پژو ۳۰۱ قیمت، نمای داخلی، معایب، مزایا،مشخصات و ثبت نام فروش اقساطی و اطلاعات دیگر در رسانه خودرو
پژو ۳۰۱ قیمت، نمای داخلی، معایب، مزایا،مشخصات و ثبت نام فروش اقساطی و اطلاعات دیگر در رسانه خودرو
4.8 (95%) 4 votes

پژو ۳۰۱ قیمت، نمای داخلی، معایب، مزایا،مشخصات و ثبت نام فروش اقساطی و اطلاعات دیگر در رسانه خودرو

اعلام زمان قطعی فروش پژو ۳۰۱

ایران خودرو طی بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های ایکاپ سراسر کشور، شرایط فروش نقدی خودروی پژو‌ ۳۰۱ را برای اولین بار اعلام کرد.

ایران خودرو با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری مشترک با پژو فرانسه (ایکاپ)، فروش نقدی تعداد محدودی از خودروهای پژو ۳۰۱ را برای اولین بار از روز سه‌شنبه مورخ ۲۴ مردادماه ۱۳۹۶ آغاز خواهد کرد. این خودرو در رنگ‌های سفید قهوه‌ای بیانکا، مشکی سالید و خاکستری متالیک با موعد تحویل ۱۰ روزه، قابل ثبت‌ نام و خریداری خواهد بود.

قیمت تحویل کارخانه این خودرو ۸۳ میلیون و ۸۳۹ هزار تومان است که پس از اضافه شدن مبالغ قانونی و الزامی مازاد، قیمت نهایی قابل پرداخت توسط متقاضیان، معادل ۹۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که سال گذشته هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، قیمت پژو ۳۰۱ را معادل ۵۸ میلیون تومان اعلام کرده بود.

این بخشنامه که به نمایندگی‌های ایکاپ در سراسر کشور ارسال شده است، از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۴ مردادماه ۱۳۹۶ فعال خواهد شد. مهلت ثبت‌ نام برای نمایندگی‌های منتخب ایکاپ، حداکثر ۲۴ ساعت است و در صورت تکمیل ظرفیت این خودرو، ظرفیت باقی‌مانده برای دیگر نمایندگی‌ها، از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۵ مردادماه و به مدت ۷۲ ساعت در دسترس قرار خواهد گرفت.

گروه خودروسازی ایران خودرو طی اطلاعیه‌ای، برای اولین بار شرایط فروش نقدی خودروی پژو ۳۰۱ را اعلام کرد. بدین ترتیب پس از خودروهای پژو ۲۰۰۸ و پژو ۵۰۸، حالا سومین محصول مشترک ایکاپ که به‌صورت CBU به کشور وارد شده است؛ در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

خاطرنشان می‌شود که برای نمایندگی‌های منتخب ایکاپ، سقف ثبت‌ نام حداکثر ۲ دستگاه خودروی پژو ۳۰۱ در نظر گرفته شده است.

 

پژو ۳۰۱ خودرویی کامپکت تولید شده توسط شرکت خودروسازی پژو فرانسه است. این خودرو در سال ۲۰۱۲۲ در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل پاریس رونمایی و از سپتامبر همان سال به بازار عرضه شد. این خودرو خواهر دوقلوی سیتروئن سی الیزی شرکت سیتروئن می‌باشد.

اکنون پس از گذشت چندین سال از دوران کاهش همکاری و تولید به سبب تحریم ها ، شاهد ازسرگیری همکاری‌های پژو با ایران‌خودرو هستیم. ایران‌خودرو و پژو در دور جدید همکاری‌های خود، شرکت مشترک ایکاپ را راه‌اندازی کردند. نخستین محصولات شرکت یادشده، خودروهای پژو ۲۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۰۸۸ خواهد بود.

جایگزینی برای پژو ۴۰۵

اردیبهشت سال گذشته، یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو پس از ملاقات با مسئولان ارشد پژو بعد از حدود ۴ سال غیبت، خبر از خروج ۴۰۵ از سبد محصولات ایران خودرو و جایگزینی آن با محصولی جدید از پژو داد؛ خبری که با تأیید هفته گذشته مبنی بر ورود پژو با محصولات جدید قوت گرفت و ۳۰۱ به عنوان جانشین ۴۰۵ بعد از ۲۴۴ سال کوله بارش را برای نشستن بر تخت پدربزرگ بست تا به ایران بیاید و ۴۰۵ که مدت هاست از استاندارد یک شیر پیر پا را فراتر گذاشته به تنهایی در تاریخ استراحت کند و به دنیایی برود که پیکان سال ۱۳۸۴ به آن کوچ کرد.

