بازگشت پژو به ایالات متحده با خط شکنی لوکس DS هیبریدی

بازگشت پژو به ایالات متحده با خط شکنی لوکس DS هیبریدی
5 (100%) 1 vote

بازگشت پژو به ایالات متحده با خط شکنی لوکس DS هیبریدی

 

رسانه خودرو  ::: بر اساس استراتژی پنج ساله PSA که “Push to Pass” (پیشروی تا عبور) نامگذاری شده، انتظار می رود تا سال ۲۰۲۱ محصولات این گروه فرانسوی وارد خاک آمریکا شوند.هدف این استراتژی که از سال ۲۰۱۶ اتخاذ شده، ایجاد کمپین و سیاست گذاری برای فروش و سود بیشتر اعلام شده و حضور در بازارهای مختلف از جمله چین و ایران به نظر می رسد بخشی از این استراتژی باشد.
پس از سال ها غیبت در ایالت متحده، مدتی است که اخبار و شایعاتی از حضور مجدد گروه پژو-سیتروئن در این کشور پهناور به گوش می رسد.

در این راستا اخیرا آقای ژان فیلیپه ایمپراتو (Jean-Philippe Imparato) مدیر عامل پژو نیز از علاقه خود برای حضور در بازار آمریکا خبر داده تا این شایعات بیش از بیش به واقعیت نزدیک شوند.

Peugeot 405 in the USA

این مدیر ۵۱ ساله در مصاحبه ای که چندی پیش با سایت AutoRAI داشته، گفته سرانجام پژو به بازار ایالات متحده باز خواهد گشت. البته وی در ادامه صحبت های خود افزوده که ممکن است پژو اولین برند از گروه PSA نباشد که در سال های آتی راهی خاک آمریکا خواهد شد.

Peugeot-2008-2017

همانطور که پیش تر نیز به اطلاعتان رسانده ایم، برند لوکس DS یکی از کاندیداهای اصلی است که گروه پژو-سیتروئن برای فروش در ایالات متحده در نظر گرفته و احتمال دارد این برند زودتر از بقیه وارد این کشور شود.

پژو-سیتروئن در جهت هموار کردن مسیر و فراهم کردن پیش زمینه های حضور در آمریکا اقداماتی را انجام داده است. استخدام آقای لری دومینیک (Larry Dominique) مدیر سابق نیسان و انتصاب وی به سمت معاونت ارشد PSA در آمریکای شمالی یکی از این اقدامات مهم است که سال قبل انجام شد.

Larry Dominique

آقای دومینیک در مصاحبه که اندکی پس از انتصاب با پایگاه خبری Automotive News داشت، اظهار کرده بود “پروژه حضور پژو-سیتروئن در ایالات متحده یک پروژه ده ساله بوده و قرار نیست که این کمپانی برای در اختیار گرفتن سهمی از بازار به سرعت وارد عمل شود.”

Peugeot-308-2018

دیهی است هر شرکت خودروسازی برای دستیابی به موفقیت، باید در بازار آمریکا حضور جدی داشته باشد. این کشور در حال حاضر اگر چه دیگر بزرگ ترین بازار خودرویی محسوب نمی شود اما به عنوان دومین منطقه باز هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرانسوی ها برای بیش از دو دهه در این بازار رقابتی غایب بوده و به همین دلیل فروش و در نتیجه سود بالقوه زیادی را از دست داده اند؛ البته این در شرایطی محقق می شد که خودروهای فرانسوی توان رقابت با آلمانی های لوکس، ژاپنی های مطمئن، کره ای های ارزان و آمریکایی های قدرتمند را داشتند.

peugeot-405-1-6-mt

در حال حاضر محصولات فرانسوی نه تنها برتری خاصی نسبت به ساخته های سایر کشورها ندارند، بلکه در مواردی قافیه را به راحتی به رقبا واگذار می کنند.

هر چند در سال های اخیر برنامه ریزی های صحیح باعث شده فاصله فرانسوی ها با بقیه کمتر و کمتر شود، اما با شرایط فعلی باز هم رقابت با خودروسازان مطرح جهانی برای آنها کار دشواری است.

یکی از سیاست های اصلی گروه PSA، استفاده از پیشرانه های سبز و کاهش میزان آلایندگی است؛ به همین جهت حرکت به سمت تولید اتومبیل های هیبریدی شارژی (Plug-in) در دستور کار قرار گرفته و احتمالا تمامی مدل ها با نسخه ای هیبریدی ارایه خواهند شد.

توسعه سرویسی برای به اشتراک گذاری خودروها دیگر اقدام مهم فرانسوی ها برای بازگشت به بازار خودروی آمریکا به شمار می رود. این سرویس تحت اپلیکیشنی به نام Free2Move ارایه شده و به واسطه آن کاربران می توانند از خودروهای در دسترس در دیگر سرویس ها – مثل Car2go، Zipcar، Spin، Limebike و Ofo – اطلاع پیدا کنند.

آنطور که اعلام شده در آینده Free2Move، مدل های ساخت پژو-سیتروئن را نیز برای کاربران ارایه خواهد کرد. با تکیه بر این استراتژی، PSA دیگر مجبور نیست که پیش از ورود به ایالات متحده شبکه فروش گسترده و کامل ایجاد کند.

Peugeot-3008_GT-2017

محصولات پژو-سیتروئن برای چندین دهه است که در آنسوی دنیا عرضه نمی شوند. سیتروئن در سال ۱۹۷۴ به نوعی از آمریکا فرار کرد! با تنگ تر شده عرصه رقابت پژو نیز در سال ۱۹۹۱ تصمیم به خروج از بازار خودروی این کشور گرفت.

اما پرسش جالب توجه در این زمینه این است که در صورت ورود جدی پژو سیتروئن به بازار آمریکا، سرنوشت حضور این برند در بازار ایران چه خواهد شد؟

چنانچه انتخاب پیشرانه ها و مدل های ارایه شده آگاهانه باشد، گروه PSA می تواند داستان موفقیت آمیزی را که تویوتا با لکسوس در آمریکا رقم زد، تکرار کند؛ البته در این بین نباید از کنار مارکتینگ هوشمندانه و مناسب نیز به سادگی عبور کرد.

citroen-ds5

با تفاسیر بالا شاید حضور با برند DS که تصویری تازه و البته لوکس از خودروهای فرانسوی ارایه می کند و همچنین به کارگیری پیشرانه های سبز، جزو استراتژی های احتمالی PSA برای حضور در بازار آمریکا باشد.

این برند برنامه های گسترده ای را برای توسعه تکنولوژی های نو و دوست دار محیط زیست تدارک دیده است و حتی با هدف ایجاد ذهنیت مثبت در نگاه خریداران، در مسابقات فرمولا E (فرمولا الکتریک) نیز حضوری فعال دارد. منبع motor1 و autoevolution ترجمه دیجیاتو

اخبار مرتبط