باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو پس از ۶ ماه+پس از وعده و وعید های متعدد مسئولان
باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو پس از ۶ ماه+پس از وعده و وعید های متعدد مسئولان
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

 

باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو پس از ۶ ماه+پس از وعده و وعید های متعدد مسئولان

 

 

رسانه خودرو ::: روز گذشته و پس از انتقادات بسیار به ظولانی شدن فرآیند تعیین تعرفه‌های جدید واردات خودرو از سوی فعالان این حوزه و نمایندگان مجلس شوراس اسلامی، روز گذشته محمد شریعتمداری، وزیر صنعت معدن و تجارت در جلسه‌ی کمسیون اصل ۹۰ قول داد تا پیش از پایان هفته‌ی جاری دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ و سامانه ثبت سفارش خودرو مجدد آغاز به کار کند.

سامانه ثبت سفارش خودرو پس از ۶ ماه بلاتکلیفی، مجددا آغاز به کار کرد.

پس از گذشت حدود ۶ ماه از بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو، امروز و پس از وعده و وعیدهای متعدد مسئولان سرانجام سامانه ثبت سفارش خودرو مجددا آغاز به کار کرد.

امروز و تنها پس از گذشت ۲۴ ساعت از این وعده، شاهد باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو هرچند نه به طور کامل، هستیم. در حال حاضر این سمانه تنها برای محصولات تویوتا باز شده است و انتظار می‌رود به مرور مابقی‌ خودروهای دارای مجوز ورود به کشور به لیست این سایت افزوده شود.

علی‌رقم باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو، تا این لحظه‌ هنوز خبری از ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو که بر اساس شنیده‌ها، تعرفه‌های واردات خودروهای بنزینی و هیبریدی به طرز چشمگیری افزایش داشته، ابلاغ نشده است.

انتظار می‌رود طی روزهای آینده و با تکمیل شدن فهرست خودروهای مجاز برای ورود به کشور، قیمت‌ خودروهای خارجی بازار که طی هفته‌های اخیر افزایش خیره کننده‌ای را تجربه کرده‌اند تعدیل شود.

در صورت ابلاغ این دستورالعمل و هرگونه تغییر در سامانه ثبت سفارش خودرو، اصلاع‌رسانی خواهد شد.

فرهاد احتشام زاد، رییس انجمن واردکنندگان خودرو از قول وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بازگشایی سایت ثبتارش تا فردا خبر داد.
به گزارش خودروکار، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت و انجمن واردکنندگان خودرو، بیان کرد: در این جلسه آقای شریعتمداری قول دادند که مشکل واردات خودرو تا فردا حل شده و سایت ثبت سفارش به روی واردکنندگان باز شود.
احتشام زاد ادامه داد: دستورالعمل جدید واردات خودرو نیز تا فردا ابلاغ خواهد شد.
احتشام زاد ادامه داد رئوس دستورالعمل جدید واردات خودرو که تا فردا ابلاغ خواهد شد، دارای شفاف سازی هایی در خصوص بخش‌های ذیل است:
– کاهش تعرفه جدید از میزان مندرج در اخبار سایتها که منتسب به کمیسیون زیربنایی دولت گردیده بود
– فعال شدن مجدد شرکت‌های غیرنمایندگی با شرایط تسهیل شده برای آنها
– احتساب توامان سقف دلاری و حجم موتور برای تشخیص کالای لوکس
– تسهیلات واردات خودروهای هیبریدی
لازم به ذکر است در این‌ جلسه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از کمیسیونهای مختلف مجلس، وزیر صنعت ‌معدن و تجارت و نیز نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور، معاونین وزیر صنعت معدن و تجارت، مدیران شرکت‌های خودروسازی، اتاق بازرگانی ایران، بانک‌مرکزی، وزارت جهاد کشاورزی، گمرک و سازمان برنامه و‌بودجه حضور داشته و موارد فوق به جمع بندی رسید.

این پست بروزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط