در گمرکات کشور نیز افزایش قابل توجهی داشته است. پیش از این در زومیت خواندید که بیش از ۷ هزار دستگاه خودرو در مبادی ورودی کشور و انبارهای گمرک در حال خاک خوردن هستند. حالا بر اساس آمار جدید گمرک، این رقم به بیش از ۱۰ هزار دستگاه افزایش یافته است که اغلب آن‌ها به دلیل نداشتن مدارک مربوط به ثبت سفارش، اجازه ترخیص ندارند. لازم به یادآوری است اگر خودروهای ورودی شامل قوانین کلی واردات خودروهای خارجی باشند و حجم پیشرانه‌ی آن‌ها کمتر از ۲.۵ لیتر هم باشد اما برگه ثبت سفارش نداشته باشند؛ حتی در صورت ورود خودرو به محوطه‌ی گمرک، این سازمان اجازه ترخیص به خودروها نمی‌دهد.

واردات خودرو

در همین حال بسیاری از شرکت‌های نمایندگی و غیر نماینده نسبت به پیش‌فروش برخی خودروهای وارداتی اقدام کرده‌اند؛ درحالی‌که هیچ شخص یا شرکت حقیقی و حقوقی قادر نیست در حال حاضر خودرویی وارد کشور کند و این سؤال مطرح می‌شود که این شرکت‌های مجاز و غیر مجاز با وجود تعهدات پیشین خود در این زمینه چگونه نسبت به پیش‌فروش خودرو اقدام می‌کنند؟

در شرایطی خبر از دپو شدن بیش از ۱۰ هزار دستگاه خودروی خارجی در گمرکات کشور شنیده می‌شود که پیش‌فروش‌ غیرقانونی شرکت‌های مجاز و غیر مجاز همچنان ادامه دارد. هفته گذشته وزارت صنعت و معدن لیستی از شرکت‌ها و خودروهای دارای مجوز پیش‌فروش را منتشر کرد؛ اما واقعیت بازار خودروهای خارجی گویای چیز دیگری است و نوعی سردرگمی در این زمینه حاکم است. این در حالی است که در ایران هیچ شرکت نمایندگی رسمی که با شرکت مادر به‌صورت مستقیم در ارتباط باشد وجود نداد و تمام شرکت‌های به‌اصطلاح نمایندگی، از طریق چند واسطه در کشورهای حوزه خلیج فارس به واردات محصولات یک شرکت خاص مبادرت و خود را نمایندگی آن شرکت خودروساز معرفی می‌کنند.

بر اساس شنیده‌ها، قانون جدید واردات خودرو که هم اکنون در حال بررسی توسط هیئت دولت است، به‌زودی ابلاغ خواهد شد و سامانه ثبت سفارش خودرو احتمالا تا پیش از زمستان کار خود را مجددا آغاز خواهد کرد. بنا به شنیده‌ها، در قانون جدید، تعرفه‌ی واردات خودرو به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت و باید منتظر ماند و دید این قانون جدید چه شرایطی برای واردکنندگان خودرو و به تبع آن، مصرف‌کنندگان خودروهای خارجی در نظر گرفته است.

گفتنی است سهم میانگین سالیانه واردات کشور حدود ۵۵ هزار دستگاه و سهم تولید خودرو بیش از یک میلیون دستگاه است.

واردات خودرو

 

اخبار مرتبط