تصویب کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت در کشور 
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

تصویب کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت در کشور

رسانه خودرو :: معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری خبر از کاهش ۱۰ کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده‌های کشور دادند. طبق هماهنگی‌های پلیس راه، سازمان راهداری و کمیسیون امینی راه‌ها کاهش ۱۰ کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده های کشور در دستور کار قرار گرفته است. کاهش سقف سرعت مجاز در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: قرار بر این است سقف سرعت در آزادراه‌ها به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت برسد.

ظرف چند سال اخیر تعداد کشته های حوادث جاده ای و تصادفات رانندگی از حدود ۲۸ هزار نفر تا حدود ۱۶ هزار نفر کاهش یافته است.

این تصمیم کمیسیون ایمنی راه‌ها ادامه داد: در صورت تصویب و تایید، سقف سرعت مجاز در آزادراه‌ها از این پس از ۱۲۰کیلومتر بر ساعت به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین در بزرگراه‌ها سقف سرعت مجاز از ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در راه‌های اصلی از ۹۵ کیلومتر بر ساعت به ۸۵ کیلومتر و در راه‌های فرعی به ۷۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.بدین ترتیب سقف سرعت مجاز در آ‌زادراه‌ها از ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت، در بزرگراه‌ها از ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، در راه‌های اصلی از ۹۵ کیلومتر بر ساعت به ۸۵ کیلومتر بر ساعت و در راه‌های فرعی به ۷۰ کیلومتر بر ساعت کاهش می‌یابد.

کشاورزیان با بیان اینکه کشورمان یک درصد جمعیت دنیا را دارد، گفت: در ایران ۲۱۵ هزار کیلومتر انواع راه برونشهری وجود دارد که ۱۳۰ هزار کیلومتر آن راه روستایی است که از این رقم ۹۰ کیلومتر راه آسفالته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۲۰ میلیون خودرو و ۱۰ میلیون موتورسیکلت در کشور اظهار داشت: به دلیل پایین بودن نرخ سوخت خودروهای فرسوده از ناوگان خارج نمی‌شوند.

وی همچنین با بیان اینکه بیشترین آمار کشته‌های سوانح جاده‌ای در سال ۸۵ بوده است گفت: در سال ۸۵ میزان تلفات ناشی از سوانح جاده‌ای ۲۷ هزار نفر بوده که توانستیم این رقم را در سال گذشته به ۱۶ هزار نفر کاهش بدهیم.

وی ادامه داد: سیاست و برنامه ما این است که این رقم در ۱۰ سال آینده به کمتر از ۱۰هزار نفر برسد.

این کاهش چشمگیر تلفات که با وجود بیشتر شدن تعداد خودروها و رانندگان روی داده، دلایل متفاوتی دارد اما از عمده ترین آن ها می توان به فرهنگ سازی و اجرای سخت گیرانه تر قوانین و بهره گیری از تکنولوژی های مدرن کنترل سرعت اشاره کرد.

حال اما براساس آمار و ارقام جدید اعلام شده توسط پلیس راهور، روند کاهش تلفات رانندگی تا حدی متوقف شده و شاهد ثابت ماندن آمارها در محدوده ۱۶ هزار نفر هستیم که البته براساس استانداردهای جهانی نیز رقم بسیار بالا و تاسف باری محسوب می شود.

پلیس اما حالا در راستای کاهش تلفات و افزایش ایمنی راه ها ضمن تهیه نقشه نقاط حادثه خیز و برنامه ریزی برای اصلاح شرایط نامساعد جاده ها، تصمیم گرفته تا حداکثر سرعت مجاز رفت و آمد در تمامی جاده ها، بزرگ راه ها و اتوبان های شهری را ۱۰ کیلومتر برساعت کاهش دهد.

بر این اساس، سقف سرعت مجاز در آ‌زادراه‌ها از ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت، در بزرگراه‌ها از ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، در راه‌های اصلی از ۹۵ کیلومتر بر ساعت به ۸۵ کیلومتر بر ساعت و در راه‌های فرعی به ۷۰ کیلومتر بر ساعت کاهش می‌یابد.

همچنین با توجه به آمارگیری های اخیر حدود ۲۰ میلیون خودرو و ده میلیون موتورسیکلت در کشور شماره گذاری شده اند و با تولید حدود ۱٫۵ میلیون خودرو به صورت سالانه، با توجه به سرعت اندک خروج خودروهای فرسوده از ناوگان، روند افزایشی شمار وسایل نقلیه موجود در کشور به شکل پیوسته ای ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما !!
  1. Matin

    خب اگه دوست دارین خیلی آمار بیاد پایین سرعت رو کلا ۰ در نظر بگیرین. مردم پیاده برن. خیلی بهتره ها. به جای این کارها وضعیت ایمنی جاده رو اوکی کنید. و اجازه ساخت این خودروهای آشغال رو ندین. زورتون به خودروساز نمیرسه و پولتون به جاده سازی میخواین مردم رو تیغ بزنین