امضاء قراداد ایران خودرو و پینین فارینا برای طراحی پلتفرم + قیمت محصولان جدید پایین خواهد آمد یا شرایط اقساطی اضافه خواهد شد . 
امضاء قراداد ایران خودرو و پینین فارینا برای طراحی پلتفرم + قیمت محصولان جدید پایین خواهد آمد یا شرایط اقساطی اضافه خواهد شد . 
با رای دادن به این پست از مشاوره های ویژه ما بهره مند بشوید.

امضاء قراداد ایران خودرو و پینین فارینا برای طراحی پلتفرم + قیمت محصولان جدید پایین خواهد آمد یا شرایط اقساطی اضافه خواهد شد .

امضاء قراداد ایران خودرو وپینین فارینا برای طراحی پلتفرم  که منجر به رونمایی خودروی جدید ایران خودرو با همکاری پینین فارینا در سال ۲۰۲۰ خواهد شد خبر خوبی برای صنعه خودرو ایران محصوب می شود . طی این قرارداد ایران خودرو با همکاری پنین فارینا (شرکت طراحی خودرو و بدنه ‌سازی ایتالیایی)  توسعه یک پلت فرم خودروهای مدولار برای تولید حداقل ۴ مدل خودرو انجام خواهد داد که اولین محصول با  همکاری پینین فارینا و هیوندای پاور تک در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد .ایران خودرو در این پروژه با شرکت های مطرحی همچون پینین فارینای ایتالیا و هیوندای پاور تک کره جنوبی همکاری می کند.

امروزه صنعت خودروی ایران متاسفانه در جایگاهی قرار ندارد که وبسایت‌های بزرگ خارجی بر روی محصولات آن مانور دهند و خیلی کم پیش می‌آید که شاهد اخبار صنعت خودروسازی ایران در وبسایت‌های بزرگ خارجی باشیم، ولی اخیرا توافق بزرگ ایرانخودرو با استودیو طراحی “پینین فارینا” باعث شده است تا نام صنعت خودروسازی ایران در رسانه‌های بین المللی بازتاب خوبی داشته باشد که در ادامه مروری کوتاه بر آن خواهیم داشت.
در وبسایت‌های معتبر خارجی آمده است که استودیو طراحی “پینین فارینا” با قبول مبلغ ۷۰ میلیون یورو یا به عبارتی مبلغ ۷۶ میلیون دلار، وارد یک فاز همکاری ۳ الی ۴ ساله با گروه خودروسازی “ایران خودرو” شده است که می‌بایست زمینه‌های لازم برای تولید حداقل چهار وسیله نقلیه سواری سایز متوسط در مدل‌های مختلف را فراهم سازد و معماری آنان را برای رسیدن به هدف نهایی تکمیل کند.

 پینینفارینا اعلام کرد که قرارداد همکاری با ایران خودرو به ارزش ۷۰ میلیون یورو و به مدت ۳۶ ماه خواهد بود. این توافق واکنش فوری بازارهای بورس را به همراه داشت جاییکه سهام این شرکت با ۶ درصد رشد به ۳ یورو و ۳۲ سنت رسید.

ایران خودرو مدتی است که بر روی پروژه پلت فرم جدیدی فعالیت  را آغاز نموده و قرار است چندین محصول جدید شامل سدان ،اس یو وی و هاچ بک را بر روی این پلت فرم طراحی نماید. همچنین طبق سخنان مدیر این پروژه خودروهای طراحی شده بر روی این پلت فرم علاوه بر موتور بنزین سوز به نیروی محرکه برقی و هیبریدی هم مجهز خواهد شد.

ایران خودرو در این پروژه با شرکت های مطرحی همچون پینین فارینای ایتالیا و هیوندای پاور تک کره جنوبی همکاری می کند.

حسین نجاری در نخستین نشست سازندگان پلت فرم جدید ایران خودرو، اظهار کرد: این پروژه تمام فرآیند تولید یک محصول از طراحی تا پلت فرم را در بر می‌گیرد.

وی با بیان این که در این پروژه شرکت‌هایی چون پینین‌فارینا از ایتالیا و هیوندای پاورتک حضور دارند، خاطر نشان کرد: بیش از ۱۰۰ قطعه ساز برتر داخلی نیز در این پروژه همکاری می‌کنند.

مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران خودرو ادامه داد: پینین‌فارینا وظیفه طراحی چهار مدل بدنه شامل سه‌دان، هاچ بک، اس یو وی و وانت در مدل‌های بنزینی، دیزلی، هیبرید و برقی را برعهده خواهد داشت.

