ازدواج هیوندا و فیات
ازدواج هیوندا و فیات
5 (100%) 1 vote

 

ازدواج هیوندا و فیات

 

رسانه خودرو ::گمانه زنی ها حاکی از اینست که فیات-کرایسلر احتمالا سرانجام یک خریدار پیدا خواهد کرد.شرکت هیوندای موتور، شرکت خودروسازی فیات‌کرایسلر را خواهد خرید. شنیده‌ها حاکی از آن است که هیوندای موتور، خودروسازی شناخته شده کره‌ای، در حال مذاکره‌ برای خرید فیات کرایسلر از گردانندگان ایتالیایی آن است.

شرکت هیوندای موتور، شرکت خودروسازی فیات‌کرایسلر را خواهد خرید. شنیده‌ها حاکی از آن است که هیوندای موتور، خودروسازی شناخته شده کره‌ای، در حال مذاکره‌ برای خرید فیات کرایسلر از گردانندگان ایتالیایی آن است.

خرید تمام یا بخشی از سهام فیات-کرایسلر این امکان را به هیوندای-کیا خواهد داد که خودروهای SUV، کراس اوور و وانت های بیشتری بسازد و بتواند در رقابت بین خودروسازان جهانی باقی بماند.

یک نشریه کره جنوبی خبر وقوع مذاکرات را فاش کرده است. هیوندای این خبر را تکذیب کرده است، اما کارشناسان خودروسازی کره جنوبی، پیش‌بینی کرده‌اند هیوندای از این ادغام بسیار منتفع خواهد شد. به گزارش دنیای اقتصاد،گستردگی طیف محصولات فیات کرایسلر و نیز اعتماد خریداران اروپایی و آمریکایی به این برند، می‌تواند کاهش سهم بازار هیوندای در آمریکا و چین را به خوبی جبران کند.

همچنین فیات-کرایسلر(FCA) می‌تواند از فناوری هیبریدی و الکتریکی موجود در مدلهای اخیر هیوندای-کیا همچون نیرو و یونیک بهره ببرد. بسیاری از خودروهای کوچک کره ای همچون ریو در بازار اروپا با خودروهای ایتالیایی همپوشانی و معادل دارند.

هنوز سخنی درباره ارزش احتمالی شرکت فیات-کرایسلر و اینکه کدام بخشهای این گروه به کره ای ها فروخته خواهد شد، چیزی منتشر نشده است. هیوندای آمادگی برای خرید FCA را رد کرده است اما شایعات هنوز باقی هستند. تحلیلگران معتقدند که این اقدام درست و بجا خواهد بود.

جائه ایل تحلیلگر حوزه خودرو می‌گوید: هیوندای این ادغام را رد می‌کند، اما با توجه به بحران بازارهای چین و آمریکا، لزوم در اختیار گرفتن یک شرکت از سوی هیوندای-کیا بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

فیات-کرایسلر درباره این گزارش هنوز اظهارنظر نکرده است.

علاوه‌بر این، تولیدات فیات کرایسلر می‌تواند جای خالی مدل‌های شاسی‌بلند جدید را در سبد محصولات هیوندای پر کند. در صورت نهایی شدن این ادغام، هیوندای با پیشی گرفتن از فولکس‌واگن و تویوتا، بزرگترین خودروساز جهان براساس میزان فروش سالانه خواهد شد. هیوندای و فیات در سال گذشته میلادی در مجموع بیش از ۵/ ۱۱ میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان فروخته‌اند

اخبار مرتبط