آخرين اخبار :
  1. تبلیغات
  2. درباره ما
  3. تماس با ما
امروز: ۲ اسفند ۱۳۹۶
شما اینجا هستید » صفحه اصلی اخبار خارجی , اسلایدر , بررسی خودرو » ایمن ترین شاسی بلندهای لوکس در سال ۲۰۱۷ + نقش ایمنی خودرو در کاهش تلفات جاده‌ای

ایمن ترین شاسی بلندهای لوکس در سال ۲۰۱۷ + نقش ایمنی خودرو در کاهش تلفات جاده‌ای

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶
ایمن ترین شاسی بلندهای لوکس در سال ۲۰۱۷ + نقش ایمنی خودرو در کاهش تلفات جاده‌ای
ایمن ترین شاسی بلندهای لوکس در سال ۲۰۱۷ + نقش ایمنی خودرو در کاهش تلفات جاده‌ای
راستی ، نظر شما چیه ؟

ایمن ترین شاسی بلندهای لوکس در سال ۲۰۱۷ + نقش ایمنی خودرو در کاهش تلفات جاده‌ای

زمانی که لندرور برای اولین بار در سال ۱۹۸۷، اولین رنجرور را به خاک آمریکا وارد کرد، ایده‌ی خودروی SUV با آپشن‌های لوکس، تقریبا ناآشنا بود و فروش شاسی‌بلندها محدود به خریدارانی می‌شد که مشاغل متمرکز بر حمل و نقل در بیرون شهر و خارج از جاده داشتند. اما امروزه مدل‌های گران‌قیتی از شاسی بلند و کراس‌اورها، به دلیل سواری مناسب و توانایی‌هایی مثل، هندلینگ خوب، سیستم‌های تمام چرخ محرک و فضای جادار و کاربرپسند، آرزوی هر خانواده‌ای محسوب می‌شوند.

افرادی که به دنبال خرید ایمنترین شاسیبلندهای لوکس هستند، علاوه بر نتایج تستهای تصادف، باید به مجهز بودن خودرو به سیستمهای پیشرفتهی ایمنی نیز توجه داشته باشند. در ادامه، ۱۱ شاسی بلند لوکس بازار که در آزمایش پنج گانهی تصادف موسسهی بیمه و ایمنی بزرگراههای آمریکا (IIHS) بهترین نمره را کسب کردهاند؛ بررسی کردهایم. خودروهای این فهرست، با مجهز بودن به سیستم ترمز اضطراری خودکار، نمره‌ی بسیار خوبی از IIHS دریافت کردهاند. آزمایش پنج گانهی تصادف موسسهی بیمه و ایمنی بزرگراههای آمریکا شامل پنج بخشِ: استحکامِ جلو، پهلو و سقف خودرو، عملکرد جلوگیری از تصادف روبرو و تست شبیهسازی برخورد با موانع کوچک مانند درخت یا تیر چراغ برق است که به تازگی به این مجموعه تست اضافه شده است. آزمایش سیستم جلوگیری از تصادف این خودروها، در قالب دو سیستم مجزا، در سرعتهای ۲۰ و ۴۰ کیلومتر بر ساعت، انجام می‌شود.

البته قابل ذکر است که IIHS، خودروهای گران‌قیمت و مدل‌های محدود، انحصاری و کم فروش را تست نمی‌کند.

با اینکه قیمت برخی مدل‌های شاسی‌بلند لوکس، بیش از ۱۰۰ هزار دلار است، اما تعداد محدودی از خودروهای این کلاس، به‌صورت استاندارد، به سیستم ترمز اضطراری خودکار مجهز هستند. حتی این سیستم، به‌صورت آپشن مجزا نیز در دسترس نیست و یا در نسخه‌های محدود و گران قیمت یک مدل ارائه می‌شود، یا در پکیج‌های آپشن وجود دارد که به ناچار، به همراه دیگر آپشن‌ها عرضه می‌شود.به همین خاطر، در ادامه وضعیت در دسترس بودن این سیستم، به همراه قیمت تمام شده‌ی خودرو به همراه آن را ذکر می‌کنیم (ترتیب لیست زیر بر اساس ترتیب ایمنی بیشتر به کمتر نیست، بلکه بر اساس حروف الفبای انگلیسی است).

 

آکورا MDX

۱- آکورا MDX

آکورا MDX، یکی از تواناترین شاسی بلندهای لوکس و هفت سرنشینه بازار است که در تمام مدل‌ها به‌صورت استاندارد، با سیستم ترمز اضطراری خودکار عرضه می‌شود. قیمت MDX به همراه این سیستم، ۴۵ هزار و ۲۵ دلار است.

آکورا RDX

۲- آکورا RDX

شاسی‌بلند آکورا RDX، در قالب پکیج‌های آپشن آکوراواچ (AcuraWatch) یا ادونس (Advance)، سیستم ترمز اضطراری خودکار را دریافت می‌کند. قیمت آکورا RDX به همراه این سیستم، ۳۷ هزار و ۹۴۵ دلار است.

آئودی Q7

۳- آئودی Q7

سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری، به‌صورت استاندارد در شاسی بلند لوکس و پیشرفته‌ی آئودی Q7، موجود است؛ اما سیستم ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های بالا، در قالب پکیج‌ درایور اسیستنس (Driver Assistance) و در نسخه‌های پریمیوم پلاس و پرستیژ Q7، ارائه می‌شود. آئودی Q7 به همراه این سیستم، با قیمتی معادل ۵۶ هزار و ۳۵۰ دلار عرضه می‌شود.

Cadillac XT5

۴- کادیلاک XT5

سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار شهری و در سرعت بالا، در قالب پکیج آپشن درایور اورنس (Driver Awareness) در نسخه‌های لوکس و در پکیج آپشن درایور اسیست، در نسخه‌های پریمیوم لوکس و پلاتینیوم در دسترس هستند. قیمت تمام شده‌ی شاسی بلند لوکس کادیلاک XT5 به همراه این سیستم، ۴۷ هزار و ۶۰ دلار خواهد بود.

اینفینیتی QX60

۵- اینفینیتی QX60

سیستم ترمز اضطراری به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده، به‌صورت آپشن در پکیج دلاکس تکنولوژی (Deluxe Technology) در دسترس است. شاسی بلند لوکس اینفینیتی QX60 با دریافت این سیستم، ۵۶ هزار و ۹۵ دلار، قیمت می‌خورد.

لکسوس RX

۶- لکسوس RX

سیستم ترمز اضطراری خودکار به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده در شاسی بلند لوکس لکسوس RX با قیمت ۴۳ هزار و ۲۲۰ دلار، به‌صورت استاندارد ارائه می‌شود.

لینکلن MKX

۷- لینکلن MKX

سیستم ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخصی عابرپیاده، در نسخه‌های ریزِرو (Reserve) و بلک لیبل (Black Label) به همراه پکیج آپشن درایور اسیستنس ارائه می‌شود. قیمت تمام شده‌ی لینکلن MKX به همراه این سیستم، ۴۹ هزار و ۳۵۵ دلار است.

مرسدس بنز GLC کلاس

۸- مرسدس بنز GLC

سیستم کمکی جلوگیری از تصادف مرسدس به‌صورت استاندارد به همراه GLC کلاس عرضه می‌شود؛ قابلیت تشخیص عابرپیاده، در قالب پکیج آپشن پریمیوم ۳ و به قیمت ۴۰ هزار و ۱۴۵ دلار، در دسترس است.

مرسدس بنز GLE کلاس

۹- مرسدس بنز GLE

سیستم ترمز اضطراری خودکار، به‌صورت استاندارد در مرسدس بنز GLE کلاس موجود است. با سفارش پکیج آپشن درایوینگ اسیستنس و اضافه شدن قابلیت تشخیص عابرپیاده به این سیستم، با کسب ایمنی بیشتر، ۵۲ هزار و ۹۹۵ دلار نیز باید بپردازید.

ولوو XC60

۱۰- ولوو XC60

سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده و دوچرخه‌سوار، به‌صورت استاندارد به همراه کراس‌اور لوکس ولوو XC60، ارائه می‌شود. اما سیستم ترمز اضطراری خودکار و تشخیص عابرپیاده در رانندگی با سرعت بالا، در نسخه‌های دینامیک و اینسکریپشن (Inscription) در قالب پکیج آپشن ادوَنسد (Advanced) و یا به‌صورت استاندارد در نسخه‌های R-Design ارائه می‌شود. XC60 به همراه این سیستم‌ها، به قیمت۴۶ هزار و ۹۵ دلار عرضه می‌شود.

ولوو XC90

۱۱- ولوو XC90

سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری به همراه قابلیت تشخیص حیوانات بزرگ مانند آهو و گوزن شمالی، به‌صورت استاندارد در شاسی بلند زیبا و لوکس ولوو XC90، با قیمتی معادل ۴۶ هزار و ۷۴۵ دلار، در دسترس است.زومیت

نقش ایمنی خودرو در کاهش تلفات جاده‌ای

 

هنگامی که اهمیت ورود خودروهای ایمن همچون ولوو در کاهش تلفات و مصدومیت‌های ناشی از حوادث رانندگی را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم توسعه استفاده از این برند در کشور، چه نتایج مثبتی در پی دارد.

به گزارش مهر  در تشریح علت مذاکره و اخذ مجوز عرضه انحصاری خودروهای سواری ولوو در ایران گفت: اگرچه در دهه‌ها و سال‌های قبل، زیبایی در کنار قدرت و سرعت خودرو، جزء مهمترین ملاک‌های خرید مردم محسوب می‌شد اما به مرور گزینه‌های مهمتری همچون ایمنی نیز به این گزینه‌ها اضافه شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون مقوله ایمنی یکی از استاندارهای مهم خرید خودرو محسوب شده به‌صورتی‌که از شکل ظاهری و تمام مشخصات دیگر، مهمتر است، یادآور شد: متاسفانه علاوه بر آنکه تعداد تصادف شهری و جاده‌ای در ایران، بالاتر از استانداردهای جهانی است، اتفاق تلخ‌تر یعنی فقدان ایمنی لازم در اکثر خودروها باعث شده تا سالانه جان هزاران نفر از هموطنان عزیز از دست رفته و هزاران نفر دیگر نیز با مصدومیت‌ها و جراحت‌های جبران ناپذیر مواجه شوند.

مدیرعامل هولدینگ داتیس در عین حال تاکید کرد: فقط با محاسبه هزینه‌های مادی ناشی از این جراحت‌ها و فوت هموطنان، می توان فهمید در صورتی که خودروهای مورد استفاده آنها جزء تولیدات با ایمنی بالا بود، چه میزان از شدت این خسارت‌ها کاسته می شد چراکه بر اساس آمار رسمی ناجا، از سال ۷۷ تاکنون، چهار میلیون و ۵۹۱ هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی مجروح، مصدوم و معلول شده اند که همین مسئله نشان می دهد عدم استفاده از خودروهایی با ایمنی بالا همچون ولوو چه هزینه های زیادی برای کشور در برداشته است.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید تلفات ناشی از حوادث جاده ای به حداقل برسد، یادآور شد: افزایش ایمنی در رانندگی از برنامه‌های مهم داتیس خودرو به عنوان یکی از برندهای معتبر و خوشنام فعال در حوزه خودرو است که بر این اساس، خوشبختانه مذاکرات و برنامه‌ریزی‌ها برای ورود خودروهای سواری ولوو به کشور توسط این شرکت، نتایج خوبی به دنبال داشته است.

مهندس علینقی با تشریح ویژگی‌های خودروهای سواری ولوو افزود: این کمپانی مشهور ایمن‌ترین اتومبیل‌های دنیا را تولید می‌کند که همین مساله موجب شد رغبت داتیس خودرو برای همکاری با این کمپانی بیشتر شود و هنگامی که موضوع تاثیر و اهمیت ورود خودروهای ایمن چون ولوو در کاهش تلفات و مصدومیت های ناشی از حوادث رانندگی را بررسی می کنیم، متوجه خواهیم شد توسعه استفاده از این برند در کشور، چه نتایج مثبتی را به دنبال دارد.

وی در عین حال متذکر شد: البته اخذ مجوز عرضه محصولات ولوو در ایران، تنها اقدام داتیس خودرو در حوزه کاهش تلفات و مصدومیت‌های جاده‌ای نبوده و علاوه بر آن، تعمیرگاه تخصصی این شرکت نیز با استفاده از متخصصان مجرب و قطعات اصلی تلاش کرده خدمات منحصربفردی به خودروهای خارجی عرضه کند تا با ایمنی بیشتری در جاده و خیابان رانندگی کنند.

این کارشناس صنعت خودرو با تاکید بر اینکه ارائه خدمات پس از فروش استاندارد به خودروهای ولووی وارد شده به کشور جز اولویت‌های این شرکت است، گفت: داتیس خودرو با ایجاد بزرگترین شبکه خدمات پس از فروش خودرو در کشور، به زودی خدمات تعمیرگاهی استاندارد به سواری های ولوو را در سراسر کشور در دسترس قرار خواهد داد.

اخبار مرتبط

قالب وردپرس