 ایران خودرویی ها از پایان سال ۹۴ به عنوان زمان این جایگزینی خبر می دهند اما حقیقت در صنعت خودروسازی ایران معمولاً فاصله زیادی با وعده مسئولان دارد و بر اساس پیش بینی ها با توجه به زمان مورد نیاز برای خاتمه تولید این محصول و تولید انبوه ۳۰۱ برای تأمین تقاضا در زمانی بهتر از سال ۱۳۹۶ محقق نخواهد شد. لذا می توان با اطمینان امیدوار بود که اگر همه برنامه های ایران خودرو و پژو به خوبی پیش برود، در سال ۱۳۹۶ که چندان هم دور نیست، شیر خسته پژو در ۲۶ سالگی از جهان خودرو خداحافظی کند و ۳۰۱ زمانی به جانشینی برسد که احتمالاً پژو در جهان به دنبال معرفی نسل جدیدش است!

مشخصات پژو ۳۰۱

تغییرات صورت گرفته در نمای ظاهری پژو ۳۰۱ شامل استفاده از یک جلوپنجره‌ی جدید که دارای خطوطی صاف است، درب موتور جدید و تغییر در طرح چراغ های جلو هستند که همگی بر گرفته از زبان طراحی جدید پژو می‌باشند. دیگر تغییرات ظاهری نیز شامل برجسته تر شدن خط جانبی پژو ۳۰۱، افزایش تعداد رنگ‌های قابل انتخاب و در آخر استفاده از رینگ‌های ۱۶ اینچی جدید هستند.

نمای بیرونی پژو ۳۰۱نمای خارجی پژو ۳۰۱ جدید، تغییرات زیادی نسبت به نسل پیشین خودرو تجربه کرده است. یکی از مهم‌ترین تغییرات، در جلو‌پنجره‌ی خودرو صورت گرفته است؛ این بخش اکنون کوچک‌تر و عریض‌تر است و اکنون هماهنگی بیشتری با سایر بخش‌های خودرو دارد؛ آرم پژو نیز از روی کاپوت خودرو حذف شده و روی پنجره‌ی آن نصب شده است و این موضوع بر جذابیت خودرو افزوده است. بخش بالای دریچه‌ی ورود هوا فرم کشیده‌ای دارد و دو انتهای آن، محل قرارگیری چراغ‌های LED هستند؛ پژو چراغ‌های مه‌شکن را نیز زیر این چراغ‌ها نصب کرده است.

پژو 301 / peugeot 301

پژو ۳۰۱

سپر جلوی پژو ۳۰۱ جدید، حجیم‌تر از نسل گذشته‌ی آن است و این موضوع ظاهر تهاجمی‌تری به خودرو می‌بخشد. این روند افزایش حجم، روی کاپوت خودرو نیز ادامه پیدا کرده است؛ خطوط روی کاپوت و انحناهای روی آن به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که ظاهری عضلانی به خودرو می‌بخشند. فرم چراغ‌های این خودرو نیز تغییراتی به خود دیده است و با انحنایی که به بخش پایین آن‌ها اضافه شده، طراحی ۳۰۱ بیش از پیش به سدان لوکس پژو ۵۰۸ نزدیک شده است.

در نمای جانبی خودرو نیز شاهد خطوط عضلانی هستیم؛ یکی از این خطوط از بالای دستگیره‌ی درها عبور کرده است، این خط در بخش عقب خودرو تا لبه‌ی چراغ‌ها امتداد پیدا کرده و در بخش جلو نیز به قوس چرخ‌ نزدیک شده است. اما خط دوم که نزدیک به کف خودرو است؛ تقعر قابل توجهی روی درها ایجاد کرده است. روی قوس چرخ‌‌ها نیز شاهد خطوط برجسته‌ای هستیم.

نمای داخلی پزو 301

نمای داخلی پزو ۳۰۱

لبه‌ی کاپوت عقب خودرو کمی به سمت بالا کشیده شده و ظاهر جذابی به خودرو بخشیده است. پژو سپر عقب خودرو را نیز به‌گونه‌ای طراحی کرده است که حجیم به‌ نظر برسد. اما نکته‌ی جالب توجه در نمای عقب خودرو که نسبت به نسل پیشینش به‌صورت قابل توجهی دچار تغییر شده است. این چراغ‌ها اکنون کشیده‌تر شده و ظاهری سه‌بعدی به خود گرفته‌اند، ضمن آن که طراحی آن‌ها بسیار جذاب‌تر از نسل قبل شده است.