نجاری افزود: اولین خودروی تولیدی بر روی این پلت فرم جدید در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد که میانگین قیمت آن نیز ۱۵ هزار دلار خواهد بود.

وی با بیان این که شرکت بین‌المللی ماله مسوولیت طراحی و توسعه موتور این پلت فرم را بر عهده دارد، تصریح کرد: هیوندای پاورتک نیز مسوولیت طراحی گیربکس اتوماتیک این پلت فرم را برعهده خواهد داشت.

مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران خودرو خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ صورت گرفته خودروهای تولیدی بر روی این پلت فرم تا ۷۰ درصد داخلی سازی شده و ۳۰ درصد محصولات تولیدی نیز به بازارهای خارجی صادر خواهد شد.

شرکت پینین فارینای ایتالیا طی قراردادی با ایران خودرو، متولی طراحی، توسعه و ساخت پلتفرمی جدید با هدف تولید خودروهای مدرن در  کلاس‌های سدان، هاچ‌بک و کراس‌اور شد.

گروه صنعتی ایران خودرو در هفته‌ای که گذشت، با ۹ شرکت پیشتاز فعال در صنعت خودروسازی جهان قرارداد همکاری امضا کرد که به‌موجب آن، پلتفرمی جدید برای این شرکت ملی خودروسازی ایران طراحی شود و نسل جدیدی از خودروهای این شرکت در آینده‌ای نه‌چندان دور به تولید رسد.

حوزه فعالیت این ۹ شرکت بخش‌های مختلف و متعددی مانند پیشرانه، شاسی، طراحی بدنه، سیستم قوای محرکه، جعبه‌دنده و در نهایت تولید محصولات جدید را در بر می‌گیرد. در زمینه‌ی طراحی بدنه، ایران خودرو با شرکت سرشناس و موفق ایتالیایی پینین فارینا به توافق رسیده است. در این پروژه دانشگاه‌های برجسته‌ی ایران یعنی دانشگاه شریف و امیرکبیر نیز مشارکت و همکاری خواهند داشت.

پیش از این تکیه اصلی ایران خودرو بر پلتفرم دیگر خودروسازان جهانی و در صدر آن‌ها پلتفرم گروه خودروسازی پژو سیتروئن فرانسه بود و تمام طراحی‌های انجام‌شده برای محصولات جدید این شرکت ایرانی بر مبنای آن انجام می‌شد. در طول سالیان گذشته همواره ایران خودرو محصولات پژو را در ایران تولید و تحت لیسانس این شرکت فرانسوی به فروش می‌رساند.

در پروژه‌ی جدید ایران‌خودرو، شرکت ایتالیایی پینین فارینا به‌عنوان سرپرست تیم و پیمانکار اصلی، طراحی و توسعه پلتفرم جدید ایران خودرو را با مشارکت دیگر تیم‌ها و شرکت‌های فعال در این پروژه پیش خواهد برد. هدف نهایی این پروژه طراحی و ساخت حداقل ۴ خودروی متفاوت و جدید در کلاس خودروهاس سدان، هاچ‌بک، کراس‌اور و وانت است. همچنین بنا به اعلام مقامات رسمی، این پلتفرم جدید قابلیت طراحی و پیاده‌سازی خودروهای الکتریکی و هیبریدی خواهد داشت.

ایران خودرو امیدوار است اولین محصول پلتفرم جدید خود را تا پیش از سال ۲۰۲۰ تولید و روانه بازار ایران کند. محصولات جدید ایران خودرو در قالب این پلتفرم، در آغاز با هدف فروش در بازار داخلی ایران تولید می‌شوند و پس از آن صادرات به دیگر کشورها نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کامران سپهری، معاون طراحی و توسعه محصولات ایران‌خودرو در این زمینه اعلام کرد:

طراحی و تولید خودروهای جدید بر پایه پلتفرمی متفاوت و به‌روز، تنها راهکار ما برای بقا در صنعت خودروسازی است. اگر به دنبال کسب سهم بیشتر در بازار خودروی دیگر کشورها هستیم، ایران خودرو نیاز دارد محصولاتی تولید کند که توان رقابت با محصولات خودروسازان برجسته‌ی جهانی داشته باشد.

ایران خودرو اعلام کرده است تلاش خواهد کرد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۳۰ درصد محصولات تولیدی خود را صادر کند.

قیمت محصولان جدید پایین خواهد آمد یا شرایط اقساطی اضافه خواهد شد .

اخبار مرتبط