نمای داخلی خودرو طراحی ساده و در عین حال مدرنی دارد. بخش عمده‌ای از قسمت بالای داشبورد را سطح نسبتا مسطحی تشکیل می‌دهد؛ اما در سمت راننده، شاهد یک برآمدگی هستیم که درون خود، کیلومترشمار، سرعت‌سنج و نمایشگری را در بر گرفته است که اطلاعات سفر را به‌نمایش می‌گذارد. در بخش‌هایی از نمای جلوی داشبورد به همراه دستگیره‌ی درها، از سطوحی به‌ رنگ مشکی براق استفاده شده است.

غربیلک فرمان خودرو ظاهری اسپرت دارد و بخش پایین آن مسطح‌ و به رنگ مشکی براق است. کنسول میانی خودرو کوچک است و تنها یک جای‌لیوان را در کنار دنده‌ی خودرو، در خود جای داده است. بخش میانی داشبورد نیز نمایشگر لمسی ۷ اینچی خودرو را میزبانی می‌کند.

پژو 308 / peugeot 308

صندلی‌های ردیف عقب، امکان تاشدن با نسبت ۶۰/۴۰ را دارا هستند. صندوق بار خودرو، فضایی به‌حجم ۶۴۰ لیتر در اختیار راننده قرار می‌دهد؛ این حجم با تاکردن صندلی‌ها به بیش از ۱۳۳۰ لیتر می‌رسد، ضمن آن که زیر پنل صندوق بار نیز فضایی به حجم ۵۰۶ لیتر در دسترس است.

پژو ۳۰۱ در عین این که طراحی ساده‌ای دارد، اما با الگو گرفتن از برادر بزرگ‌تر خود، اکنون ظاهری شیک و باوقار دارد و با وجود بدنه‌ی کوچک، خود را به عنوان محصولی قدرتمند با امکانات رفاهی متعدد معرفی می‌کند. در صورتی که ایران خودرو نسخه‌ی فیس‌لیفت ۳۰۱ را به بازار وارد کند، قطعا این خودرو در بخش طراحی در برابر رقبای نامتناسب چینی و ایرانی خود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

مشخصات پژو 301

پژو ۳۰۱

قلب تپنده پژو ۳۰۱ : موتور پژو ۳۰۱

تاکنون چند موتور متفاوت برای پژو ۳۰۱ ارائه شده که مشتریان می‌توانند در هنگام خرید خودرو، یکی از این مدل‌ها را انتخاب کنند. موتور ۱٫۲ لیتری با قدرت ۸۰ اسب بخار، موتور ۱٫۶ لیتری با قدرت ۱۱۵ اسب بخار و دو موتور دیزلی با قدرت ۹۲ تا ۱۰۰ اسب بخار، چهار موتوری هستند که برای این خودرو در اختیار خریداران گذاشته شده است. همچنین تمامی مدل‌های پژو ۳۰۱ از یک سامانه‌ی انتقال قدرت دستی ۵ سرعته و یا گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته برخوردار خواهند بود.

با توجه به اینکه خودروی پژو ۳۰۱ همراه با مدل سیتروئن سی الایزه در کارخانه‌ی اسپانیا تولید می‌شود، مشابه این تغییرات در خودروی سیتروئن نیز انجام شده است.

در ایران نیز قرار است شرکت مشترک ایران خودرو و پژو (ایکاپ) این خودرو را تولید کنند اما هنوز مشخص نیست که آیا مدل فیس لیفت پژو ۳۰۱ در خط تولید ایران قرار خواهد گرفت یا باید شاهد عرضه‌ی مدل قدیمی این خودروی فرانسوی در کشورمان باشیم.

 

قیمت پژو ۳۰۱

سایت های تولیدی ۳۰۱ در هیچ یک از محصولات این کمپانی سابقه ندارند و کاملاً مشخص است که پژو روی ۳۰۱ سرمایه گذاری اقتصادی کرده است تا آن را به کابوس رقبای ارزان قیمتش به خصوص رنو (داچیا) تبدیل کند. مشهودترین این بازارها برای ما ایرانیان کشور ترکیه است؛ جایی که ۳۰۱ با قیمت حدود ۴۰ هزار لیره در تلاش است تا بازار سدان های اقتصادی را از آن خود کند؛ جایی که رنو لوگان (تندر ۹۰) هر چند نمونه صفرش کمیاب است اما قیمتی در همین حدود دارد و برادر هاچ بکش یعنی ساندرو در نسل جدید با قیمت ۴۱ هزار لیره ای عرضه می شود.طبق اعلام مدیران ایران‌خودرو، پژو ۳۰۱ پاییز سال ۹۶ وارد بازار ایران خواهد شد. به‌گفته‌ی هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو،قیمت پژو ۳۰۱ معادل ۵۸ میلیون تومان خواهد بود. این قیمت برای نسخه‌ی ۱.۶۶ لیتری خودروی مورد بحث با جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۴ سرعته در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط